امروز : یکشنبه 24 شهریور 1398
   
  • نشست کادر فنی و سرپرستان تیم‌های اعزامی یونیورسیاد ۲۰۱۹ ایتالیا ؛

   معاون وزیر علوم: امیدوارم کاروان دانشجویان ایران عملکرد خوبی در یونیورسیاد داشته باشند

   معاون وزیر علوم: امیدوارم کاروان دانشجویان ایران عملکرد خوبی در یونیورسیاد داشته باشند

   نشست کادر فنی و سرپرستان تیم های اعزامی ایران به سی امین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان امروز (سه شنبه) با حضور «دکتر مجتبی صدیقی» معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ، در فاصله ۲۲ روز مانده تا آغاز سی امین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۱۹ در ایتالیا، نشست کادر فنی و سرپرستان تیم های اعزامی با دکتر صدیقی معاون وزیر علوم در محل سازمان امور دانشجویان برگزار شد.
   صدیقی: امیدوارم ورزشکاران ایران مثل ۲ دوره گذشته نتایج خوبی کسب کنند
   دکتر صدیقی در این نشست با قدردانی از زحمات کادرهای فنی و سرپرستان تیم‌های اعزامی گفت: دوستان فدراسیون دانشگاهی زحمات زیادی کشیدند و برنامه ریزی خوبی برای حضور موفق در یونیورسیاد داشتند. در دو دوره قبل نتایج خوب و به یادماندنی داشتیم و رتبه‌های خوب جهانی به دست آمد و امیدوارم در این دوره نیز نتیجه خوبی حاصل شود.
   وی افزود: امسال یک مقدار شرایط متفاوت است چرا که در دوره‌های قبل در ۸ رشته اعزام داشتیم اما امسال به ۴ رشته کاهش داشته و کاروان کیفی عازم مسابقات می‌شود.
   معاون وزیر علوم با تاکید بر توجه به ورزش بانوان گفت: به غیر از والیبال در رشته‌های اعزامی دیگر تقریباً تعداد دختران و پسران یکسان است و این نشان دهنده توجه ویژه به ورزش دانشجویی دختران است.
   صدیقی با اشاره به شرایط سخت مالی خاطرنشان کرد: در این شرایط خاص محدودیت‌های مالی را کاملاً احساس می‌کنیم و با مشکلات زیادی مواجه شده‌ایم اما با حمایت‌های صورت گرفته تیم اعزامی ایران به یونیورسیاد مشکلی نخواهد داشت.
   وی با تاکید بر لزوم رعایت نظم و انضباط و اخلاقیات تیم‌های اعزامی ایران به یونیورسیاد گفت: باید از روزهای باقیمانده تا اعزام به بهترین شکل برای آماده سازی تیم‌ها استفاده کنیم تا انشاالله بهترین نتیجه ممکن به دست بیاید.
   این امکان که همه پتانسیل ورزش دانشگاهی بتوانند خود را نشان بدهند فراهم شد و قطعاً کسب نتیجه خوب دریونیورسیاد باعث افزایش انگیزه و تلاش تمامی دانشجویان برای فعالیت جدی در ورزش خواهد شد.
   رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: امیدوارم حضور آبرومندانه ای در این دوره از رقابت‌ها داشته باشیم. برای همه ورزشکاران اعزامی ایران آرزوی موفقیت دارم و از آن‌ها می‌خواهم برای کسب بهترین نتیجه همه تلاش خود را به کار گیرند.
   دهخدا: امیدوارم بهترین نتیجه ممکن به دست بیاید
   بنابراین گزارش در ابتدای این نشست و پیش از سخنان دکتر صدیقی، دکتر محمدرضا دهخدا رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی ضمن قدردانی از حمایت‌های وزارت علوم، به ارائه گزارشی از نحوه برنامه‌ریزی و اعزام تیم‌های ایران به ایتالیا محل برگزاری سی امین دوره بازی‌های یونیورسیاد پرداخت.
   وی افزود: همه ورزشکاران، مربیان و سرپرستان زحمات زیادی برای کسب نتیجه کشیده‌اند. با این هزینه‌های سرسام‌آور تلاش زیادی برای اعزام کاروان ایران صورت گرفت و با توجه به تجربه و انگیزه بالای نفرات اعزامی در رشته‌های مختلف ورزشی امیدوارم بهترین نتیجه ممکن به دست بیاید.
   در ادامه مربیان و سرپرستان تیم‌های اعزامی در ۴ رشته تیراندازی، تیر و کمان، تکواندو و والیبال، درباره وضعیت تیم‌های خود، سطح فنی رقابت‌ها و احتمال موفقیت تیم‌های ایران به ارائه گزارش پرداختند.
   مریم طالبی سرمربی تیم تیراندازی نیز خاطرنشان کرد: از بین ۶ ورزشکار اعزامی در بخش تفنگ و ۳ اعزامی در بخش تپانچه، امیدواریم ۵ فینالیست داشته باشیم و مسلماً هر کدام از این نفرات به اندازه ۷ نفر دیگر در فینال شانس دارند اما با این حال پیش بینی ما کسب حداقل ۲ مدال در این رقابت‌هاست.
   مهسا مردانی مربی تیم پومسه بانوان نیز گفت: مسابقات از نظر فنی با سال‌های گذشته متفاوت است و قطعاًدر هر ۳ بخش اعزامی بانوان فینالیست خواهیم داشت که من قول ۲ مدال می‌دهم.
   مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان در بخش مبارزه نیز با بیان اینکه ۴ ورزشکار عازم این رقابت‌ها خواهیم کرد، گفت: این دوره قبل از المپیک است و بخاطر ۲۰ امتیاز این رقابت‌ها در کسب سهمیه المپیک، نفرات مطرح در این دوره شرکت می‌کنند. پیش بینی در تکواندو با توجه به سطح بالای رقابت‌ها سخت است. تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا بهترین نتیجه ممکن را کسب کنیم.
   مهدی مقدم منش سرپرست و مربی تیم والیبال نیز اظهار کرد: در والیبال حداقل باید ۶ نفر بر روی نیمکت بنشینند اما ما با تعداد کمتر عازم این مسابقات می‌شویم.
   وی با اشاره به نحوه انتخاب نفرات اعزامی گفت: اردوی اول را با ۴۸ نفر از دانشگاه‌ها که از بدنه المپیادهای آموزش عالی بودند در کنار بچه‌های لیگ و تیم ملی امید برگزار کردیم. اردوی دوم با حضور ۳۴ نفر و اردوی سوم نیز با حضور ۲۴ نفر برگزار کردیم. اردوی سوم را در محل فدراسیون و با امکانات دیگر تیم‌های ملی والیبال برگزار کردیم اما برای اردوی چهارم متأسفانه امکان برگزاری اردو در فدراسیون میسر نشد و قرار است اردوی چهارم را در آکادمی المپیک برگزار کنیم.
   مقدم منش افزود: چند روز زودتر عازم ایتالیا می‌شویم و اگر بتوانیم با تیم‌های دیگر نیز مسابقه تدارکاتی برگزار کنیم به موفقیت و آماده سازی تیم کمک زیادی می‌کند. به شخصه برای رفتن به روی سکو خوشبین هستم و امیدوارم شاهد موفقیت تیم والیبال ایران باشیم.

   سرمربی والیبال: در گروه سختی قرار داریم
   در ادامه علی پور عروجی سرمربی تیم والیبال اعزامی ایران نیز گفت: لهستان برزیل فرانسه و کانادا به عنوان قدرت‌های جهان با ایران در یک گروه قرار دارند و کار بسیار سختی داریم. از لحاظ زمانی کاش زمان بیشتری داشتیم اما امیدوارم با این وجود بهترین نتیجه ممکن را کسب کنیم. همه بچه‌ها و اعضای کادر فنی انگیزه بالایی دارند تا با دست پر به ایران بازگردند.

   بسحاق: تکواندوکاران تجربه بالایی دارند
   بسحاق مربی تیم ملی تکواندو نیز با بیان اینکه تیم اعزامی از آمادگی و تجربه خوبی برخوردار است، ابراز امیدواری کرد بهترین نتیجه ممکن به دست بیاید.

   عسکری: هدفمان رفتن به روی سکو در هر ۶ وزن است
   فریبرز عسکری سرمربی تیم تکواندو مردان ایران نیز گفت: این افتخار را دارم تا در این دوره هدایت تیم اعزامی دانشجویی ایران را بر عهده داشته باشم.
   همه بچه‌های تیم ملی که در مسیر کسب سهمیه هستند در دانشگاه تحصیل می‌کنند و از این پتانسیل در رقابت‌ها برای کسب موفقیت استفاده خواهیم کرد.
   وی افزود: هفته گذشته انتخاب درون اردویی برگزار کردیم که نام ۳ نفر اعزامی مشخص و انشاالله هفته آینده نیز چهره ۳ نفر دیگر تیم ملی مشخص خواهد شد. از بین ۶ نفر ۴ نفر در مسیر کسب سهمیه هستند و امتیاز این مسابقات برای آن‌ها بسیار مهم است. با توجه به جایگاه نفراتمان در رنکینگ و انگیزه بالای نفرات تیم قطعاً تلاش ما این است که در هر ۶ وزن به روی سکو برویم.

   نظری: در بخش پومسه نفرات باتجربه‌ای داریم
   نظری مربی تیم پومسه مردان نیز با بیان وضعیت تیم اعزامی ایران گفت: قول مدال در بخش نمایشی کار سختی است اما ما بهترین‌ها را داریم و همگی چند سال است که در تیم ملی کار می‌کنند. ۳ نفر از بهترین‌ها را در اختیار داریم که ۶۸ جلسه تمرینی را پشت سر گذاشته‌اند. قطعاً ما هم برای کسب بهترین مدال می‌جنگیم و امیدوارم با دست پر به ایران برگردیم. امیدوارم با امکاناتی که فدراسیون‌های تکواندو و ورزش دانشگاهی و تربیت بدنی وزارت علوم فراهم کردند بتوانیم بهترین نتیجه را کسب کنیم.

   رحیمی: امیدوار به کسب بهترین نتیجه در تکواندو هستیم
   رحیمی، سرپرست تیم‌های تکواندو اعزامی ایران نیز در سخنانی اظهار کرد: تمام بچه‌های حاضر در اردوی تیم ملی تکواندو همگی دانشجو هستند به همین دلیل از سرمربیان تیم‌های ملی خواستیم که هدایت تیم دانشجویان را نیز بر عهده بگیرند. ما در ۲ دوره گذشته ۴ مدال طلا در هر دوره به اضافه مدال‌های نقره و برنز در پومسه و مبارزه داشتیم و امیدوارم در این دوره نیز با توجه به انگیزه تیم اعزامی بتوانیم بهترین نتیجه را کسب کنیم.

   دبیر کل فدراسیون دانشگاهی: از پتانسیل ورزش دانشگاهی استفاده کردیم
   بشیریان دبیر کل فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی نیز طی سخنانی با بیان اینکه برای انتخاب تیم‌های اعزامی از حداکثر پتانسیل ورزش دانشجویی استفاده شده است، گفت: نحوه انتخاب نفرات به شکلی بود که هیچ کدام از نفراتی که کنار گذاشته شدند اعتراضی نداشتند چرا که تیم‌ها بر اساس شایسته سالاری انتخاب شدند.

   عرب عامری: اردوهای خوبی را پشت سر گذاشتیم
   الهه عرب عامری سرپرست تیم اعزامی تیراندازی نیز گفت: نفرات با تجربه و شاخص در تیم اعزامی حضور دارند و تیراندازی همیشه از رشته‌های مدال‌آور در یونیورسیاد بوده، تمرینات مسنجمی طی ماه‌های اخیر داشتیم و امیدوارم بچه‌ها مزد زحماتشان را بگیرند.
   قراخانلو: کاروان اعزامی ایران کیفی است
   دکتر رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک و عضو هیات رئیسه فدراسیون نیز با بیان اینکه کاروان اعزامی به یونیورسیاد ایتالیا کیفی است، گفت: به هر شکل بعد نتیجه نیز اهمیت بالایی دارد و ما تا زمان اعزام این آمادگی را داریم تمامی امکانات لازم را فراهم کنیم.

   علیزاده فدراسیون های ورزشی دپارتمانی را به بخش دانشگاهی اختصاص دهند
   دکترمحمد حسین علیزاده مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان خاطرنشان کردامیدوارم با تلاش‌های صورت گرفته بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاوریم. از دکتر صدیقی بخاطر حمایت‌هایی که برای اعزام کاروان داشتند تشکر می‌کنیم و قطعاً در آینده قطعاً مشکلات کمتری برای اعزام تیم‌ها خواهیم داشت.
   وی با تاکید بر لزوم همکاری سازمان یافته میان بخش ورزش دانشگاهی و فدراسیون‌ها گفت: اگر در فدراسیون‌های ما مانند کشورهایی مثل ژاپن دپارتمانی را به بخش دانشگاهی اختصاص دهند همکاری ما با فدراسیون‌ها سازماندهی می‌شود و هم ورزش دانشجویی و هم فدراسیون‌ها از این موضوع سود می‌کنند.
   سی امین دوره بازی‌های یونیورسیاد (دانشجویان جهان) از ۱۲ تا ۲۳ تیرماه به میزبانی ناپل ایتالیا برگزار می‌شود و تیم ایران با ۴۲ ورزشکار در 4 شته ورزشی تکواندو (پومسه و مبارزه ) ، تیراندازی با کمان (کامپوند ) و تیراندازی (تفنگ و طپانچه ) در دو بخش دختران و پسران و والیبال پسران در رویداد مذکور شرکت خواهند داشت.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,022,365
تعداد بازدید امروز : 29,158
تعداد بازدید دیروز : 25,335
آخرین به روزرسانی : 1398/06/24