امروز : یکشنبه 24 شهریور 1398
   
  • معاون استانداری سمنان:

   ورزش همگانی تقویت‌کننده روحیه جمعی است

   ورزش همگانی تقویت‌کننده روحیه جمعی است

   معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: ورزش همگانی به عنوان کار نشاط آور نقشی مؤثر در تقویت نشاط اجتماعی و روحیه جمع گرایی دارد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ حبیب الله خجسته پور افزود: مسابقات قهرمانی برخی رشته‌های ورزشی به صورت فردی است، اما آموزش و تمرین در کلاس ورزشی جمعی بوده و مانع از فردگرایی و موجب تقویت روحیه جمع پذیری می‌شود.
   وی ادامه داد: ترویج و تقویت ورزش همگانی در دستور کار و مد نظر دستگاه‌های اجرایی مرتبط و به طور ویژه اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان به منظور تقویت نشاط اجتماعی و افزایش مشارکت جمعی است.
   وی ابراز داشت: مهمترین اقدام برای تقویت روحیه جمع پذیری، انجام کار فرهنگی است و انجام کار فرهنگی یک متولی خاص ندارد و همه دستگاه‌های اجرایی به نوعی در کنار وظایف ذاتی، کار فرهنگی انجام می‌دهند.
   معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان تصریح کرد: فصل تابستان و شروع اوقات فراغت فرصت طلایی برای تقویت روحیه جمع پذیری از طریق برگزاری کلاس‌های جمعی است.
   وی خاطرنشان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، حوزه هنری، اداره کل ورزش و جوانان، بسیج، کانون فرهنگی مساجد و دستگاه‌های مختلف سمنان، برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در فصل تابستان کلاس‌های زیادی در زمینه مختلف مانند ورزشی، مذهبی، هنری، علمی و ادبی برگزار می‌کنند.
   خجسته پور یادآور شد: بالا بردن مشارکت جمعی و تقویت روحیه جمع پذیری از اهداف برگزاری کلاس‌های غنی سازی اوقات فراغت است، حتی اگر مسابقات قهرمانی فردی باشد ولی آموزش و تمرین به صورت جمعی است.
   معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: سازمان‌های مردم نهاد، نیز نقشی مؤثر در تقویت روحیه جمع گرایی و نشاط اجتماعی دارد و باید از این ظرفیت برای تحقق راهبردها به خوبی استفاده کرد.
   استان سمنان بیش از ۷۰۲ هزار نفر جمعیت دارد که ۲۷ درصد جمعیت استان را جوانان تشکیل می‌دهند و برنامه ریزی درست و اصولی برای غنی سازی اوقات فراغت این قشر مهم جامعه نقش انکارناپذیری در تقویت روحیه جمع پذیری و به دنبال آن پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و داشتن جامعه سالم دارد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,021,156
تعداد بازدید امروز : 27,949
تعداد بازدید دیروز : 25,335
آخرین به روزرسانی : 1398/06/24