امروز : پنجشنبه 28 شهریور 1398
   
  • سید عبدالحمید احمدی :قانون وظایف،اختیارات و مسئولیت های وزارت ورزش و جوانان مبنای فعالیت های اینده است

   سید عبدالحمید احمدی :قانون وظایف،اختیارات و مسئولیت های وزارت ورزش و جوانان مبنای فعالیت های اینده است

   معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با ابراز خرسندی از تصویب ماده های یک ،دو و سه لایحه وظایف ،اختیارات و مسئولیت های این وزارتخانه نوید داد با تصویب این قانون شاهد یک اتفاق جدید در ورزش کشور خواهیم بود .


   سید عبدالحمید احمدی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،فرایند تصویب لایحه وظایف،اختیارات و مسئولیت های وزارت ورزش و جوانان را مورد توجه قرار داد اظهار داشت: بعد از مدتها انتظار که از تشکیل وزارت ورزش و جوانان می گذرد و پیگیری هایی که دولت یازدهم انجام داد ،خوشبختانه لایحه،اهداف،وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان به صحن علنی مجلس رسید تا نمایندگان محترم مجلس با بررسی مواد این قانون و لایحه کار تصویب را انجام دهند .

   احمدی تصریح کرد: انشالله با تصویب این قانون شاهد یک اتفاق جدید در ورزش کشور باشیم و خلا قانونی که طی این سال ها به ورزش کشور اسیب زده بود ،برطرف خواهد شد .


   سید عبدالحمید احمدی با بیان اینکه قانون قبلی ورزش مربوط به سال 1350 بود ،اظهار داشت: امیدواریم قانون جدید بتواند شرایط مناسب تر و مطلوب تر را برای ورزش کشور رقبم بزند.

   دکتر احمدی ادامه داد: سال 1393 این قانون از وزارتخانه به هیات دولت پیشنهاد شد و بعد از دو سال بررسی در کمیسیون های مختلف دولت سال 1395 به تصویب رسید و به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد و طی دو سال گذشته نیز کمیسیون های مختلف مجلس این لایحه را بررسی کردند و از ابتدای امسال در نوبت صحن علنی قرار گرفت و در نهایت از طرف کمیسیون فرهنگی که لایحه وظایف ،اهداف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان به آن برمی گردد به هیات رییسه مجلس تقدیم شد و در روز 20 خردادماه کلیات آن پس از اظهارات نمایندگان موافق و مخالف و نماینده دولت و کمیسیون فرهنگی به تصویب رسید و امروز نیز جزییات آن و مواد یک،دو و سه به تصویب رسید .

   معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: این مواد شامل تعاریف و اهداف است و در بخش تعاریف 13 بند مورد استفاده قرار گرفته که در هر دو حوزه ورزش و جوانان تصویب شد و در ماده 3 هم که مربوط به تشکیل وزارت ورزش و جوانان است،7 بند درباره اهداف ورزش پیشنهاد شده بود و 5 بند نیز به حوزه جوانان اختصاص داشت که تصویب شد .


   دکتر احمدی با بیان اینکه سایر مواد 9 گانه هفتاه اینده در مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت ابراز امیذواری کرد که هفته آینده این لایحه تصویب شود تا در ادامه مراحل آن در شورای نگهبان هم تصویب تا سپس برای اجرا به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شود.

   معاون وزارت ورزش و جوانان گفت: با این قانون وزارت ورزش و جوانان دارای یک قانون روزامد می شود که مبنای همه فعالیت ها و برنامه های اینده خواهد بود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,094,239
تعداد بازدید امروز : 2,795
تعداد بازدید دیروز : 21,504
آخرین به روزرسانی : 1398/06/28