امروز : یکشنبه 17 آذر 1398
   
  • با اعلام ویژه برنامه های فرهنگی ورزشی،

   ​هفته فرهنگ پهلوانی سال 1398 آغاز شد

   ​هفته فرهنگ پهلوانی سال 1398 آغاز شد

   ​روزشمار و ویژه برنامه ­های هفته فرهنگ پهلوانی سال 1398 از سوی فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی به عنوان دبیرخانه دائمی ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی اعلام شد.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی، به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهاای زورخانه ای و کشتی پهلوانی، همچون سالهای گذشته در ایام 17 شوال، سالروز نبرد پهلوانانی و عادلانه امیرالمومنین حضرت امام علی (ع) در خنگ خندق با عمربن عبدود در تقوم رسمی کشور با همت فدراسیون و هیئت های ورزش زورخانه ای سراسر کشور و با مشارکت فدراسیون های ورزشی، اداره کل ورزش و جوانان استانها و هیئت های مختلف رشته های ورزشی اقدام به برگزار ویژه برنامه هایی برای نکوداشت این روز با عنوان روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای می نمایند.
   بر همین اساس، بر این اساس روز 17 شوال با عنوان هفته فرهنگ پهلوانی برگزار و هر روز آن به تفکیک برای اصحاب رسانه، فرهنگ و هنر، مربیان، داوران، ورزشکاران، تماشاگران، مدیران و پیشکسوتان و خیرین اختصاص دارد که در این روزها برنامه هایی در سطح استانها و ملی تدارک دیده شده است که از 25 خرداد ماه آغاز و تا 31 تیرماه به طول خواهد انجامید.
   بنابراین گزارش، روز اول هفته فرهنگ پهلوانی امسال شنبه 25 خرداد ماه سالجاری (11 شوال) است که فرهنگ پهلوانی؛ مدیران (امیدآفرینی و توکل بر خدا) نام گرفته است و در این روز در استانها دیدار اعضای ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی استان با نمایندگان محترم ولی فقیه و امامان جمعه مراکز استان­ها (رییس شورای فرهنگ عمومی استان­ها)/ دیدار اعضای ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی استان با استانداران محترم (نایب رییس شورای فرهنگ عمومی استان­ها)، نشست رسانه ای ستاد استانی، گشایش نمایشگاه های فرهنگی هنری ترویج فرهنگ پهلوانی در مراکز استانها اعم از عکس، نقاشی و .. پیش بینی شده است.
   روز دوم آن هفته یکشنبه 26 خردادماه سالجاری (12 شوال) است که روز فرهنگ پهلوانی؛ داوران (انصاف و عدالت) نام گرفته است که در استانها شست داوران اخلاقمدار رشته های ورزشی استان و گفتگو در رابطه با توسعه اخلاق و مرام پهلوانی در میان نسل جوان برگزار می گردد.
   دوشنبه 27 خرداد ماه سالجاری (13 شوال) سومین روز این هفته است که فرهنگ پهلوانی؛ پیشکسوتان و خیرین (خیرخواهی و احسان) نام دارد که در استانها برگزاری گلریزان سراسری به نفع تکریم خانواده­های آسیب دیده سیل اخیر کشور و تجلیل از پیشکسوتان و خیرین برگزار می گردد.
   چهارمین روز هفته فرهنگ پهلوانی که سه شنبه 28 خردادماه سالجاری (14 شوال) است این روز، روز فرهنگ پهلوانی؛ تماشاگران (ادب و احترام) نام گرفته است که در استانها مراسم استانی گرامی­داشت روز فرهنگ پهلوانی، تجلیل از مروجین فرهنگ پهلوانی رشته های ورزشی و اصناف مختلف در مراکز استانها همراه با حضور جامعه ورزش استان به همراه خانواده ها و پخش زنده تلویزیونی برگزار خواهد شد.
   برای چهارشنبه 29 خردادماه سالجاری (15 شوال) نیز عنوان روز فرهنگ پهلوانی و مربیان (دانش و معرفت) برای این روز انتخاب شده است که در استانها ضمن نشست­ مربیان استان برای ارایه راهکارهای ترویج فرهنگ پهلوانی و اخلاق جوانمردی در رشته های ورزشی آیین اهدای خون جامعه بزرگ پهلوانی و پیاده روی خانوادگی و کوه گشت حامعه ورزش کشور به مناسبت این روز با همکاری فدراسیون ورزش های همگانی و دیگر رشته های ورزشی پیش بینی شده است.
   16شوال (پنجشنبه 30 خردادماه سالجاری)، روز فرهنگ پهلوانی و ورزشکاران (ایثار و فداکاری) نام گرفته شده است که در آن روز تجدید ضمن میثاق با شهیدان (در گلزار شهدای شهرهای مختلف) دیدار با ایثارگران و جانبازان و خانواده شهیدان شاخص ورزشکار برگزار خواهد شد.
   در آخرین روز از روز هفته فرهنگ پهلوانی که جمعه مورخ 31 خرداد ماه 1398 (17 شوال) است این روز به عنوان روز فرهنگ پهلوانی و رسانه، فرهنگ و هنر (صداقت و راستی) انتخاب شده است که برنامه هایی اعم از حضور رسانه­ای ستاد استانی در یکی از برنامه های فرهنگی یا ورزرشی شبکه های استانی جهت ارائه گزارش عملکرد برنامه های برگزار شده و هم­اندیشی اهالی رسانه، فرهنگ و هنر برای ترویج فرهنگ پهلوانی در این رابطه تدارک دیده شده است.
   لازم به ذکر است: انعکاس رادیویی (به ویژه رادیو ورزش و ... ) و تلویزیونی (به ویژه ورزش سیما و ...) پیام مقام عالی وزارت ورزش و جوانان به مناسبت آغاز هفته فرهنگ پهلوانی، دیدار اعضای ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی با مراجع عظام تقلید و علما، دیدار جامعه ورزش زورخانه ای کشور با مسوولین فرهنگی ورزشی کشور، برگزاری مراسم ملی گرامی­داشت روز فرهنگ پهلوانی و ... از برنامه هایی است که توسط دبیرخانه ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی کشور پیگیری خواهد شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,633,748
تعداد بازدید امروز : 41,492
تعداد بازدید دیروز : 20,513
آخرین به روزرسانی : 1398/09/17