امروز : یکشنبه 17 آذر 1398
   
  • مدیر کل امور بین المللی وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد کرد

   تشکیل شورای بین الملل فدراسیونهای ورزشی/ فدراسیونهای فعال در حوزه بین الملل مورد تقدیر قرار خواهند گرفت

   تشکیل شورای بین الملل فدراسیونهای ورزشی/ فدراسیونهای فعال در حوزه بین الملل مورد تقدیر قرار خواهند گرفت

   مدیر کل امور بین المللی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به نقش نمایندگان بین الملل فدراسیونهای ورزشی در مسائل بین المللی و برون مرزی دو حوزه ورزش و جوانان بیان کرد در صورت بهره گیری از این ظرفیتها، بسیاری از بازتابهای منفی در بخش بین الملل کاهش خواهد یافت.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، فرشید طهماسبی که در دیدار روسای فدراسیونهای ورزشی با وزیر ورزش و جوانان سخن می گفت از فدراسیونها به عنوان بازوان اجرایی وزارتخانه نام برد و بهره مندی از پتانسیل امور بین الملل در فدراسیونها را مورد تاکید قرار داد.

   او در این‌نشست پیشنهاد تشکیل شورای بین الملل فدراسیونهای ورزشی را مطرح و اظهار داشت : در صورت فعال شدن این شورا بخش بین الملل ورزش می تواند در بخش های مختلف برون مرزی نقش بسیار مهمی را ایفا کنند.

   مدیر کل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به برگزاری رویداد های مهم ورزشی با بهره گیری از ظرفیت کشورهای همسایه با تبیین هدف و چشم انداز توضیح داد که می توان این رویداد ها را با مبنای کشورهای فارسی زبان برای توسعه ورزش، فرهنگ و...پیگیری کرد ضمن اینکه با توجه به همجواری با کشورهای مسلمان رویدادهایی را ذیل عناوین جهان اسلام میزبانی کنیم.

   وی در بخش دیگری از سخنانش اهمیت بررسی عملکرد فدراسیونهای ورزشی در بخش بین الملل را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد : در این حوزه نیز در نظر داریم پس از ارزیابی فدراسیونهای فعال در بخشهای فرهنگی ، ورزشی و اقتصادی ، تعامل با سفارتخانه ها و ... انتخاب و در سه سطح طلایی ، نقره ای و برنزی مورد تقدیر قرار بگیرند .
   فرشید طهماسبی برپایی جلسات تخصصی باکمیته های بین الملل فدراسیونهای ورزشی را بخشی از دیگر اقدامات صورت گرفته اعلام کرد و پایش تفاهمنامه ها را از برنامه های این اداره کل عنوان کرد که در دستور کار قرار دارد .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,631,914
تعداد بازدید امروز : 39,658
تعداد بازدید دیروز : 20,513
آخرین به روزرسانی : 1398/09/17