امروز : شنبه 27 مهر 1398
   
  • استاندار قم: دکتر سلطانی فر توجه ویژه ای به دو حوزه ورزش و جوانان قم دارد

   استاندار قم: دکتر سلطانی فر توجه ویژه ای به دو حوزه ورزش و جوانان قم دارد

   بهرام سرمست استاندار قم در هفتاد و سومین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان در هفتاد و سومین جلسه ساماندهی امور جوانان گفت: توجه ویژه وزیر به استان قم بستر توسعه زیر ساخت ها در دو به ورزش و جوانان را فراهم آورده است.

   به گزازش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان هفتاد و سومین جلسه ساماندهی امور جوانان صبح امروز با حضور دکتر سلطانی فر، بهرام سرمست استاندار قم‌، تندگویان معاون امور جوانان و اعضای دیگر بر گزار شد‌.
   در ابتدای این نشست استاندار قم ضمن قدردانی از دکتر سلطانی فر به خاطر نگاه ویژه به استان قم که زمینه ساز توسعه زیر ساخت ها در دو بخش ورزش و جوانان شده است دو سفر اخیر وزیر ورزش را مبین این امر دانست.
   او توضیح داد: دکتر سلطانی فر در دو ماه گذشته ۲ بار سفر رسمی به استان قم داشته اند که در پیشبرد پروژه های عمرانی و ورزشی بسیار موثر واقع شده است.
   سرمست در ادامه گزارشی از وسعت و جمعیت استان قم ارائه کرد و گفت: هرچند قم ، به لحاظ جمعیتی و جغرافیایی یک استان وسیع نیست اما پیچیدگی های حاضر خود را دارد.
   او افزود: این استان یک میلیون ۲۹۲هزار نفر جمعیت دارد که جمعیت جوان آن ۲۳۵ هزار و۲۴۳ نفر است که ۲۶درصد از جمعیت قم را تشکیل می دهد.
   استاندار قم همچنین به بیان توضیحاتی در خصوص وضعیت اشتغال جوانان در این استان پرداخت و گفت:به نسبت جمعیت بیکار در کل کشور این تعداد۴ درصد کمتر است اما این به این معنی نیست که در این حوزه مشکل نداشته باشیم بنابراین درپی این هستیم که با رفع این مساله از تبعات این امر بکاهیم.
   وی در این ارتباط افزایش وام ازدواج و وام سرمایه گذاری برای اشتغال را مورد توجه قرار داد و در بخش دیگری از سخنانش از فعالیت۴۱ سمت در استان خبر داد و گفت : نگاه ویژه دولت به این موضوع باعث شده که توسعهسمن ها رشد۳۰ برابری نسبت به دوره قبل داشته باشد.
   بهرام سرمست همچنین در مورد خانه جوان قم نیز گفت:فرهنگسرای جوان را در اختیار جوانان گذاشتیم ضمن اینکه مجمع مشورت نخبگان را در هفته جوان را تاسیس و شورای مرکزی انتخاب شدند و تاکنون ۵ نشست برگزار شده است.
   وی با اعلام برگزاری ۷ جلسه با حضور اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان در قم در سال ۹۷ بیان کرد که دستاورد این نشستها ۵۷ مصوبه بوده است‌.
   استاندار قم در حضور توسعه زیر ساختهای فرهنگی و ورزشی به افتتاح مجموعه ورزشی پیامبر اعظم اشاره کرد که نقش قابل توجهی در پر کردن اوقات فراغت جوانان داشته است و گفت : این پروژه ورزشی و تبعات مثبت آن حاصل عنایت وزیر نسبت به این موضوغ بوده است.
   وی همچنین از وزیر خواست تا تمهیدات ویژه تری نسبت به ساخت و اتمام سالن ورزشی ۴ هزار و ۵۰۰ نفر در پردیسان داشته باشد .
   سرمست براین باور است که این سالن در یکی از مناطق محروم قم احداث شده و تکمیل آن میتواند نقش مهمی در پر کردن اوقات فراغت جوانان و مردم این منطقه ایفا کند.
   در ادامه این نشست منعم مدیر کل ورزش و جوانان استان قم نیز گزارشی را از اقدامات صورت گرفته در این حوزه ارائه کرد.
   او در این نشست‌ افزایش تسهیلات ازدواج و اشتغال و سرمایه گذاری، امضا تفاهمنامه همکاری با دو بانک رسالت و کارآفرین، افزایش چند برابر سمن های فعال ،تشکیل خانه جوان‌،راه اندازی مراکز مشاوره و برگزاری جلسات ستاد ساماندهی را بخشی از فعالیتهای صورت گرفته عنوان کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,710,546
تعداد بازدید امروز : 5,530
تعداد بازدید دیروز : 13,531
آخرین به روزرسانی : 1398/07/26