امروز : پنجشنبه 25 مهر 1398
   
  • سیمین رضایی: قضاوت در المپیک برایم افتخار بزرگی است

   سیمین رضایی: قضاوت در المپیک برایم افتخار بزرگی است

   تنها داور محجبه مسابقات تنیس روی میز المپیک توکیو با اشاره با توانایی بالای زنان ایرانی در زمینه های مختلف گفت: امیدوارم نماینده شایسته ای برای بانوان محجبه در المپیک 2020 توکیو باشم.

   سیمین رضایی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: تنیس روی میز را از بازیکنی شروع کردم و سپس به مربیگری و داوری رسیدم. از سال 2006 در لیست داوران بین المللی قرار گرفتم اما برای قضاوت در مسابقات سطح بالا مثل المپیک نیاز به مدرک بالاتری به اسم "بلوبج" بود.
   داور بین المللی کشورمان ادامه داد: تا کنون قضاوت های مهمی از جمله فینال مسابقات تیمی قهرمان جهان 2016، فینال مسابقه انفرادی سال 2018 جهان و مسابقات المپیک جوانان را قضاوت کردم اما تجربه حضور در المپیک را نداشتم. حضور در مسابقات المپیک حتی برای داوران بلوبج بسیار سخت است و فیلترهای زیادی دارد. در آستانه اعلام اسامی داوران المپیک هیجان زیادی داشتم. البته حس می کردم که شانس زیادی دارم و دو هفته پشت سر هم با نگرانی سایت مسابقات را رصد می کردم تا بالاخره اسامی اعلام شد و نام خودم را در بین داوران دیدم که برایم لحظه ای فراموش نشدنی بود.
   وی افزود: در این مسیر باید از حمایت های فدراسیون تنیس روی میز و وزارت ورزش تشکر کنم. شک ندارم اگر این حمایت ها بیشتر شود استعداد سایر بانوان ایرانی در همه زمینه ها به بروز و ظهور می رسد. اوایل همه وقتی می دیدند من با حجاب در مسابقات قضاوت می کنم عجب می کردند و حتی می پرسیدند که برایت سخت نیست؟ حتی بعضی ها باور نداشتند که بتوانم اما کم کم اعتمادها جلب شد و اکنون برایشان یک امر عادی است.
   سرداور بین المللی کشورمان در پایان تاکید کرد: بر خلاف تصور خیلی ها داوری تنیس روی میز بسیار سخت است و سرعت تصمیم گیری به دلیل سرعت و اتفاقات زیاد در بازی باید بالا باشد. ویدیو چک هم در تنیس روی میز نداریم. امیدوارم با حمایت های بیشتر بتوانم نماینده شایسته ای برای جامعه داوری و بانوان کشورهای اسلامی در المپیک 2020 توکیو باشم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,684,391
تعداد بازدید امروز : 8,021
تعداد بازدید دیروز : 10,880
آخرین به روزرسانی : 1398/07/25