امروز : پنجشنبه 21 آذر 1398
   
  • سمنان میزبان دوره های استعدادیابی تنیس روی میز کشور

   سمنان میزبان دوره های استعدادیابی تنیس روی میز کشور

   بر اساس تصمیم فدراسیون تنیس روی میز ، دوره های ملی استعدادیابی این رشته ورزشی ، هر سه ماه در استان سمنان برگزار می شود.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ مجمع عمومی سالانه هیئت تنیس روی میز استان سمنان با حضور مهرداد علی قارداشی رئیس فدراسیون ، مجتبی جانعلی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان و سایر اعضا مجمع در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.
   مهرداد علی قارداشی رئیس فدراسیون تنیس روی میز در جلسه مجمع عمومی این هیات ورزشی گفت : دوره های استعدادیابی مناسبی در این استان برگزار شده که مورد توجه ورزشکاران از سراسر کشور قرار گرفته است .
   وی افزود: بر این اساس با تصویب اعضای فدراسیون تنیس روی میز این دوره ها هر سه ماه یک بار در استان سمنان برگزار شود.
   رئیس فدراسیون تنیس روی میز از برگزاری اردوهای مشترک بین‌المللی با کشورهای سطح بالا در ورزش تنیس روی میز خبر داد و آخرین جزئیات اعزام‌های برون‌مرزی را در این رشته تشریح کرد.
   علی‌قارداشی با اشاره به برگزاری رویدادهای بین‌المللی تنیس روی میز در آینده اظهار کرد: برادران عالمیان و بانو شهسواری برای رقابت‌های بین‌المللی به کشور چک اعزام می‌شوند.
   وی با اشاره به اعزام امین احمدیان به هنگ‌کنگ، کره شمالی و چین ادامه داد: تیم ملی نوجوانان و جوانان برای برگزاری مسابقات آسیایی به مغولستان و تیم ملی بزرگ‌سالان بانوان و آقایان هم به اندونزی برای رقابت‌های قهرمانی بزرگ‌سالان آسیایی اعزام خواهند شد که این مسابقات شهریور برگزار می‌شود.
   رئیس فدراسیون تنیس روی میز به جایگاه ایران در آسیا و جهان اشاره کرد و گفت: در سال 94 در رده جوانان در جایگاه پنجاهم بودیم و سال گذشته به رتبه هفتم دنیا رسیدیم.
   علی‌قارداشی ادامه داد: در دسته‌بندی فدراسیون جهانی نیز از دسته سه شروع به کار و سپس به دسته دو صعود کردیم؛ سال‌ها در دسته دو بودیم و سال گذشته برای نخستین بار به دست یک صعود کردیم.
   وی با بیان اینکه بانوان تنیسور برای نخستین بار به دسته دو صعود کردند، ادامه داد: برای ارتقای این رشته ورزشی، برنامه توجه به رده سنی پایه از اهمیت برخوردار است و در این زمینه ورود جدی داشتیم.
   رئیس فدراسیون تنیس روی میز به ارزیابی مایکروسافت از ورزش‌های پرطرفدار دنیا اشاره کرد و گفت: رشته‌های توپی- راکتی جزو ورزش‌های پرطرفدار دنیا هستند که فوتبال با 3.5 میلیارد طرفدار اول، کریکت، هاکی، تنیس، والیبال و تنیس روی میز با 875 میلیون نفر ورزش‌های پرطرفدار دنیا هستند.
   علی‌قارداشی با اشاره به اینکه توجه به این رشته ورزشی با برنامه‌ریزی‌های اصولی همواره جزو دغدغه‌های مهم بوده است، ادامه داد: تنیس روی میز در ابعاد مختلف رو به پیشرفت و در مسیر توسعه است.
   وی برگزاری اردوهای مشترک بین‌المللی با کشورهایی که در سطح بالا هستند، را از راهکارهای پیشرفت این رشته ورزشی دانست و تأکید کرد: تمرینات مکرر در طول سال زیر نظر مربیان کاربلد نیز از دیگر راه‌حل‌های ارتقای این رشته ورزشی است.
   رئیس فدراسیون تنیس روی میز از حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان به‌عنوان ظرفیتی مطلوب برای پیشرفت و حمایت این رشته یاد کرد و افزود: سمنان به جهت برخورداری از این مدیر حامی در کنار تیم مستعد و اهتمامی که مدیرکل برای رفع کمبودها دارد، در مسیر پیشرفت است.
   علی‌قارداشی توجه به بحث استعدادیابی و استعدادپروری را از دیگر دلایل پیشرفت استان سمنان در رشته ورزشی تنیس روی میز دانست و خاطرنشان کرد: اگر این مسیر ادامه یابد، قهرمان المپیک و جهان از این استان خواهیم داشت.
   گالری
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,755,706
تعداد بازدید امروز : 12,188
تعداد بازدید دیروز : 37,477
آخرین به روزرسانی : 1398/09/21