امروز : یکشنبه 28 مهر 1398
   
  • قمری: بین متهم و مجرم فاصله است

    قمری: بین متهم و مجرم فاصله است

   رئیس فدراسیون دوچرخه سواری مثبت بودن تست دوپینگ سهرابی را قطعی ندانست و گفت: وی فقط تعلیق شده است تا توضیحات و دفاعیاتش را به فدراسیون جهانی ارائه دهد.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری،اتحادیه جهانی دوچرخه سواری در جدیدترین لیست افراد مشکوک به دوپینگ نام مهدی سهرابی رکابزن مطرح کشورمان را آورده است. نکته جالب توجه در انتشار نام سهرابی در این لیست این است که نه تاریخ دریافت تست و نه نوع ماده مصرفی مشخص شده است. گفته شده که این تست مربوط به دو سال قبل و در حاشیه اردوی تیم ملی در کیش می‌باشد. از طرف دیگر نمونه B این تست نیز وجود ندارد!
   خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری ایران با بیان اینکه رسانه ها در دریافت این مطالب چندگام جلوتر از ما حرکت می‌کنند، گفت: آقای سهرابی هفت سال است که عضو آدامز بوده و تحت کنترل کمیته آنتی دوپینگ فدراسیون جهانی دوچرخه سواری است. در این مدت نمونه‌های زیادی از ایشان گرفته اند. در نهایت فدراسیون جهانی یکی از نمونه‌های تست این ورزشکار که دو سال قبل گرفته اند و همان زمان نیز منفی اعلام شده، را ملاک قرار داده و حالا وی افزود: معمولاً نمونه‌هایی که از ورزشکاران می‌گیرند را نگه می‌دارند و بعد دوباره بررسی می‌کنند. جالب اینجاست که نه نمونه B این ورزشکار را دارند، نه تاریخ تست معلوم است و نه نوع ماده مصرف شده معلوم است! مگر می‌شود در این شرایط گفت که ما مشکوک هستیم و ورزشکار تعلیق است!
   قمری ادامه داد: بین متهم و مجرم فاصله است. هر کسی در زندگی اش می‌تواند متهم به مسئله‌ای باشد ولی آن چیزی که برای قاضی مهم است این می‌باشد که جرم ثابت شود.
   وی یادآور شد: تستی که گرفتند مربوط به زمستان دو سال قبل است که برف سنگینی در تهران بارید و ما اردو را به جزیره کیش منتقل کردیم. دلیل اینکه زمانی ورزشکار غلظت خونش بالا می‌رود این است که ورزشکار در شرایطی زندگی می‌کند که در ارتفاع بوده و تمرینات خاص بدنسازی را انجام می‌دهد و میزان هموگلبین خون اش بالا می‌رود. حالا بعد از دو سال از یک ورزشکار به خاطر این مسئله ادله و دلیل می‌خواهند که در این موضوع یا مجرمیت را برائت بدهند یا رأی به محکومیت! به نظر من علنی کردن موضوعی که باید مورد بررسی قرار بگیرد و بعد از مدتها دوباره بررسی شود، کمی مسئله دار است!
   رئیس فدراسیون دوچرخه سواری خاطرنشان کرد: تازه به ما اعلام کرده‌اند که سهرابی تا زمانی که به ما توضیح بدهد و موضوع بررسی شود از انجام هر فعالیت ورزشی تعلیق است. در این مسئله صفر تا صد دوپینگ به خود ورزشکار بر می‌گردد و باید خود ورزشکار توضیح دهد.
   وی تصریح کرد: قطع به یقین باید نادوی کشورمان و فدراسیون و افرادی که تجربه در این رابطه دارند به میدان آمده و کمک بدهند آن هم در موضوعی که حتی ما درخواست بررسی نمونه B را می‌دهیم اما ندارند! نوع دارو را نمی‌دانند و از ورزشکار سوال می‌کنند که نوع دارو را به ما اعلام کنید! با احتمال که نمی‌شود حکم داد و ما هم نباید جلوتر از آن مسئله‌ای که اتفاق افتاده برویم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,734,831
تعداد بازدید امروز : 14,922
تعداد بازدید دیروز : 14,893
آخرین به روزرسانی : 1398/07/28