امروز : یکشنبه 17 آذر 1398
   
  • برگزاری مجمع عمومی فدراسیون ووشو با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان

   رئیس فدراسیون ووشو: سال 97 موفق‌ترین سال تاریخ این فدراسیون بود/فرهادی زاد:ووشو در بین مردم و جوانان جایگاه ویژه‌ای دارد

   رئیس فدراسیون ووشو: سال 97 موفق‌ترین سال تاریخ این فدراسیون بود/فرهادی زاد:ووشو در بین مردم و جوانان جایگاه ویژه‌ای دارد

   مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ووشو با حضور مهین فرهادی‌زاد معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، کیکاووس سعیدی سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک، مهدی علی نژاد رئیس فدراسیون ووشو برگزار شد.


   به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو؛ مجمع عمومی فدراسیون ووشو، امروز (یکشنبه) در هتل هما تهران و با حضور خانم «مهین فرهادی‌زاد» معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، «کیکاووس سعیدی» سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک، دکتر «مهدی علی نژاد» رئیس فدراسیون ووشو، «محمود متدین» دبیر، خانم «زهرا ناطقی» نایب رئیس بانوان فدراسیون و همچنین اعضای مجمع برگزار شد.
   در این مجمع، گزارش حسابرسی، خزانه دار، بازرس و گزارش عملکرد فدراسیون در سال 97 ارائه و مورد تصویب قرار گرفت.
   همچنین از استان‌های اصفهان، مازندران و خوزستان به عنوان استان‌های برتر سال 97 ووشو، تجلیل شد.
   رئیس فدراسیون ووشو در این مجمع با بیان اینکه سال 97 موفق‌ترین سال تاریخ این فدراسیون بود، گفت: در تمامی رده‌های سنی قهرمان جهان شدیم که در ورزش کشور یک اتفاق کم نظیر است. قهرمانی در جام جهانی و قهرمانی در مسابقات رده‌های سنی جهان در برزیل از توفیقات ما بود. همچنین در بازی‌های آسیایی که رویداد بزرگی است با کسب 2 طلا و 4 نقره بعد از کشتی، دومین تیم موفق کاروان ایران بودیم.
   وی ادامه داد: در بخش آموزش دوره‌های متعدد آزمون دان، مربیگری و داوری برگزار شد که این مهم با مشارکت هیات‌های استانی بود.
   علی نژاد تصریح کرد: انتخابات فدراسیون آسیا نیز برگزار و برای چهار سال دیگر به عنوان نایب رئیس انتخاب شدم. مهرداد شیرازی نیز نایب رئیس کمیته فنی شد و اکنون در تمامی کمیته‌های تاثیرگذار فدراسیون آسیا دارای نماینده‌ای تاثیرگذار هستیم.
   وی با اشاره به اینکه فدراسیون ووشو با معضل دوپینگ با جدیت برخورد می کند، توضیح داد: در سال 97 تعداد 59 تست از اردونشینان تیم های ملی گرفته شد که همگی منفی بود.همچنین مسابقات سبکی، کشوری و لیگ های رده های سنی نیز با نظم مناسب و سطح فنی خوب برگزار شد.
   رئیس فدراسیون ووشو افزود: اکنون در سال 98 هستیم و تلاش و اقدامات ما برای ادامه یافتن موفقیت‌هاست. ضمن قدردانی از حمایت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، توقع ما از ارگان های اصلی ورزش کشور این است تا نگاه تاثیرگذاری در شرایط فعلی ارزشی کشور به فدراسیون ووشو داشته باشند.می‌دانم وزارت و کمیته ارزیابی مثبتی از ما دارند، اما رشته‌های موفق می بایست با نگاه ویژه‌تری دیده شوند.
   وی ادامه داد: چنانچه نگاه‌ها ویژه‌تر نشود، تدام موفقیت‌ها مشکل می شود، چراکه هزینه ها چندبرابر شده است.تعامل حال حاضر ما با وزارت و کمیته در بهترین سطح خود است و شخص وزیر و رئیس کمیته ملی المپیک، عنایت ویژه‌ای به ووشو دارند.
   علی‌نژاد با قدردانی از رئیس کمیته ملی المپیک، ادامه داد: برای اولین بار است که 50 درصد بودجه فدراسیون‌های ورزشی در اوایل سال پرداخت شد.
   وی در مورد برگزاری اردوهای تیم های ملی در استان‌های مختلف گفت: علاوه بر تهران اردوهای تیم های ملی را در اصفهان، هرمزگان، قم، چهارمحال و بختیاری و سمنان برپا کرده ایم که باید از ادارات کل و هیات های استانی آنان تشکر کنم.
   رئیس فدراسیون ووشو در ادامه به خانم فرهادی‌زاد به مناسبت انتخاب به عنوان معاون امور بانوان وزارت ورزش تبریک گفت و ادامه داد: همچنین باید از دکتر داورزنی و اسبقیان که در معاونت قهرمانی وزارتخانه، همیشه همراه فدراسیون ووشو بوده اند نیز قدردانی کنم.
   **فرهادی‌زاد: ووشو جایگاه ویژه‌ای بین جوانان دارد
   معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به پیشرفت چشمگیر ووشوی ایران در سال های اخیر، گفت: همت و تلاش اهالی این رشته سبب شد تا ووشو اکنون در بین مردم و به خصوص جوانان دارای جایگاه ویژه‌ای باشد.خوشحالم که این رشته توانسته جامعه جوان را به سوی سلامت سوق دهد.
   وی افزود:‌ برخی رشته‌های ورزش در ایران سرآمد هستند و ووشو نیز از راس که مدیریت محسوب می شود تا ورزشکاران از لحاظ فرهنگی و اخلاقی یک الگو است و اصول را رعایت می‌کنند.قطعا اهمیت مدیریت مناسب سبب رشد ووشوی ایران در سال های اخیر شده است.
   فرهادی‌زاد، ادامه داد: خوشبختانه ووشو در بخش بانوان نیز سرآمد و موفق است.
   *سعیدی:ووشو از امیدهای اصلی ورزش ایران است
   سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک با بیان اینکه ووشو از پرمدال‌ترین رشته های ورزشی کشور است، گفت: همواره روی موفقیت‌های این رشته در بازی‌های آسیایی، حساب ویژه‌ای می شود و ووشو از امیدهای اصلی ورزش ایران است.
   وی گفت: امیدوارم با تلاش مسئولان جهانی این رشته، شرایط برای المپیکی شدن ووشو فراهم شود. در صورت رخ دادن این مهم، ووشو قطعا در المپیک نیز از بهترین‌های ورزش ایران خواهد بود.

   سعیدی با بیان توانایی‌های رئیس فدراسیون ووشو، ادامه داد: علی‌نژاد در کمیسیون بین الملل کمیته ملی المپیک نیز خدمات ویژه‌ای برای ورزش ایران داشته است.
   وی گفت: انسجام خوب حاکم بر مجمع این فدراسیون نشان از توان مدیریتی ووشو دارد.
   سعیدی در مورد شرایط بودجه‌ای فدراسیون‌ها گفت: رئیس کمیته ملی المپیک در تلاش است تا در پایان 6 ماه نخست سال، پرداختی فدراسیون‌ها را به 90 درصد برساند.می‌دانیم ووشو رشته‌ای پرتلاش و موفق است، اما باید سهم کمیته را بالاتر ببریم تا بتوانیم به فدراسیون موفقی چون ووشو نیز نگاه ویژه‌تری داشته باشیم. با این حال باید بگویم که کمیته ملی المپیک همواره به این رشته موفق نگاه متفاوتی دارد و روی موفقیت‌های آن حساب باز می کند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,635,971
تعداد بازدید امروز : 43,715
تعداد بازدید دیروز : 20,513
آخرین به روزرسانی : 1398/09/17