امروز : شنبه 02 شهریور 1398
   
  • غلامرضا نوروزی: سه میلیون و 600هزار ورزشکار بیمه شده در کشور فعالیت می کنند

   غلامرضا نوروزی: سه میلیون و 600هزار ورزشکار بیمه شده در کشور فعالیت می کنند

   رئیس فدراسیون پزشکی، ورزشی گفت: سه میلیون و ۶۰۰ هزار ورزشکار بیمه شده رده های سنی مختلف در کشور فعالیت می کنند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،رئیس فدراسیون پزشکی، ورزشی گفت: سه میلیون و ۶۰۰ هزار ورزشکار بیمه شده رده های سنی مختلف در کشور فعالیت می کنند.
   غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی کشور در نشست مجمع سالانه هیأت پزشکی، ورزشی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: این آمار مربوط به پایان سال ۱۳۹۷ بوده و شامل ورزشکاران مرد و زن رشته‌های مختلف است.
   نوروزی بر لزوم تلاش جدی تر رؤسا و مسئولان هیأت‌های پزشکی، ورزشی استان‌ها برای ترغیب ورزشکاران شهرستان‌ها و مناطق روستایی برای بیمه کردن خود تأکید کرد.
   وی افزود: تعرفه حق بیمه سالانه ورزشکاران کشور در ۲ یا سه سال اخیر ثابت مانده و تغییر چندانی نکرده است.
   رئیس فدراسیون پزشکی، ورزشی بیان کرد: نباید هدف اصلی رؤسای هیأت‌های پزشکی، ورزشی استان‌ها افزایش تعداد ورزشکاران بیمه شده باشد بلکه لازم است درصدد ارتقای روزافزون کیفیت خدمات پزشکی و درمانی ارائه شده به آنان باشند.
   نوروزی با اشاره به حرفه‌ای تر شدن روز به روز ورزش در دنیا و کشور، عنوان کرد: به همین دلیل می‌طلبد که هیأت‌های پزشکی، ورزشی استان‌ها نیز همپای ورزش حرفه‌ای پیشرفت کنند.
   وی ابراز داشت: در این صورت هیأت‌های پزشکی، ورزشی استان‌ها علاوه بر خدمات رسانی بهتر می‌توانند پاسخگویی مناسب‌تری نیز به نیازهای پزشکی و درمانی ورزشکاران داشته باشند.
   رئیس فدراسیون پزشکی، ورزشی گفت: بسترها و شرایط لازم برای پیشرفت هر چه بیشتر هیأت‌های پزشکی، ورزشی استان‌ها به لحاظ تجهیزات، امکانات و زیرساخت‌ها از سوی فدراسیون در حال فراهم شدن است.
   نوروزی اظهار داشت: میزان و نحوه دسترسی ورزشکاران تمامی نقاط کشور به امکانات پزشکی و درمانی باید آسان‌تر شود به طوری که هیچ تفاوتی بین شهرها و روستاها نباشد.
   وی افزود: دوره‌های آموزشی مستمر برای ورزشکاران و مربیان از سوی هیأت‌های پزشکی، ورزشی استان‌ها در زمینه مسائل تغذیه‌ای و روانشناسی در ورزش و اهمیت بیمه ورزشی برگزار شود.
   رئیس فدراسیون پزشکی، ورزشی بیان کرد: خرید آمبولانس برای هیأت پزشکی، ورزشی کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان‌های کشور به دلیل داشتن هزینه‌های سنگین نگهداری مقرون به صرفه نیست و امکان تحقق آن وجود ندارد.
   نوروزی عنوان کرد: تاکنون اقدام‌ها و فعالیت‌های ارزنده‌ای در هیأت پزشکی، ورزشی کهگیلویه و بویراحمد انجام شده اما ناکافی به نظر می‌رسد و باید با جدیت تداوم داشته باشد.
   وی ابراز داشت: یکی از نتایج مهم این اقدام‌ها افزایش تعداد ورزشکاران بیمه شده کهگیلویه و بویراحمد از ۱۳ هزار نفر در سال ۱۳۹۵ به ۲۷ هزار نفر در سال ۱۳۹۷ است و استان سال گذشته رتبه نخست کشور را در این زمینه کسب کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,471,324
تعداد بازدید امروز : 21,301
تعداد بازدید دیروز : 18,380
آخرین به روزرسانی : 1398/06/02