امروز : یکشنبه 17 آذر 1398
   
  • حضور بی نظیر مستعدین ورزشی خراسان جنوبی طرح بزرگ استعدادیابی ورزشی در استان

   حضور بی نظیر مستعدین ورزشی خراسان جنوبی طرح بزرگ استعدادیابی ورزشی در استان

   پروفسور افضل پور ؛ مجری طرح بزرگ استعدادیابی ورزشی در خراسان جنوبی: بیش از 5 هزار نفر در طرح استعدادیابی ورزشی استان خراسان جنوبی در پیوند همسو بین دانشگاه و ورزش حضور دارند.

   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ،اولین طرح بزرگ استعدادیابی استان به دستور مهران سرپرست مدیرکل ورزش و جوانان استان با کمک محققان ورزشی، اساتید و مربیان ورزش آموزش و پرورش برای اولین بار در استان انجام شد که مورد استقبال بی نظیر خراسان جنوبی ها قرار گرفت. این طرح به صورت مکتوب و شناسنامه ای است که می تواند کمک شایانی به هیات ورزشی در قهرمان پروری کند.
   پروفسور افضل پور مجری اولین طرح استعدادیابی استان خراسان جنوبی از حضور باشکوه و پر قدرت نونهالان، نوجوانان و جوانان استان در این طرح خبرداد وبیان کرد: طرح استعدادیابی به دستور مهران سرپرست مدیرکل ورزش و جوانان استان انجام می شود. وی با اشاره به اینکه در این طرح می توان پیوند دانشگاه و ورزش را به صورت کاملا تخصصی مشاهده کرد افزود: روش های به کارگیری در طرح استعدادیابی با حضور روسای هیات ورزشی، مربیان ورزش مدارس و روسای ادارات ورزش و جوانان استان در کلیه روستاها، شهرها و شهرستان های خراسان جنوبی از ابتدای تیرماه در 40 رشته ورزشی درحال برگزاری است.وی افزود: این طرح در رده های سنی 9 تا 16 سال دختران و پسران برگزار می شود.
   مجری طرح استعدادیابی خراسان جنوبی با بیان اینکه تست های مختلفی همچون پیکری، زیست حرکتی، مهارت های ذهنی و روانشناختی بر روی ورزشکاران انجام می شود خاطرنشان کرد: هر کدام از این تست ها شامل 6 الی 8 زیرمجموعه است که به صورت تخصصی شناسنامه ورزشی برای آنها تدوین می شود.
   افضل پور گفت: منتخبین طرح استعدادیابی استان می توانند جذب تیم های ورزشی استان شوند و روسای هیات ورزشی می توانند از این روش استعدادهای درخشان را شناسایی و آنها را به کار بگیرند.
   وی با اشاره به اینکه شهرستان بیرجند، سرایان، فردوس،قاین و طبس بیشترین شرکت کننده را داشته است عنوان کرد: به غیر از شهرستان بیرجند 3 هزار نفر تست ورزشی دادند که اگر مرکز استان را اضافه کنیم بالغ بر 5 هزار نفر در این طرح شرکت کرده اند.
   طرح بزرگ استعدادیابی ورزشی استان خراسان جنوبی از 4 الی 27 تیرماه در 11 شهرستان استان خراسان جنوبی در 41رشته و در دو بخش دختران و پسران 9 تا 16 سال به اجرا در آمد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,634,882
تعداد بازدید امروز : 42,626
تعداد بازدید دیروز : 20,513
آخرین به روزرسانی : 1398/09/17