امروز : یکشنبه 03 شهریور 1398
   
  • در همایش روز ملی ازدواج؛

   آذری جهرمی: الگو سازی جامعه در حوزه ازدواج نیاز به اصلاح دارد

   آذری جهرمی: الگو سازی جامعه در حوزه ازدواج نیاز به اصلاح دارد

   وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: الگو سازی جامعه در حوزه ازدواج نیاز به اصلاح و تغییر دارد و شبکه های اجتماعی بهترین ابزار برای اصلاح الگو سازی ها هستند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمد جواد آذری جهرمی روز شنبه در همایش روز ملی ازدواج در سالن همایش های صدا و سیما با تشویق جوانان به انجام ازدواج های ساده و ترویج فرهنگ ازدواج ساده به خصوص در بین مسئولان، به ازدواج خود اشاره کرد و افزود: از مبلغ به دست آمده از فروش سیم کارت و گوشی، 110 هزار تومان برای خرید حلقه ازدواج و بخشی را برای آینه و شمعدان هزینه کردم.
   وی با اشاره به بسیاری از رویات اهل بیت (ع) مبنی بر ساده زیستی و انجام ازدواج ساده گفت: برای برگزاری مراسم جشن و پذیرایی از مهمانان نیز با پرداخت 1.5 میلیون تومان از تالار وزارت کار که تخفیف ویژه ای داشت، استفاده کردم.
   وزیر ارتباطات گفت: درحالی که خانواده همسرم وزارت نفتی بودند و من نیز در آن زمان دانشجو بودم، مراسم ازدواج را در عین سادگی برگزار کردیم و مشکلی نیز نداشتیم.
   آذری جهرمی با اشاره به اینکه ازدواج ساده پشتوانه بسیار خوبی برای زندگی مشترک است، گفت: ذخیره هزینه های سنگین مراسم ازدواج می تواند پشتوانه زندگی جوانان در ابتدای راه زندگی مشترک باشد. بسیاری از جوانان برای آغاز زندگی های مشترک خود هزینه های زیادی را متحمل می شوند که در آینده آن‌ها را دچار مشکل خواهد کرد که باید از این امر پرهیز شود.
   وی با بیان اینکه مردم به زندگی مسئولان و فرزندان آن‌ها نگاه می کنند و زندگی آن‌ها را مدینه فاضله می دانند، افزود: نمی شود حرف ازدواج آسان و ساده بزنیم ولی مراسم ازدواج خانواده و فرزندانمان آنچنانی باشد. حرف و عمل ما باید یکی باشد و مردم رفتار ما را قضاوت می کنند.
   وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مسئولان باید با ساده زیستی و ازدواج های ساده فرزندان خود در راستای فرهنگ سازی این مهم گام بردارند. هزینه های سنگین مراسم ازدواج و تهیه جهیزیه آنچنانی جوانان را برای ادامه مسیر زندگی دچار مشکل می کند و این نگاه رقابتی که بین خانواده ها در این خصوص به وجود آمده باید اصلاح شود.
   وی با اشاره به اینکه ازدواج های ساده بهترین مقوله ای است که نیاز به فرهنگ سازی دارد، گفت: در حوزه ازدواج نیاز به فرهنگ سازی عملی و عینی داریم و این اتفاق باید برای همه مسئولین کشور در همه سطوح بیفتد و کلام و عمل آنها متفاوت نباشد. الگو سازی جامعه در حوزه ازدواج نیاز به اصلاح و تغییر دارد و شبکه های اجتماعی بهترین ابزار برای اصلاح الگو سازی ها هستند.
   در پایان این مراسم از تمبر روز ملی ازدواج رونمایی شد که این تمبر به امضا مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان رسید.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,475,732
تعداد بازدید امروز : 2,614
تعداد بازدید دیروز : 23,095
آخرین به روزرسانی : 1398/06/03