امروز : یکشنبه 03 شهریور 1398
   
  • در ویژه برنامه شب فیروزه ای شبکه پنج سیما_ گرگان مطرح کرد

   تندگویان: هدف ما بازگشت به سنتهای زیبا و ساده ازدواج اقوام ایران است

   تندگویان: هدف ما بازگشت به سنتهای زیبا و ساده ازدواج اقوام ایران است

   معاون امور جوانان گفت: هدف اصلی ما از برگزاری جشنواره ملی ازدواج اقوام ایران بازگشت به سنتها و اصالتهای زیبا و ساده ازدواج اقوام کشور است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان, محمد مهدی تندگویان با حضور در ویژه برنامه شب فیروزه ای گفت: از تولید این برنامه خوب و غنی که به حوزه ازدواج جوانان در این شبها پرداخته تشکر می کنم.

   وی ادامه داد: بهانه بزرگ ما برای این جشن ها و برنامه ها, ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) بود و هدف اصلی ما بازگشت به سنتها و اصالتهای زیبا و ساده ازدواج اقوام کشور است.

   تندگویان تصریح کرد: ازدواج ساده و مهربانی مفصل شعار امسال ما بوده که در همه اقوام ما وجود داشته و متاسفانه امروز در حال فراموش شدن است.

   وی اظهار داشت: در گذشته نه چندان دور یک محله باهم کمک می کردند تا یک زوج زندگی ساده و زیبایی را آغاز کنند که باید دوباره این گونه سنت ها را زنده کنیم تا الگوی مناسبی برای ازدواج ساده جوانان باشد.

   معاون امور جوانان در خصوص فعالیت مراکز مشاوره ازدواج و خانواده گفت: امروز امر مشاوره ازدواج تخصصهای خاص خود را دارد و این مشاوره ها کمک بزرگی به شکل گیری یک زندگی درست و مناسب می کنند و هنچنین از بسیاری از طلاق ها جلوگیری می کند.

   وی افزود: تعداد مراجعین به مراکز مشاوره ازدواج رو به افزایش است و جای خوشحالی است که زوجین قبل از ازدواج و یا قبل از این که مشکلی پیش آید به مشاور مراجعه می کنند و مسئله خود را حل می کنند.

   معاون امور جوانان در خصوص آموزش جوانان گفت: ما علاوه بر جوانان به خود مشاورین مراکز هم آموزش می دهیم و اینکه چطور از سنتها برای آموزش جوانان استفاده کنند.

   وی در خصوص سوالی مبنی بر چگونگی ازدواج خود گفت: واقعیت این است که زوج اولا باید کفو هم باشند و تجملات برای آنها ارزش چندانی نداشته باشد که من و همسرم اینگونه بودیم.

   تندگویان افزود: من در زمان ازدواج نه ماشین نه خانه و نه ثروتی داشتم و حقوقم حدود 35 هزار تومان بود. با همین وام ازدواج و مقدار کمی هزینه یک ازدواج ساده داشتیم و یک زیرزمین اجاره کردیم اما چقدر زیبا و شیرین زندگی خود را آغاز کردیم و باورمان این بود که خدا کمک می کند و راضی بودیم.

   معاون امور جوانان در خصوص اعتماد به جوانان برای برگزاری مراسم های مختلف گفت: این از وظایف ماست و باید بگویم چاره ای جز اعتماد به جوانان برای نجات کشور نداریم.

   وی افزود: از همه جوانان تشکر می کنم که در این یک هفته در تمام استانها جشنواره ازدواج را برگزار کردند و واقعا با همت جوانان در استانها صدا سیما, شهرداری ها و آموزش و پرورش و استانداری ها به واسطه اعتمادی که به جوانان داشتند بدون دریافت پول به ما کمک کردند.

   معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: هدف ما این است که جوانان توانمند شوند و بتوانند برنامه های ملی را اجرا کنند و در پوشش تولید هنری بتوانیم تمام برنامه های کشور را پیش ببریم.

   تندگویان همچنین در خصوص خیرین ازدواج گفت: خیرین ازدواج کارهای بزرگی در حوزه ازدواج انجام می دهند ولی تا کنون شبکه ای نداشتند تا از امکانات و معافیت های دولتی استفاده کنند. تا امروز در 16 استان مجمع خیرین ازدواج را راه اندازی کرده ایم و ان شاءالله شنبه آینده با دستور وزیر ورزش و جوانان مجمع ملی خیرین ازدواج را تشکیل می دهیم که کمک بزرگی برای حل مشکلات جوانان در راه ازدواج خواهد بود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,475,910
تعداد بازدید امروز : 2,792
تعداد بازدید دیروز : 23,095
آخرین به روزرسانی : 1398/06/03