امروز : شنبه 23 آذر 1398
   
  • به مناسبت گرامیداشت هفته ازدواج؛

   جشنواره بزرگ ازدواج آسان، مهربانی مفصل در سنندج برگزار شد

   جشنواره بزرگ ازدواج آسان، مهربانی مفصل در سنندج برگزار شد

   جشنواره ازدواج تحت عنوان ازدواج آسان ، مهربانی مفصل به مناسبت گرامیداشت هفته ملی ازدواج با حضور مسئولین شهرستان، استان و جمع بزرگی از جوانان و خانواده های سنندجی در "خانه کرد" سنندج برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان، جشنواره بزرگ ازدواج به مناسبت پیوند آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و گرامیداشت هفته ملی ازدواج عصر روز شنبه 19 مردادماه در محل "خانه کرد" شهر سنندج برگزار شد.
   در این جشنواره که مسئولین استانی و شهرستانی و جمع زیادی از جوانان و خانواده های سنندجی در آن حضور داشتند از سوی مسئولین اجرایی برنامه های متنوع و مفرحی برگزار شد.
   فتاحی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان در این جشنواره با اشاره به آئین های سنتی ازدواج در کردستان ساده زیستی و آسان گرفتن ازدواج را یکی از صفات حسنه و رسومات خوب مردم کردستان بیان کرد .
   او همچنین به اقدامات اداره کل ورزش و جوانان در این راستا اشاره کرد و افزود، برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی قبل، حین و بعد از ازدواج، ارائه مشاوره رایگان در طول سال به زوج های جوان، تهیه بروشور و کتابچه های آموزشی ازدواج آسان و پایدار و مجموعه اقداماتی دیگر در جهت آگاه سازی و سوق دادن خانواده ها به سمت برپایی ازدواج آسان از اهم اقدادمات این اداره کل است.
   برگزاری نمایش تئاتر و ظنز، مسابقه خانوادگی، اجرای موسیقی، هه لپه رکئ کوردی رونمایی از مجوز سه مرکز مشاوره رایگان در راستای ازدواج آسان، رونمایی از دو فیلم کوتاه با موضوع ازدواج آسان، رونمایی از کتاب با موضوع کودکان و رونمایی از تمبر یادبود هفته ملی ازدواج از دیگر برنامه های این جشنواره بود.
   در پایان و در اختتامیه این جشنواره از تعداد 11 زوج منتخب در حوزه های ورزشی، قرآنی و 12 نفر از خادمین و خیرین امر ازدواج، سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه های دولتی و نهادهای مختلف فعال در زمینه ازدواج آسان تجلیل شد.
   جشنواره بزرگ ازدواج با همت موسسه مردم نهاد "سپهر آبیدر سنندج" و با همکاری معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان برگزار شد.
   شایان ذکر است، سالروز پیوند آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) روز ازدواج و از 12 لغایت 18 مردادماه به هفته ملی ازدواج نامگذاری شده و هرساله به همین مناسبت برنامه های شاد و مفرحی از سوی سازمان های مختلف دولتی و مردمی برگزار می شود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,798,073
تعداد بازدید امروز : 15,962
تعداد بازدید دیروز : 21,583
آخرین به روزرسانی : 1398/09/23