امروز : یکشنبه 03 شهریور 1398
   
  • اقبال عباسی: مسابقات ورزشی دانش‌آموزان قدمی برای آینده‌سازی ورزش کشور است

   اقبال عباسی: مسابقات ورزشی دانش‌آموزان قدمی برای آینده‌سازی ورزش کشور است

   ‍ استاندار چهارمحال و بختیاری: با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات ورزشی دانش‌آموزان، قدمی برای آینده ‌سازی ورزش کشور است، گفت: مسابقات و المپیادهای ورزشی در مدارس، اقدامی موثر در جهت ارتقاء سطح سلامت و موفقیت دانش آموزان و استعدادیابی ورزشی نیز است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری، عباسی شامگاه روز دوشنبه 21 مرداد ماه در آیین افتتاحیه سی و ششمین دوره مسابقات قهرمانی ورزشی دانش آموزان پسر مقطع متوسطه اول سراسر کشور در شهرکرد اظهار داشت: مسابقات ورزش دانش آموزی منجر به ارتقاء سلامت و افزایش تمایل دانش آموزان به انجام فعالیت های ورزشی می شود و همچنین زمینه ساز افزایش روحیه تعامل و همکاری بین دانش آموزان خواهد شد.
   عباسی با اشاره به اینکه توسعه هر بخشی از کشور نیاز به توسعه زیرساخت های لازم دارد، خاطرنشان کرد: زیرساخت توسعه ورزش کشور از دانش آموزان شروع می شود و توجه به ورزش دانش آموزی دارای اهمیت ویژه است.
   به گفته وی ، مسابقات ورزشی دانش‌آموزان قدمی برای آینده ‌سازی ورزش کشور است و همواره باید در کنار توجه و توسعه تعلیم و تربیت، به بحث ورزش دانش آموزان نیز توجه شود تا از طریق دیپلماسی ورزشی فرهنگ و تمدن ایرانی را به همه دنیا صادر کنیم.
   استاندار با تأکید بر اینکه مدارس پایگاه ورزش قهرمانی در کشور هستند، افزود: همواره باید برای رسیدن به این مهم، در حوزه ورزش دانش آموزی سرمایه گذاری بیشتری انجام داد.
   وی به موقعیت آب و هوایی و ظرفیت ها و زیرساخت های موجود در استان برای برگزاری مسابقات ورزشی به خصوص ورزش دانش آموزی اشاره کرد و تصریح کرد: مردم استان در مهمان نوازی زبانزد هستند و امید است که این دوره از مسابقات همچون گذشته با کمترین کاستی و نقصان در استان برگزار شود.
   گفتنی است سی و ششمین دوره مسابقات قهرمانی و ورزشی دانش آموزان پسر و سی امین دوره مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان دختر سراسر کشور در مقطع متوسطه اول تا ۳۰ مردادماه در مجموعه ورزشی شهدای آموزش و پرورش و استخر شنای دانشگاه شهرکرد در حال برگزاری است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,475,943
تعداد بازدید امروز : 2,825
تعداد بازدید دیروز : 23,095
آخرین به روزرسانی : 1398/06/03