امروز : جمعه 29 شهریور 1398
   
  • استاندار یزد: امروزه بهترین زمان برای نقش آفرینی و تاثیر گذاری سازمانهای مردم نهاد در استان است

   استاندار یزد: امروزه بهترین زمان برای نقش آفرینی و تاثیر گذاری سازمانهای مردم نهاد در استان است

   استاندار یزد گفت: امیدواریم شکل‌گیری ارتباط خوب و منطقی میان سازمان‌های مردم نهاد و نهادهای دولتی و عمومی ، ارتقاء شرایط زندگی در استان و توسعه هرچه بهتر و همه جانبه استان در ابعاد مختلف را در پی داشته باشد.

   جشن پر پرواز که به مناسبت روز تشکل ها و مشارکتهای اجتماعی و با حضور محمدعلی طالبی استاندار یزد ،" اکبری" معاون مرکز اجتماعی وزارت کشور، مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان ، عباس حیدری مدیرکل حوزه استاندار ، فخرالسادات خامسی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد، رستگاری فرماندار یزد، عزیزی شهردار یزد ، الهه جورابی عضو شورای اسلامی شهر یزد، محسن حرازی زاده یزدی رئیس هلال احمر استان یزد، احمد طالبی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

   استاندار یزد در این مراسم با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت و بسترهای موجود استان گفت: اگر به گذشته سیاسی و اجتماعی و حتی عمرانی شهر یزد نگاه کنیم، هنه جا جلوه هایی از مشارکت اجتماعی را شاهد هستیم.

   طالبی در همین رابطه افزود: روزگاری بنا های بزرگ و راه ها با مشارکت مردم ساخته شد و امروز خیلی از کارهایی که توقع داریم دولت انجام بدهد - و شاید توقع درستی هم باشد- با مشارکت اجتماعی مردم و حضور تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در گذشته، انجام می شده است.

   وی همچنین با اشاره به کتاب" شازده حمام" "پاپلی یزدی" که بیانگر اتفاقات دهه‌های گذشته یزد است، تصریح کرد: نکته‌ ای که در این کتاب جالب است روایت چگونگی شکل گیری یک تشکل مردمی برای احداث جاده یزد طبس است که کاری عظیم و بزرگ بوده و با حضور و سرمایه گذاری مردم انجام شده است.

   استاندار یزد با بیان سابقه‌ی خوب استان در فعالیت‌ها و مشارکت اجتماعی به همراه بسترهای بسیار خوبی که به لحاظ حمایت و همراهی نهادهای دولتی و عمومی غیر دولتی مثل شهرداری‌ها و شورای شهر در استان فراهم است، اظهار داشت: امروز بهترین زمان برای نقش آفرینی و تاثیر گذاری سازمانهای مردم نهاد در استان است.

   "طالبی " در پایان سخنان خود با ابراز امیدواری نسبت به ارتقاء روند شکل گیری ارتباط خوب و منطقی میان سازمان‌های مردم نهاد و نهادهای دولتی و عمومی استان گفت: امیدواریم ماحصل این ارتباط، ارتقاء شرایط زندگی در استان و توسعه هرچه بهتر و همه جانبه استان در ابعاد مختلف باشد.

   مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد هم در این مراسم با تبریک روز 22 مرداد ماه روز تشکل ها و مشارکت اجتماعی گفت: این روز به همت دولت تدبیر و امید بعنوان روزی ملی در کشور نامگذاری شده است تا نشانی باشد از لزوم همراهی و همیاری تشکل‌‏های مردمی و دولت به منظور تحقق راستین معنای مشارکت ؛ مشارکتی که پیش‏ شرط بهترسازی جوامع محلی و فضاهای شهری است.

   شریعتی افزود: بی شک حضور و نقش سازمان های مردم نهاد در بخش ها و زمینه های مختلف اجتماعی انکار ناپذیر است و حمایت و فراهم نمودن زمینه فعالیت سمن ها وظیفه همگانی است .

   لازم به ذکر است اجرای نمایش طنز و موسیقی توسط هنرمندان یزدی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,123,094
تعداد بازدید امروز : 14,309
تعداد بازدید دیروز : 17,341
آخرین به روزرسانی : 1398/06/29