امروز : پنجشنبه 25 مهر 1398
   
  • رییس فدراسیون اسکی: میزبانی از اعزام ، هزینه کمتری دارد/برگزاری قهرمانی جوانان جهان به توسعه اسکی چمن کمک می‌کند

    رییس فدراسیون اسکی: میزبانی از اعزام ، هزینه کمتری دارد/برگزاری قهرمانی جوانان جهان به توسعه اسکی چمن کمک می‌کند

   رییس فدراسیون اسکی در آستانه آغاز مسابقات قهرمانی جوانان جهان و جام جهانی اسکی چمن از هزینه بالغ بر یک میلیارد تومانی برای این رقابت‌ها خبر داد و گفت: میزبانی رقابت ها از اعزام ورزشکاران هزینه کمتری دارد.   عبدی افتخاری روز چهارشنبه در نشست خبری مسابقات قهرمانی جوانان جهان و جام جهانی اسکی چمن اظهار داشت: مسابقات از دوجهت قابل توجه است. یکی آنکه فرصتی برای جوانان است و به توسعه اسکی چمن کمک بسیاری می‌کند. این رقابت‌ها فرصت خوبی برای ورزشکاران ما است و با جمعیت قابل توجهی در این رقابت‌ها شرکت می کنیم.

   وی افزود: میزبانی مسابقات جهانی یکی از ارکان اساسی توسعه و پیشرفت است و برگزاری این مسابقات برای مجموعه ما کار سختی است. باید میزبان شایسته‌ای باشیم تا قهرمانان در فضایی که حقشان است بر روی سکوی قهرمانی بروند. همانطور که در مسابقات گذشته در سوییس مقام خوبی بدست آوردیم.

   رییس فدراسیون اسکی عنوان کرد: این رقابت ها در ٦ روز برگزار می‌شود که سه روز اول آن مسابقات جهانی کاپ جوانان و سه روز دوم آن رقابت‌های جهانی بزرگسالان اسکی چمن برگزار خواهد شد. برنارد الیگل نماینده بزرگسالان از فدراسیون جهانی و مارکو کوزی نماینده فنی نوجوانان از فدراسیون جهانی سوییس در این رقابت ها حضور می‌یابند.

   افتخاری ادامه داد: در این رقابت‌ها ایتالیا با ٦ شرکت کننده، اسلواکی ٢ نفر، چک با هشت شرکت کننده و اتریش با ٤ نفر شرکت می کنند. همچنین نماینده جام جهانی از ایتالیا نیز در این مسابقات حضور می یابد. از ایران نیز ٥ مرد و ٢ زن در بزرگسالان و ٤ دختر و ٤ پسر در جوانان در این مسابقات شرکت می کنند. ٨ کشور باید در این رقابت‌ها حضور یابند که تصور نمی کردیم ژاپن در این مسابقات شرکت نکند.

   وی خاطرنشان کرد: هزینه‌های برگزاری این مسابقات بسیار بالا است. جوایز این رقابت‌ها بالغ بر ١٠ هزار یورو است و مجموعه‌ای از فدراسیون اسکی، وزارت ورزش و باشگاه راه ابریشم برای برگزاری مسابقات جهانی دست به دست هم داده‌اند. با ٣ حامی مالی مذاکره کرده‌ایم اما حضور آنها هنوز قطعی نیست. بیش از یک میلیاردتومان برای این رقابت‌ها هزینه شده است.

   رییس فدراسیون اسکی تصریح کرد: امروز برای اعزام یک تیم ١٢ نفره به اروپا باید بالای ٧٠٠ میلیون تومان باید هزینه کنیم. یکی از ٥ رشته اصلی ما اسکی چمن است و باید در فصل استراحت توسعه یابد. این میزبانی سبب رونق رشته آلپاین و جذب خیلی از ورزشکاران به این رشته در کشور خواهد شد.

   وی افزود: این رشته ورزشکاران آلپاین را در شرایط آمادگی نگاه می‌دارد و از طرف دیگر فدراسیون جهانی توجه خاصی به این رشته دارد و با این ٢ نگاه باید به دنبال توسعه این رشته باشیم. برگزاری اردو، لیگ و مسابقات باید در ورزشکاران انگیره ایجاد کند تا خود را به سطح بالاتری برسانند و توانمندی های خود را به نمایش بگذارند.

   افتخاری اضافه کرد: میزبانی کم هزینه‌تر از اعزام است و از این فرصت استفاده می‌کنیم. این مسابقات دشوار است و امکان آسیب دیدگی ورزشکاران وجود دارد. همچنین این رقابت‌ها کلاسی آموزشی برای مربیان ما محسوب می شود تا از نزدیک مسابقات را ببینند و همه جانبه رشد کنند. علاوه بر آن می‌توانیم توانمندی خود را برای میزبانی به رخ همه کشورها بکشیم و در کنارش از منابع مالی و معنوی بهره‌مند شویم.

   وی ادامه داد: در این مسابقات خشک یا مرطوب بودن چمن در برد و باخت ورزشکاران بسیار موثر است. چمن ما فوتبالی است اما در اروپا چمن ها طبیعی است و آنها بذر می پاشند و چمن را تقویت می‌کنند و زیر آن خاک مرطوب است. ما باید از چمن بسیار مراقبت کنیم تا خیلی خشک و خیس نباشد البته ورزشکاران کشورهای دیگر به چمن ما عادت ندارند و احتمال آسیب دیدگی وجود دارد.

   رییس فدراسیون اسکی ادامه داد: مارکو کوزی نماینده فنی جام جهانی سوییس تمام موارد مسابقه اعم از زمین، حفاظ های کناری را بررسی می‌کند و این رقابت ها بعد از تاییدیه وی آغاز خواهد شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,679,103
تعداد بازدید امروز : 2,733
تعداد بازدید دیروز : 10,880
آخرین به روزرسانی : 1398/07/25