امروز : یکشنبه 24 شهریور 1398
   
  • محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان در آیین افتتاحیه نخستین همایش ملی کارآفرینی اجتماعی جوانان ایران_ ارومیه:

   جوانان یکی از ارکان وحدت آفرین هستند

   جوانان یکی از ارکان وحدت آفرین هستند

   معاون امور جوانان با تاکید بر این که یکی از ارکان وحدت آفرین جوانان هستند, ادامه داد: هیچ تالیف مشترکی با امضای دو عالم شیعه و سنی وجود ندارد و جوانان باید به تالیف مشترک در حوزه مذهب برسند تا ثابت کنند در این حوزه هم گره گشا و عامل وحدت آفرین هستند.   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان, محمدمهدی تندگویان در آیین افتتاحیه نخستین همایش ملی کارآفرینی اجتماعی جوانان ایران در ارومیه گفت: خوشحالم برای دومین بار در یک سال اخیر به ارومیه سفر کردم. سیل با همه مشکلات و آسیبهایی که به کشور وارد کرد اما برای ارومیه و همه استانهای کشور نعمتی هم بود و باعث شد دریاچه ارومیه احیا شود و در خیلی از استانها که با کم آبی مواجه بودند مشکلات آبی رفع شد.

   وی با بیان این که جوانان باید مدل برگزاری همایش ها را تغییر دهند افزود: مخالف برگزاری همایش هایی هستم که دستاوردی ندارد و در آن مدیران و مسئولان فقط از یکدیگر تشکر کنند. این عرف باید توسط جوانان شکسته شود و همایش ها و برنامه ها تبدیل به کارگاه شوند.

   وی با بیان این که برگزاری همایش ها توسط سمنهای جوان را از سال گذشته در دستور کار قرار دادیم افزود: این کار مستعد شدن جوانان برای یادگرفتن برگزاری یک کار بزرگ را در پی دارد و بخشی از مسئولیت ما است.

   تندگویان ادامه داد: با سپردن کار به جوانان به طور عملیاتی ثابت کردیم به جوانان اعتماد داریم.

   وی با بیان این که از خطاهای جوانان مدیران آینده ساخته می شوند افزود: خطا و مشکل بخشی از کار است و جوانان با کسب این تجارب به مدیران توانمند آینده تبدیل می شوند.

   معاون وزیر ورزش و جوانان به موضوع کارآفرینی اجتماعی پرداخت و گفت: کارآفرینی اجتماعی یعنی سمن بتواند استعدادهای اجتماعی استان خود را پیدا کند و از آن برای انجام و اجرای کار درست و مطلوب اجتماعی بهره برداری کند.

   وی با بیان اینکه کارآفرینی اجتماعی بخشی از رسالت سازمانهای مردم نهاد است, افزود: برای توسعه کشور هیچ راهی به جز توسعه تشکل های مردمی نیست. دولت به تنهایی نمی تواند همه امور را به سرانجام برساند و کارها باید توسط مردم انجام شود.

   تندگویان با بیان این که در یک دوره کشور تشکلها به خطا رفته و فقط در امور داوطلبانه به کار گرفته می شدند افزود: این دیدگاه غلط بود در حالی که تشکلها باید آنقدر توانمند شوند تا در همه زمینه ها دولت یار باشند و نه فقط در اتفاقات.

   وی با بیان اینکه تشکلهای جوانان در همه حوزه از جمله فرهنگ, هنر, مذهب و ... در کشور فعالیت می کنند افزود: اگر به جوانان اعتماد شود آنها می توانند همه رویدادها حتی رویدادهای ورزشی را به شکل مناسبی برگزار کنند.

   معاون امور جوانان با تاکید بر این که یکی از ارکان وحدت آفرین جوانان هستند, ادامه داد: هیچ تالیف مشترکی با امضای دو عالم شیعه و سنی وجود ندارد و جوانان باید به تالیف مشترک در حوزه مذهب برسند تا ثابت کنند در این حوزه هم گره گشا و عامل وحدت مذاهب هستند.

   تندگویان افزود: موضوعاتی مثل زنان سرپرست خانوار, کودکان کار, معتادین, حاشیه نشینی و دیگر آسیبهای اجتماعی جزو وظایف سمنهای جوانان است که باید در استانها به ساماندهی و یک سرانجام برسد.

   وی با بیان اینکه به دنبال آن هستیم تا در بستر فضای مجازی موضوعات آموزشی سمنها را پی گیری کنیم, افزود: سامانه توانمندسازی سمنها را دو هفته گذشته راه اندازی کردیم که در این سامانه به جز موارد آموزشی, برای اولین بار موضوع شفاف سازی بررسی و تخصیص اعتبار طرح های جوانان انجام شده است.

   معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان این که بسیاری از برنامه ها را با اعتبارات مردمی و اعتماد به جوانان برگزار می کنیم افزود: در آموزش و پرورش و دانشگاه فقز علم تزریق شده و هیچ مهارتی به جوانان آموزش داده نشده است که ما در بحث سرباز مهارت در دو حوزه مهارتهای شغلی و مهارتهای زندگی به آموزش سربازان پرداخته ایم.

   وی افزود: یکی از دلایل کاهش ازدواج و افزایش طلاق این است که ما در دوره های مختلف زندگی, مهارتهای زندگی را به فرزندان و جوانانمان یاد نداده ایم.

   تندگویان اظهار داشت: امیدوارم با برگزاری این دوره ها و کارگاه ها به جوانان اعتماد شود و کارها و برنامه های استان ها به جوانان واگذار شود. امروز سمنهای جوانان مجمع ملی و استانی دارند و به راحتی می توانند با نهاد های مختلف ارتباط برقرار کنند.

   وی با بیان این مطلب که سن مدیران کل حوزه جوانان 20 سال کاهش یافته است افزود: اگر تحولی در حوزه جوانان کشور مشاهده می شود برای انرژی و فعالیت این مدیران جوان است.

   معاون امور جوانان با بیان این که انتصاب مدیران جوان بخشنامه و دستور نمی خواهد بلکه جسارت یک مدیر را می طلبد, افزود: با بحث مشاورین جوا
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,018,804
تعداد بازدید امروز : 25,597
تعداد بازدید دیروز : 25,335
آخرین به روزرسانی : 1398/06/24