امروز : یکشنبه 28 مهر 1398
   
  • گزارش اقدامات معاونت امور جوانان در خصوص محرومیت زدایی سیستان و بلوچستان

   گزارش اقدامات معاونت امور جوانان در خصوص محرومیت زدایی سیستان و بلوچستان

   معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گزارش عملکرد خود در خصوص مصوبه دولت برای محرومیت زدایی از استان سیستان و بلوچستان را منتشر کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، بنا بر مصوبه دولت تدبیر و امید به دستگاه ها و نهاد های زیر مجموعه، مبنی بر تهیه، تدوین و ارائه برنامه عملیاتی حوزه های مأموریتی وزارت ورزش و جوانان در استان سیستان و بلوچستان با هدف رفع محرومیت های موجود و توسعه متوازن این استان، معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در این راستا و متناسب با وظایف، اختیارات و مسئولیت¬های قانونی خود اقداماتی را انجام داده است که در ادامه به آن ها اشاره می شود.
   این معاونت در حوزه ازدواج و خانواده 85 کارگاه آموزشی مهارت های ازدواج در 3 ماهه اول سال 98 در 13 شهرستان استان با 2550 نفر شرکت کننده و 180 ساعت آموزشی برگزار کرده است و همچنین 3 متقاضی دریافت مجوز مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده در استان پس از طی مراحل مصاحبه علمی، پذیرفته شده و در مرحله اخذ مجوز قرار دارند.
   در حوزه طرحهای ملی و فراگیر جوانان نیز براساس برنامه های پیشنهادی این اداره کل، اعتبار اجرای برنامه های فراغتی ویژه دهه کرامت و دهه ولایت به مبلغ 590 میلیون ریال به استان سیستان و بلوچستان ابلاغ شده است.
   از محل اعتبارات 27 صدم درصد از 9 درصد تعرفه مالیات بر ارزش افزوده ذیل برنامه ساماندهی امور جوانان- سال 1397، مبلغ یک میلیارد و 600 میلیون ریال جهت اجرای طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به این استان ابلاغ شد که طی 4 ماهه اول سال 1398، 60 نفر از کارکنان وظیفه جوان در دوره های مهارت آموزی کارآفرینی و اشتغال ، سبک زندگی آموزش دیدند.
   تا پایان تیرماه سال 1398 از محل کمک های فنی و اعتباری وزارت ورزش و جوانان در سال 1397، از طریق بانک قرض الحسنه رسالت به 28 هسته کار و زندگی استان، تسهیلات اشتغالزایی به ارزش پنج میلیارد و 400 میلیون ریال پرداخت شد و همچنین از طریق صندوق کارآفرینی امید به 36 طرح اشتغال و کارآفرینی استان به ارزش 23 میلیارد و 650 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است.
   همچنین این اداره کل در حوزه های بهبود فضای کسب و کار، ارتقاء سرمایه اجتماعی و توسعه خانه های جوانان در 14 شهرستان سیستان و بلوچستان حدود 350 برنامه و پروژه پیشنهادی تدوین کرده است که در صورت تأمین و ابلاغ اعتبار به استان نیز ابلاغ خواهد شد.
   اداره کل مشارکت های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه جوانان نیز در حوزه توسعه مشارکت نهادمند اجتماعی جوانان اقدام به تدوین بیش از 90 برنامه پیشنهادی با سر فصلهای (حمایت از اجرای طرح ها و برنامه های سازمان های مردم نهاد جوانان)، (حمایت از برگزاری کارگاه های دانش افزایی سازمان های مردم نهاد جوانان)، (حمایت از مجمع استانی سازمان های مردم نهاد جوانان و تسهیل در برگزاری جلسات) و ( کمک به راه اندازی شبکه تخصصی سازمان های مردم نهاد جوانان) کرده است که صورت تأمین اعتبار مورد نیاز اجرا خواهند شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,727,468
تعداد بازدید امروز : 7,559
تعداد بازدید دیروز : 14,893
آخرین به روزرسانی : 1398/07/28