امروز : یکشنبه 28 مهر 1398
   
  • آرمینا صادقیان: امیدواریم تیراندازی سهمیه های بیشتری برای المپیک بگیرد

   آرمینا صادقیان: امیدواریم تیراندازی سهمیه های بیشتری برای المپیک بگیرد

   بانوی المپیکی تیم ملی تیراندازی ایران گفت: اینکه وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون تیراندازی در بحث استعدادیابی دورافتاده ترین مناطق را هم در نظر دارند بسیار قابل تقدیر است.


   آرمینا صادقیان در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: خداراشکر توانستم سال خوبی را پشت سر بگذارم، با حضور الهام هاشمی اوضاع خیلی بهتر شد و واقعا سهمیه‌ای که گرفتم را مدیون او هستم. اگر هاشمی نبود شاید نمی‌توانستم خودم را از نظر روانی کنترل و فشار مسابقات را تحمل کنم. او یکی از مربیان برتر جهان است و واقعا خیلی به ما کمک می‌کند تا بتوانیم خودمان از پس شرایط سخت بربیاییم.
   وی افزود: این رقابت‌ها آخرین جام جهانی بود که سهمیه المپیک توکیو در آن توزیع می‌شد، واقعا فشاری خیلی زیادی روی همه بچه‌ها بود مخصوصا آن‌هایی که تجربه‌ بیشتری داشتند اهمیت این مسابقه را خیلی بیشتر درک می‌کردند. امیدوارم در مسابقات قهرمانی آسیای قطر بچه‌های دیگر هم بتوانند سهمیه بگیرند و همراه ما و کاروان باشند، چون حضور هرچه تعداد ورزشکاران همراه ما بیشتر باشد، دلگرمی بزرگی است.
   صادقیان در خصوص عملکرد بهتر بانوان نسبت به اقایان در تیراندازی گفت: نمی‌شود گفت که بانوان عملکرد بهتری نسبت به آقایان دارند. شاید در تمام جهان همین‌طور باشد و رکورد بانوان خیلی بالاتر از رکورد آقایان است. همیشه این را دیدیم که در رشته تیراندازی رکوردشکنی بانوان خیلی بیشتر از آقایان بوده است، مخصوصا در ماده تفنگ بادی این مسئله کاملا مطرح دیده می‌شود. می‌تواند دلیلش این باشد که خانم‌ها در کنترل احساسات و هیجانات خیلی بهتر هستند و تیراندازی هم رشته‌ای است که آرامش خیلی دقیقی می‌خواهد، این که هیجانات سرکوب و استرس کنترل شود.
   او در مورد شانس کسب مدال در المپیک کفت: سال 2018 قوانین تیراندازی به خاطر برابری جنسیتی تغییر پیدا کرده است، ما قبلا 40 تیر شلیک می‌کردیم اما الان 60 تیر است. نمی‌توان رکوردها را با دور قبلی المپیک مقایسه کرد و به دلیل تغییر قوانین شرایط مقداری سخت می‌شود. طبق رکوردی که داریم فقط می‌توان گفت وارد فینال خواهیم شد و مهم‌ترین عاملی که موجب کسب مدال می‌شود، ورود به مرحله نهایی است. خیلی مهم است که با رکورد بالا وارد فینال شویم، باید در مرحله نهایی تمام تلاش خود را بکنیم چون بهترین‌های دنیا در فینال هستند.
   صادقیان در خصوص شرایط تیراندازی در ایلام گفت: شاید گرایش بچه‌های غرب کشور به تفنگ خیلی بیشتر باشد، چون به هر حال در خیلی از خانه‌ها تفنگ بادی داریم و وقتی وارد این رشته و سالن می‌شویم، خیلی برای ما غریبه نیست. در رشته ما واقعا نیاز به تبلیغات احساس می‌شود. تنها راه ورود به رشته تیراندازی این است که در کلاس‌های هیات‌های استانی شرکت کنیم و در باشگاه‌ها تیر بزنیم. خیلی از رشته‌ها در مدرسه معرفی می‌شوند اما تیراندازی تقریبا رشته ناشناخته‌ای است و کم‌تر کسی دنبال آن می‌آید. خیلی از مردم جامعه فکر کنند که تیراندازی یک رشته پسرانه است و دخترها نمی‌توانند وارد آن شوند.
   بانوی المپیکی کشورمان در پایان تاکید کرد: اینکه وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون تیراندازی در بحث استعدادیابی دورافتاده ترین مناطق را هم در نظر دارند بسیار قابل تقدیر است چرا که خیلی وقت ها ممکن است از همین نقاط محروم یک مدال باارزش المپیکی یا مدال های آسیایی بیرون بیاید.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,727,205
تعداد بازدید امروز : 7,296
تعداد بازدید دیروز : 14,893
آخرین به روزرسانی : 1398/07/28