امروز : یکشنبه 28 مهر 1398
   
  • تندگویان در اختتامیه نخستین دوره جایزه کتاب سال جوانان:

   حوزه جوانان همواره در حال تغییر و تحول است/ مهارت آموزی در آموزش و پرورش و دانشگاه مغفول مانده است

   حوزه جوانان همواره در حال تغییر و تحول است/ مهارت آموزی در آموزش و پرورش و دانشگاه مغفول مانده است

   معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: حوزه جوانان همواره در حال تغییر و تحول است بنابراین اگر بخواهیم به جوانان توجه داشته باشیم باید بسته کاملی در بخش های مختلف متناسب با نیاز روز برای آنان تعریف کنیم.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان, محمدمهدی تندگویان  در اختتامیه اولین دوره جایزه کتاب سال جوانان در اراک، گفت: متاسفانه آمار ازدواج استان مرکزی پایین است و در این خصوص رتبه اول را در کشور دارد که نگران کننده است.

   وی با بیان این که انتظار داریم استان مرکزی در حوزه جوانان عملکرد بهتری داشته باشد اظهار داشت:
   استان مرکزی در هماهنگی بین دستگاهی همواره موفق بوده است و باید در سایه اعتماد به نیروی جوان استان فرصت‌های شغلی و موقعیت اجتماعی موثر برای این قشر فراهم شود و با بهره گیری از ظرفیت‌های بالای استان آمار کنونی ازدواج این خطه اصلاح شود.

   معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان توضیح داد: بسیاری از جوانان با تخصص، مهارت و استعداد بالا ظرفیت مدیریت دارند و می‌طلبد که بهره‌برداری از جمعیت جوان کشور جایگاه اجرایی خود را پیدا کند.

   تندگویان افزود: مهارت‌ آموزی در آموزش و پرورش و حتی دانشگاه‌های کشور همپا و متناسب با علم آموزی نیست و این نقیصه موجب می‌شود سرمایه‌های انسانی در بازار کار در حد نیروی ماهر نباشند.

   وی در ادامه اظهار داشت: با انتخاب استان به عنوان دبیرخانه دائمی کتاب سال جوان موافقم اما دبیرخانه ملی کتاب سال جوان باید هم تدوین مناسب و هم نیاز سنجی فرهنگی و پایش کشوری داشته باشد تا درسایه این مهم  فعالیت و رویدادهای بزرگ فرهنگی در این استان رقم بخورد و بتوان سال آینده جشنواره خوبی برگزار کرد.

   معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: انتخابات مجمع ملی تشکل‌های مردم نهاد برگزار شده است و استان مرکزی می‌تواند در این عرصه فعال‌تر و پویاتر عمل کند.

   تندگویان افزود: حوزه جوانان  همواره درحال تغییر است بنابراین اگر بخواهیم به جوانان توجه داشته باشیم باید بسته کاملی در بخش های مختلف متناسب با نیاز روز برای آنان تعریف شود.

   وی اظهار داشت: کم رغبتی طیف‌های مردم و به ویژه جوانان به موضوعات و رخدادهای فرهنگی به دلیل نوع نگاه و کم کاری مدیران و مسئولان است و باید به این مهم بیشتر پرداخته شود.

   تندگویان گفت: خود جوانان می توانند مشکلات استان را حل کنند همانطور که در دوران جنگ این جوانان بودند که حماسه آفریدند.

   وی افزود: مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی یکی از جوان ترین مدیران کل استانی در وزارت خانه است، که تا کنون عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته است.

   معاون وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: بحث انحرافی مشاوران جوان باید به مدیران جوان تبدیل شود و اتفاقا این با تجربه ها هستند که باید به عنوان مشاور در کنار مدیران جوان باشند تا با تجربیات آنها و نیرو و انگیزه جوانان تحول ایجاد کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,728,997
تعداد بازدید امروز : 9,088
تعداد بازدید دیروز : 14,893
آخرین به روزرسانی : 1398/07/28