امروز : یکشنبه 28 مهر 1398
   
  • دیدار الکساندر مدود حریف مرحوم پهلوان تختی با وزیر ورزش و جوانان

   امضاء تفاهم نامه همکاری ورزشی بین ایران و بلاروس

   امضاء تفاهم نامه همکاری ورزشی بین ایران و بلاروس

   در ادامه برنامه های سفر وزیر ورزش و جوانان کشورمان به بلاروس یادداشت تفاهم نامه همکاری بین وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران و وزارت ورزش و گردشگری جمهوری بلاروس به امضاء دو وزیر رسید.


   "مسعود سلطانی فر" و  "سرگئی کوالچوک" امضاء این تفاهم نامه را گامی اساسی در توسعه و گسترش تعاملات ورزشی دو کشور خواندند.

   در این دیدار که "مصطفی اویسی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس نیز حضور داشت دو وزیر توافق کردند بعنوان گام بعدی در راستای تعمیق روابط ورزشی دو کشور برنامه های تخصصی توسط فدراسیون های متناظر دو طرف به صورت متقابل پیگیری شود.

    از دیگر مباحث مطرح شده در این ملاقات موضوع ساماندهی اعزام مدرس و مربی ورزشی در سطوح مختلف سنی و ملی در ورزش بانوان و آقایان، برگزاری بازیهای تدارکاتی در رشته های مختلف ورزشی، استفاده از ظرفیتهای مجموعه های ورزشی به صورت متقابل بود.  

   از جمله مواردی که توسط وزیر ورزش و جوانان کشورمان مطرح شد و توسط همتای بلاروسی مورد استقبال قرار گرفت استفاده از ظرفیت چهارفصل بودن کشورمان مخصوصا استفاده از ظرفیتهای ورزشهای آبی در سواحل خلیج فارس برای برگزاری اردوهای تمرینی بود.

   همچنین دکتر مسعود سلطانی فر در برنامه ای جداگانه از مرکز پرورش اسب و سوارکاری بلاروس و دهکده المپیک این کشور بازدید کرد.

   شب گذشته و در آخرین شب سفر دکتر سلطانی فر، به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس برنامه دیداری با حضور مدیران و مسئولین وزارتخاته های ورزش و همچنین آموزش بلاروس بعلاوه جمعی از روسای فدراسیونهای مختلف ورزشی از جمله جودو، دوچرخه سواری، ژیمناستیک، شطرنج، مدیرعامل باشگاه فوتبال "باته" برگزار شد و " الکساندر مدود" قهرمان افسانه ای کشتی جهان و حریف جهان پهلوان تختی و جمعی از دانشجویان ایرانی و ایرانیان مقیم بلاروس حضور داشتند.

   پایان بخش برنامه های سفر وزیر ورزش و  جوانان به بلاروس بازدید از استادیوم کشوری" دینامو" بود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,728,935
تعداد بازدید امروز : 9,026
تعداد بازدید دیروز : 14,893
آخرین به روزرسانی : 1398/07/28