امروز : یکشنبه 28 مهر 1398
   
  • معاونت جوانان و امور فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان برگزار کرد:

   دوره آموزشی اصول مدیریت کارگاههای ازدواج وتحکیم خانواده

   دوره آموزشی اصول مدیریت کارگاههای ازدواج وتحکیم خانواده

   دوره آموزشی اصول مدیریت کارگاههای ازدواج وتحکیم خانواده ویژه کارشناسان جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان، ادارات تابعه و سمن های ازدواج تحت نظارت، برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان جنوبی، دوره آموزشی اصول مدیریت کارگاههای ازدواج وتحکیم خانواده، از سوی معاونت جوانان و امور فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان، در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.
   این کارگاه که از روز گذشته آغاز و تا فردا پنج شنبه، از ساعت 8 تا 13 برگزار می شود، با حضور کارشناسان جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان، ادارات تابعه و سمن های ازدواج تحت نظارت، برگزار می شود.
   کلثوم عزیزی مدرس و مشاور روانشناسی در این دوره بیان داشت: ارتباط موثر، اصول و مهارت های خودآگاهی، همدلی، کنترل هیجانات، مقابله با استرس، تفکر نقاد، تفکر خلاق، حل مسئله، جرأت ورزی و مدیریت زمان، از اصول مهارت های زندگی هر فرد در دنیای امروز است.
   این روانشناس و مشاور افزود: سکوت ‌نباید در روابط بین زن و شوهر، وجود داشته باشد و با گفتگوی سالم به این روابط باید استحکام بخشید.
   وی تشکرکردن را باعث قوی تر شدن ارتباط بین همسران دانست و خاطرنشان کرد: زن، مانند چشمه محبت است که می‌جوشد و با جوشش خود محبت را به همسر و فرزندانش انتقال می‌دهد.
   عزیزی، ارتباط را شامل عناصر کلامی و غیر کلامی بیان کرد و در ادامه با اشاره به عادات مخرب روابط زوجین، گفت: عیب جویی و انتقاد ناسالم، سرزنش، اظهار نارضایتی، داشتن زبان ناخوشایند،‌ تهدید و مقابله به مثل، مجازات و باج دادن برای تحت کنترل در آوردن همسر از عوامل و عادت مخربی هستند که پایه و اساس زندگی مشترک را سست می کند.
   وی با اشاره به تفاوت های بین زن و مرد، تصریح کرد: تفاوت‌ها در زن و مرد نشانه برتری یکی بر دیگری نیست بلکه مطابق با روحیه فرد و وظیفه هر کدام است و نباید فک کنیم که مالک هم هستیم بله کنار هم شریک زندگی هستیم.
   وی در ادامه تیپ شخصیتی طرف مقابل را نیز در ارتباط بین همسران عامل مهمی دانست و گفت: افراد به لحاظ شخصیتی در دو گروه تیپ شخصیتی فعال و به اصطلاح جوشی و تیپ شخصیتی غیرفعال و خونسرد،‌ جا می‌گیرند که درک این تفاوت باعث می‌شود فرد، طرف مقابل را با همان خصوصیات پذیرفته و انتظار معقولی از وی داشته باشد و متناسب با همان تیپ شخصیتی رفتار کند.
   وی خاطر نشان کرد: نیازهای همسران با یکدیگر یکسان نیست و این تفاوت موجب تعارض بین دو طرف می‌شود که باید دانست این مساله ایجاد شده با مذاکره و گفتگو حل خواهد شد.
   عزیزی با بیان اینکه، اختلافاتی که بین همسران ایجاد می‌شود را نباید مشکل نامید زیرا مشکل قابل حل نیست بلکه باید آن را مساله نامید و به دنبال راه حل برای برطرف کردن آن بود، افزود: درهنگام اختلاف نباید هیجانی عمل کرد و به جای موضع گیری باید ابتدا فرد بداند چه می‌خواهد و سپس با انعطاف راه‌ حل‌های مختلف را در نظر بگیرد و با توجه به نیاز های همسر، پشتکار، انعطاف و منطق، اختلاف پیش آمده را حل کند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,726,806
تعداد بازدید امروز : 6,897
تعداد بازدید دیروز : 14,893
آخرین به روزرسانی : 1398/07/28