امروز : شنبه 23 آذر 1398
   
  • مسابقات مقدماتی فوتسال قهرمانی آسیا - ارومیه:

   تیم ملی فوتسال با جوانان، ترکمنستان را شکست داد

   تیم ملی فوتسال با جوانان، ترکمنستان را شکست داد

   در آغاز مسابقات مقدماتی فوتسال قهرمانی آسیا (منطقه جنوب و مرکز آسیا) در ارومیه، تیم ملی فوتسال کشورمان 4 بر صفر ترکمنستان را شکست داد.

   به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی، تیم ملی فوتسال در نخستین دیدار خود در مقدماتی قهرمانی آسیا با حضور نزدیک به ۳۰۰۰ تماشاگر سالن غدیر ارومیه با نتیجه ۴ بر صفر ترکمنستان را شکست داد.
   در این دیدار که تیم ملی بیشتر از جوانان خود بهره می‌برد، اصغر حسن زاده, مهدی جاوید، مهدی کریمی و مدافع ترکمنستان گل‌های این دیدار را به ثمر رساندند.
   پیشرفت فوتسال در آسیا مشهود است
   محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی در کنفرانس مطبوعاتی پایان بازی با اشاره به بازی دفاعی ترکمنستان، گفت: برد خوبی برابر تیم دفاعی ترکمنستان کسب کردیم و توانستیم هواداران ارومیه‌ای را خوشحال کنیم.
   وی با تمجید از پیشرفت فوتسال در آسیا گفت: تیم ها با استفاده از مربیان و دانش روز آنها، در حال پیشرفت هستند و ما نیز برای ماندن در صدر فوتسال آسیا در سال های آینده، از سال ۲۰۱۶ شروع به جوان‌گرایی کرده ایم و امروز شاهد حضور جوانانی چون سالار آقاپور، طه مرتضایی، علیرضا جوان، بهزاد عظیمی و سعید مومنی هستیم که می توانند در آینده به فوتسال ایران کمک کنند.
   از تیمم ناامید شدم
   روبرت گردوویچ سرمربی ترکمنستان شکست برابر ایران را ناامیدانه توصیف کرد و گفت: انتظار بالایی از تیمم داشتم ولی در طول بازی بخصوص در نیمه دوم عملکرد خوبی از سوی برخی بازیکنان نداشتیم و این مرا ناامید کرد.
   وی در مورد بازیکنان تیمش برای مرحله نهایی گفت: برخی بازیکنان در حد و اندازه تیم ملی نیستند و مجبور هستم برای مرحله پایانی ۳۰ درصد تیم را تغییر دهم و در این میان از ۲ بازیکن سابقا فوتبالیست که سابقه حضور در تیم فوتسال ارتش ترکمنستان را دارند دعوت کنم.
   سایر دیدارها:
   پیش از این دیدار ابتدا تیم تاجیکستان 6 بر صفر نپال را شکست داد.
   بیشنو گورانگ سرمربی تیم نپال کمبود تجربه را عامل اصلی شکست تیمش عنوان و گفت: فوتسال رشته نوپایی در این کشور است با این حال این تیم بازی به بازی بهتر خواهدشد و هدف ما از حضور در این مسابقات کسب تجربه بیشتر برای آینده است.
   دژان ددویچ سرمربی تاجیکستان هم برد دیدار نخست را برای تیمش مهم توصیف و خاطر نشان کرد: همیشه بازی نخست مشکل است و خوشحالیم توانستیم بدون مصدوم و محروم به بازی دوم برسیم و حالا برای صعود باید آماده رویارویی با تیم های افغانستان و ازبکستان شویم.
   وی از میزبانی و میهمان نوازی مردم ارومیه تمجید کرد و در مورد تماشاگران تاجیکی حاضر در سالن گفت: حضور هواداران تاجیک در ورزشگاه را در کشور تاجیکستان ببینید که به بهترین شکل از تیم کشورشان حمایت می کنند و حمایت امروز بخش کوچک از این حمایت بود.
   در دومین بازی دیروز ازبکستان 6 بر 2 افغانستان را با شکست بدرقه کرد.
   باخودیر آخمدوف سرمربی ازبکستان با تمجید از عملکرد خوب تیم افغانستان گفت: در دقایقی از بازی تحت فشار بودیم با این حال توانستیم ۳ امتیاز این دیدار را از آن خود کنیم.
   عبدالرزاق مومرک سرمربی تیم ملی افغانستان هم نداشتن بازیهای تدارکاتی مناسب و تجربه کافی را از عوامل اصلی شکست تیمش عنوان و گفت: تیم ازبکستان تیم بسیار آماده ایست و ما در نیمه دوم برای جبران نتیجه روی به سیستم پاورپلی (صفر ۵) آوردیم که موفق نبودیم.
   سرمربی تیم افغانستان با تمجید از میزبانی و میهمان نوازی مردم ارومیه گفت: تلاش تیم ما کسب امتیاز از بازی های بعدی است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,790,015
تعداد بازدید امروز : 7,904
تعداد بازدید دیروز : 21,583
آخرین به روزرسانی : 1398/09/23