امروز : جمعه 24 آبان 1398
   
  • آغاز مرحله منطقه ای نخستین دوره جام خوشه چین

   آغاز مرحله منطقه ای نخستین دوره جام خوشه چین

   مرحله منطقه ای نخستین دوره رقابت های سراسری روستاییان و عشایر سراسر کشور با عنوان جام خوشه چین آغاز شد.

   به گزارش ستاد خبری جام خوشه چین، این رقابت ها با هدف گسترش ورزش همگانی در مناطق روستایی و عشایری به منظور بسط عدالت اجتماعی و ارتقای سطح سلامتی، امید و نشاط اجتماعی در روستاهای کشور با ورزش به همت دفتر توسعه ورزش روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان برگزار می شود.

   ارتقای آمادگی جسمانی، ارتقای سطح سلامت، نشاط و شادابی جامعه هدف، کمک به پایداری زندگی روستایی، تعامل فرهنگی روستاهای کشور با یکدیگر، معرفی و احیای بازی های بومی و سنتی مناطق مختلف کشور و مشارکت آحاد مردم ساکن روستا در فعالیت های ورزشی و آشنایی با رشته های متنوع ورزشی از دیگر اهداف برگزاری جام خوشه چین است.

   مرحله منطقه ای این جام از ۱۵ آبان ماه تا یکم آذرماه سال جاری با حضور تیم های روستایی و عشایری استان های مختلف کشور به میزبانی پنج استان مرکزی، خراسان جنوبی، البرز، آذربایجان غربی و چهارمحال و بختیاری برگزار می شود.

   در مرحله منطقه ای، ورزشکاران و تیم های ورزشی در ۶ رشته ورزشی فوتبال، والیبال، طناب کشی، چوب کشی، دو و میدانی و هفت سنگ مهارتی به رقابت با یکدیگر می پردازند. ورزشکاران و تیم های ورزش روستاها به ترتیب مراحل بخش، شهرستان، استان و منطقه ای را طی می کنند و روستاهای برتر در سطح ملی، بهمن ماه امسال به رقابت می پردازند.

   شایان ذکر است نخستین دوره رقابت های سراسری روستاییان و عشایر سراسر کشور با همکاری فدراسیون ورزش روستایی و عشایری و بازی های بومی محلی، انجمن طناب کشی، فدراسیون دو و میدانی، فدراسیون پزشکی ورزشی، فدراسیون والیبال و فدراسیون فوتبال و ادارات کل استانی وزارت ورزش و جوانان سراسر کشور برگزار می شود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,226,763
تعداد بازدید امروز : 10,266
تعداد بازدید دیروز : 18,052
آخرین به روزرسانی : 1398/08/22