امروز : سه شنبه 19 آذر 1398
   
  • احمدی: ساماندهی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نیاز به یک هماهنگی و عزم ملی دارد

   احمدی: ساماندهی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نیاز به یک هماهنگی و عزم ملی دارد

   معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: با وجود بیش از 25 هزار باشگاه ورزشی، حدود 2500 سمن جوانان و فراگیری فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، ساماندهی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نیاز به یک هماهنگی و عزم ملی دارد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان عبدالحمید احمدی ابلاغ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص مجموعه تکمیلی اقدامات اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و دستور ویژه وزیر ورزش و جوانان مبنی بر تشکیل کارگروهی برای اجرای مصوبات مذکور را مورد نظر قرار داد و خاطرنشان ساخت اهمیت این موضوع با دستور ویژه دکتر سلطانی فر به روشنی برای همه ما مشخص شده است.
   معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان مجموعه تکمیلی اقدامات اجرای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب را ادامه مصوبات پیشین شورای عالی انقلاب فرهنگی بر شمرد و گفت از سال های ١٣٧۶ تا ١٣٨۴ تا کنون این دستورالعمل ها روز آمد نشده بود که اکنون این اتفاق رخ داده است.
   او با توجه به اینکه تشکیل کارگروه نیازمند تشکیل کارگروه متناظر در ادارات کل استان ها، فدراسیون های ورزشی، و مجموعه های ورزشی است خاطر نشان ساخت: مدیریت موضوع عفاف و حجاب در وزارت ورزش و جوانان با توجه به گستردگی مخاطبان و وجود بخش های مختلف ساختاری شرایطی ویژه دارد.
   احمدی تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان نمی تواند پاسخ گوی عملکرد بخشهای مختلفی از ورزش باشد که عملا و بصورت قانونی مسئولیت آنها را بر عهده ندارد.
   وی گفت: فدراسیون های ورزشی به عنوان نهادهای عمومی غیر دولتی خودشان باید پاسخگوی عملکردشان در حوزه عفاف و حجاب باشند.
   معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در وزارت ورزش و جوانان باید با شناسایی دقیق مسئولیت ها و محدوده عملکرد بتوانیم با برنامه ریزی متناسب در مسیر اجرای تکالیف حرکت کنیم.
   احمدی خاطر نشان ساخت : با وجود بیش از 25 هزار باشگاه ورزشی، حدود 2500 سمن جوانان و فراگیری فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، ساماندهی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نیاز به یک هماهنگی و عزم ملی دارد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,701,246
تعداد بازدید امروز : 25,732
تعداد بازدید دیروز : 31,557
آخرین به روزرسانی : 1398/09/19