امروز : جمعه 22 آذر 1398
   
  • وزیر ورزش و جوانان در جلسه کمیته صیانت از ارزشهای فرهنگی و اخلاقی :

   با ورزش باید دل مردم را شاد کنیم/از رسانه ها انتظار همکاری و ارامش بخشی فضای ورزش کشور را دارم نباید فضای ورزش تلخ شود / جلوی بداخلاقی و هتاکی برخی هواداران گرفته شود/

   با ورزش باید دل مردم را شاد کنیم/از رسانه ها انتظار همکاری و ارامش بخشی فضای ورزش کشور را دارم نباید فضای ورزش تلخ شود / جلوی بداخلاقی و هتاکی برخی هواداران گرفته شود/

   وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه با ورزش باید دل مردم را شاد کنیم تاکید کرد :در موضوع صیانت از ارزش‌ها و اخلاق در میادین ورزشی باشگاه ها مسئولیت اصلی دارند و فدراسیون فوتبال هم باید پاسخگو باشد

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان دکتر سلطانی‌فر در نشست کمیته صیانت از ارزشهای اخلاقی و فرهنگی که با حضور مسئولان دستگاههای مختلف و اساتید دانشگاه برگزار شد با اشاره به اهمیت ورزش و اثر گذاری ان در جامعه گفت : از بالاترین رده مسئولین تا همه مردم به اتفاقاتی که در فوتبال و ورزش رخ می دهد حساس هستند.

   وزیر ورزش و جوانان بیان کرد که خود رهبر معظم انقلاب نیز بر روی مسابقات ورزشی حساس هستند و همیشه در دیدارهایی که داشتیم ایشان رهنمود های خود را بیان می کنند و پیگیر مسایل ورزش کشور و نتایج قهرمانان هستند.

   او در بخش دیگر از سخنانش به حواشی رقابتهای لیگ اشاره کرد و افزود: در موضوع صیانت از ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی در میادین ورزشی باشگاه ها مسئولیت اصلی دارند و فدراسیون فوتبال و سایر فدراسیون ها حتما باید پاسخگو باشد و سایر دستگاهها از برنامه ها و فعالیت های آنان حمایت می کنند.

   وزیر ورزش و جوانان گفت : نگاه این کمیته تنها منحصر به فوتبال نیست بلکه مصوبات ان در سایر رشته ها مانند والیبال، بسکتبال و کشتی نیز باید توسط باشگاهها و فدراسیون های مربوطه دقیقا اجرا شود.

   وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد هیچ مدیر باشگاه، بازیکن و مربی و حتی مسئولی اجازه ندارد با پرداختن به حواشی فضای امن و جذاب ورزش به ویژه فوتبال را پر التهاب کند.

   وی از فدراسیون‌ها خواست با حاشیه پردازان که امنیت و ارامش خاطر مردم را بهم می زنند برخورد انضباطی کرده و در این مورد کوتاهی نداشته باشند.

   وزیر ورزش گفت : باید جلوی بد اخلاقی و فحاشی و هتاکی بر خی طرفداران ورزشی گرفته شود و مردم باید در محیطی شاد و آرام و سالم بیننده رقابتهای ورزشی باشند.

   دکتر سلطانی فر همچنین نقش رسانه ها را در کنترل حواشی بسیار مهم دانست و از نماینده رسانه ملی در این نشست خواست تا از مجریان و گزارشگران بخواهد در ارامش بخشی فضای ورزش کمک حال مدیران ورزش ، فدراسیون ها و باشگاهها باشند.

   وزیر گفت : نقد کردن هیچ ایرادی ندارد و اتفاقا من طرفدار انتقاد صحیح، عالمانه و تقویت آگاهیهای مردم هستم ولی نقدها نباید منجر به ایجاد دغدغه و اضطراب برای مردم شود چرا که با ورزش باید دل مردم را شاد کنیم نه اینکه ایجاد استرس کنیم و وحدت ملی صدمه بخورد.

   مسعود سلطانی فر گفت : جامعه شاد و با اعتماد به نفس برای کار و فعالیت و سازندگی آماده تر است و ورزش و بخصوص فوتبال می تواند نقش برجسته ای در افزایش شادکامی مردم داشته باشد.

   وزیر ورزش گفت : توقع ندارم همه چیز را خوب جلوه دهیم ولی به شایعات هم دامن نزنیم و فضای ورزش را برای مردم تلخ نکنیم من از رسانه ها انتظار همکاری و ارامش بخشی فضای ورزش کشور را دارم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,775,283
تعداد بازدید امروز : 14,755
تعداد بازدید دیروز : 17,010
آخرین به روزرسانی : 1398/09/22