امروز : پنجشنبه 21 آذر 1398
   
  • نشست کمیته صیانت از ارزشهای اخلاقی ورزش کشور؛

   دکتر گایینی: تنها۱۰ درصد اتفاقات فوتبال به فدراسیون مرتبط است / سیاست در ورزش نباید پررنگ شود/مربیان نقش مهمی در کنترل ورزشکاران دارند/

    دکتر گایینی: تنها۱۰ درصد اتفاقات فوتبال به فدراسیون مرتبط است / سیاست در ورزش نباید پررنگ شود/مربیان نقش مهمی در کنترل ورزشکاران دارند/

   استاد دانشگاه در رشته تربیت بدنی با تاکید براینکه ورزش مقوله ای هیجانی ، پراسترس اما زود گذر است تاکید کرد: سیاست در ورزش نباید پررنگ شود، انچه در بازی تراکتور اتفاق افتاد سیاسی نبود بلکه هیجاناتی زودگذر بود .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان دکتر گائینی در نشست کمیته صیانت از ارزشهای اخلاقی ورزش کشور با اشاره به اهمیت رصد حواشی فوتبال بیان کرد که در گام نخست در این کمیته تعریفی دقیق از التهاب داشته باشیم ومسوولیتها را تعیین کنیم .
   وی بیان کرد که ورزش مقوله ای هیجانی ، پراسترس اما زود گذر است و نباید سیاست در ورزش پررنگ شود .
   این استاد دانشگاه افزود : چنانچه این هیجانات در جامعه منعکس نشود سریعا فراموش میشود اما این نکته را هم نباید فراموش کرد که در شبکه های معاند این موضوعات مطرح می شود و در این مورد کاری هم نمی شود ، انجام داد.
   این پژوهشگر ورزشی بیان کرد در خصوص بداخلاقی های ورزشی باید نکاتی مورد توجه قرار بگیرد که یکی از انها خانواده است که نقش افرینی آن درجامعه و در همه زمینه ها مورد غفلت واقع شده است .
   وی نقش آموزش را بسیار مهم دانست و توضیح داد که چهار دسته باید خوب آموزش ببینید ودر این ارتباط آموزش مربیان ، ورزشکاران، مدیران و گزارشگران است.
   دکتر گایئنی در بخش دیگری از سخنانش توضیحاتی را در خصوص اثر گذاری مربیان در کنترل و هدایت ورزشکاران ارائه کرد و افزود : یک ورزشکار چنانچه خوب آموزش دیده باشد می تواند برروی هوادار تاثیر مثبت داشته باشد.
   او گفت : متاسفانه ورزشکاران تنها در حوزه های فنی تحت آموزش قرار می گیرند و در بعداخلاقی، اجتماعی و شخصیتی مورد غفلت واقع می شوند .
   این پژوهشگر ورزشی توضیح داد که عامل آموزش ورزشکاران ، مربیان هستند که متاسفانه خود مربیان هم از این حیث آموزش ندیده اند.
   دکتر گائینی با ابراز تاسف از شکاف بین مربیان و ورزشکار تصریح کرد : اگر مربی برروی ورزشکار نفوذ داشته باشد بسیاری از مشکلات در همان مراحل ابتدایی رفع می شود و به همان ترتیب هم ورزشکار برروی هوادار.
   وی در ادامه به نقش گزارشگران اشاره کرد و اظهار داشت : گزارشگران تلویزیون باید جامعه شناسی و هیجان را بشناسند و تفسیر واقعی از موضوعات داشته باشند چرا که همه این موارد در جامعه تسری پیدا می کند .
   محقق و کارشناس در حوزه ورزش و تربیت بدنی تا کید بر امنیت نسبت به سایر حوزه ها را شایسته نمی داند و براین باور است انچه که در بازی تراکتوری سازی رخ داد اصلا امنیتی نیست بلکه اتفاقی است هیجانی ، غیر قابل کنترل که یه سرعت فروکش کرد .
   گائینی با تاکید براینکه مسوولیتها باید مشخص شود، توضیح داد: اتفاقاتی که در فوتبال رخ می دهد، تنها۱۰ درصد آن به فدراسیون مرتبط است و مابقی آن را باید سایر دستگاه ها پاسخگو باشند اما هروقت مشکلی پیش می آید فورا از مجموعه ورزش و فدراسیون توضیح خواسته میشود.
   وی در پایان تکیه بر تک رشته ها را عاملی بر افزایش حساسیتها دانست و افزود : شما در بسکتبال چنین حواشی را نمی بینید در کشتی بسیار ضعیف است اما فوتبال لجام گسیخته است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,744,208
تعداد بازدید امروز : 690
تعداد بازدید دیروز : 37,477
آخرین به روزرسانی : 1398/09/21