امروز : سه شنبه 19 آذر 1398
   
  • تندگویان در دیدار با استاندار یزد:

   مجمع ملی سمنها با ثبت شناسه می تواند از مجلس درخواست اعتبار مستقل کند

   مجمع ملی سمنها با ثبت شناسه می تواند از مجلس درخواست اعتبار مستقل کند

   معاون امور جوانان با اشاره به تشکیل مجمع ملی سمنهای جوانان گفت: موضوع شناسه ملی مجمع ملی سمنها را پیگیری می کنیم تا بتوانند از مجلس به صورت مستقل درخواست ردیف اعتبار کنند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمد مهدی تندگویان در دیدار با استاندار یزد گفت: در این دو سال سعی ما ایجاد ساختار قانونی برای تشکلهای جوانان بود که شخصیت مستقل پیدا کنند به راحتی نتوانند آنها را نادیده بگیرند.

   وی ادامه داد: در این دو سال همه وقتمان را گذاشتیم تا انتخابات مجمع ملی سمنها برگزار کنیم که این امر را با حضور معاون اول رییس جمهور انجام دادیم و بعد از آن این موضوع تبدیل به قانون شد و طی مراحلی احکام اعضای مجمع صادر شد و شکل و ساختار قانونی به خود گرفت.

   معاون امور جوانان اظهار داشت: مشکل چندین ساله شناسه سمنها را با تعامل با وزارت کشور حل کردیم و در خیلی از استانها مشکلات در حال حل است تا عملا به صورت رسمی با نهادها  و ارگانهای دولتی و غیر دولتی وارد قرارداد های مختلف شوند.

   وی با اشاره به تشکیل مجمع ملی سمنهای جوانان گفت: موضوع شناسه ملی مجمع ملی سمنها را نیز  پیگیری می کنیم تا بتوانند از مجلس به صورت مستقل درخواست ردیف اعتبار کنند.

   تندگویان ادامه داد: در حال حاضر ۲۷۰۰ تشکل جوانان داریم و آمار ما از  حدود ۷ هزار درخواست ثبت سمن خبر می دهد که نشان از  رغبت و ایجاد انگیزه جوانان برای جذب به این حوزه دارد.

   وی در پایان گفت: موضوع امریه فعالین سمنهای جوانان با تایید مقام معظم رهبری موفقیت بزرگی بود که شانیت سمنهای جوانان را برگرداند و موجب اقبال جوانان به این حوزه شده است.


   محمد علی طالبی استاندار یزد نیز در این جلسه ضمن خوشامدگویی به معاون امور جوانان و هیات همراه، گفت: اگر قرار باشد نگاه ویژه ای به جوانان در کشور اتفاق بیفتد، یزد می تواند به خاطر روحیه جوان باوری که در کل استان وجود دارد، پیشتاز این موضوع باشد.

   وی ادامه داد: جدا از بنده که در ترکیب استانداران یزد به عنوان جوانترین استاندار هستم، انتصابات دیگر در این استان نیز با رویکرد جوانگرایی اتفاق افتاده و نتایج و اثرات خوبی داشته است.

   طالبی گفت: در بین مردم یزد روحیه مشارکت مردمی به دلیل سابقه تاریخی آن وجود دارد و بستر مناسبی برای رشد سمنها در این استان وجود دارد.

   استاندار یزد اظهار داشت: در حوزه اداری استان، همکاری و تعامل خوبی برای پرداختن به حوزه جوانان وجود دارد و می تواند به پایلوت شدن استان در بسیاری از موضوعات کمک کند.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,701,369
تعداد بازدید امروز : 25,855
تعداد بازدید دیروز : 31,557
آخرین به روزرسانی : 1398/09/19