امروز : سه شنبه 19 آذر 1398
   
  • تندگویان در نشست با اعضای مجمع سمنهای استان یزد:

   سمنها ساختار قانونی خود را باور داشته باشند/ حال پیگیری برای ثبت شناسه مجمع ملی سمنهای جوانان از وزارت گشور هستیم

   سمنها ساختار قانونی خود را باور داشته باشند/ حال پیگیری برای ثبت شناسه مجمع ملی سمنهای جوانان از وزارت گشور هستیم

   معاون امور جوانان با بیان این که در حال پیگیری موضوع ثبت شناسه مجمع ملی سمنهای جوانان از وزارت کشور هستیم ،افزود: با حل این موضوع، مجمع ملی باید از مجلس، ردیف بودجه مستقل درخواست کند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمد مهدی تندگویان در نشست با اعضای مجمع سمنهای استان یزد، ضمن ارائه روند تشکیل مجمع ملی سمنهای جوانان کشور افزود: اولین خواسته وزیر ورزش و جوانان از من تشکیل مجمع ملی سمنها و ایجاد ساختار قانونی برای تشکلهای جوانان بود که خوشبختانه انجام شد و الان سمنهای جوانان یک مجمع عمومی کاملا قانونی دارند.

   وی ادامه داد:  همیشه به حوزه جوانان افتخار می کنیم. هیچ موضوع حاشیه ای در این سالها نبوده که برای این حوزه ایجاد تنش و حاشیه کند.

   تندگویان اظهار داشت: در دو سال پیش حرف تشکلها این بود که کسی ما را نمی شناسد و ما را قبول ندارد بنا بر این به سوی حل مسئله شناسه سمنهای جوانان با وزارت کشور رفتیم و تا کنون در ۱۷ استان کار ثبت شناسه سمنها در حال انجام است و در بقیه استانها نیز در حال رفع مشکلات هستیم.

   وی با بیان این که در حال پیگیری موضوع ثبت شناسه مجمع ملی سمنهای جوانان از وزارت کشور هستیم ،افزود: با حل این موضوع نیز مجمع ملی باید از مجلس، ردیف بودجه مستقل درخواست کند. سعی ما بر این بوده با تشکیل یک ساختار دموکراتیک برای سمنهای جوانان ، کسی نتواند به راحتی آنها را نادیده بگیرد.

   معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: با وجود نو پا بودن این ساختار و مشکلات زیادی که وجود دارد به آینده این حوزه خیلی امیدورام.

   وی با بیان این که مجامع استانی سمنها نباید فقط جایگاهی برای مطالبات باشند، تصریح کرد: هر مجمع علاوه بر سیاستهای ما باید یک سیاستگذاری و چشم انداز بومی برای استان خود داشته باشد و مشخص کند در دو سال آینده چه برنامه ای دارد و چه مشکلاتی از جوانان استان خود را حل می کند.

   معاون امور جوانان با تاکید بر ساختار قانونی مجمع ملی سمنهای جوانان افزود: این مجمع ملی باید پیگیر موضوعات مختلف مجامع استانی و دغدغه های جوانان کشور باشد، ما این ساختار قانونی را ایجاد کردیم تا خود جوانان مستقل از بخش دولتی بتوانند پیگیر مطالبات جوانان باشند. ما این ساختار را باور کردیم مهم این است که خود سمنها نیز آن را باور کنند

    
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,700,051
تعداد بازدید امروز : 24,537
تعداد بازدید دیروز : 31,557
آخرین به روزرسانی : 1398/09/19