امروز : سه شنبه 03 اردیبهشت 1398
   
  • دیدار رئیس فدراسیون جهانی چوگان با وزیر ورزش و جوانان

   ریچارد خلیل: افتخار می کنیم که ایران را به عنوان مهد چوگان جهان به رسمیت می شناسیم

   ریچارد خلیل: افتخار می کنیم که ایران را به عنوان مهد چوگان جهان به رسمیت می شناسیم

   رییس فدراسیون جهانی چوگان ضمن ابراز خوشنودی از حضور در ایران گفت: ایران مهد چوگان جهان است و ما می خواهیم همگی آن را به رسمیت بشناسند.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، ریچارد خلیل پس از دیدار با وزیر ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  فدراسیون جهانی 89 عضو دارد  از ایران به عنوان مهم ترین عضو آن نام برد.

   وی ادامه داد: ایران مهد چوگان جهان  است که به رسمیت شناخته می شود و امیدوارم با این حضور و مسابقات جام سفرا گام های موثری با حمایت های وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ایران برداریم.

   ریچارد خلیل با اشاره به مسابقات پیش رواذعان داشت: این رویداد ویژه را در ایران شاهد خواهیم بود که با حضور برترین چوگان بازان جهان از کشورهای آمریکا،‌آرژانتین، عمان و استرالیا همراه است.

   وی افزود: رویداد ویژه ای نیز در بخش بانوان خواهیم داشت چراکه بانوان به شکل فزاینده ای در بخش چوگان پیشرفت داشته اند.

   رئیس فدراسیون جهانی چوگان شعار مسابقات جام سفرای چوگان راماهیت حضور درایران و همکاری و درک متقابل عنوان کرد و گفت: به  همین منظور مسابقات را در ایران برگزار کردیم.

   وی ادامه داد:یکی از دلایل اصلی که میزبانی  این رویداد را به ایران داده ایم  به خاطر نقشی  است که این کشور در منطقه و آسیا دارد .

   ریچارد خلیل خاطرنشان کرد: ما می خواهیم روی این نقش و تاریخچه هزار ساله چوگان ایران تاکید داشته باشیم و به همه جهان نشان دهیم که ایران مهد چوگان جهان است .

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,681,302
تعداد بازدید امروز : 1,732
تعداد بازدید دیروز : 21,506
آخرین به روزرسانی : 1398/02/02