امروز : چهارشنبه 01 خرداد 1398
   
  • سیروس احمدی: به دنبال خود ارزیابی ادارات کل ورزش و جوانان هستیم

   سیروس احمدی: به دنبال خود ارزیابی ادارات کل ورزش و جوانان هستیم

   مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این نکته که به دنبال خود ارزیابی ادارات کل ورزش و جوانان استان ها هستیم، تصریح کرد: با این طرح هربخش مسئول پاسخگویی به عملکرد خود خواهد بود.

   سیروس احمدی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان از طرحی گفت که ارزیابی عملکرد ادارت کل ورزش و جوانان استان های سراسر کشور را از حالت فیزیکی و دستی خارج و به عملیاتی الکترونیکی تبدیل کرده است.

    وی در این خصوص گفت: بحث گروه بندی ارزیابی عملکرد ورزش و جوانان از سال 82 به دفتر مدیریت عملکرد محول شد که در آن استان ها بر اساس جمعیت، موقعیت جغرافیایی، تعداد کارخانه ها و شرکت های موجود، اعتبارات اخذ شده و...به سه گروه تقسیم شدند.


   احمدی خاطرنشان کرد: گروه اول شامل استان های آذربایجان شرقی، مازندران، فارس، خوزستان، خراسان رضوی، گیلان، اصفهان و آذربایجان غربی، گروه دوم استان های همدان، گلستان، مرکزی، یزد، زنجان، لرستان اردبیل، هرمزگان، کرمانشاه، سیستان و یلوچستان، کرمان، البرز و کردستان و گروه سوم شامل استان های قزوین، قم، ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، سمنان، خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه وبویراحمد است؛ در این گروه بندی استان تهران به صورت ویژه دیده شده است.


   مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این نکته که سال به سال شاخص های ارزیابی را با هماهنگی معاونین وزارتخانه و نظرسنجی از ادارات کل تغییر داده ایم، گفت: به لحاظ حساسیتی که احساس می شد در سال 91 کار ارزیابی عملکرد ادارات کل را از حالت دستی و فیزیکی خارج و سامانه ارزیابی آن ها را تحت وب، به روز و آنلاین راه اندازی کردیم.


   وی ادامه داد: در حال حاضر نیروی انسانی دخل و تصرفی در امتیاز دهی ندارد؛ این سامانه در ادارات کل ورزش و جوانان استان ها توسط روسای ادارات شهرستان ها، معاونت های استانی و در نهایت توسط مدیرکل ورزش و جوانان رویت و ثبت می شود و در اختیار این دفتر قرار می گیرد. باید گفت که نتایج حاصله درهر سال با سال قبل مقایسه و ارزیابی می شود.
    

   سیروس احمدی افزود: با توجه به نصب این سامانه و تغییر در شاخص های ارزیابی توانستیم در سال 91 و در جشنواره شهید رجایی ( جشنواره ارزیابی دستگاه های کشور) رتبه سوم را کسب کنیم و امسال نیز در صددیم تا با نظر دکتر گودرزی در زمان برگزاری این جشنواره از استان های حائز رتبه تقدیر کنیم.


   مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت ورزش و جوانان از کار جدیدی گفت که این دفتر در سال 93 موفق به انجام آن شده است. او دراین باره چنین توضیح داد : کاری که ما امسال انجام دادیم این است که ارزیابی عملکرد و رصد شهرستان ها را در اختیار مدیرکل استان قرار دادیم؛ هم چنین در آخرین تغییر سامانه از ثبت تکراری آمار جلوگیری کردیم.


   وی درباره کلیات این طرح اظهار داشت: یکی از اهداف ارزیابی عملکرد استان ها این است که به وزارت ورزش و جوانان برای شناسایی مدیران موفق ادارات کل استانی کمک می کند و این باعث می شود که مدیران موفق در استان های کوچک به عنوان مدیر در استان های درجه بالاتر منصوب شوند.


   احمدی با اشاره به این نکته که به دنبال خود ارزیابی ادارات کل ورزش و جوانان استان ها هستیم، تصریح کرد: با این طرح هر بخش مسئول پاسخگویی به عملکرد خود خواهد بود و هیچ استانی با استان دیگر مقایسه نمی شود.


   او در پایان گفت: از سوی دفتر مدیرت عملکرد وزارت ورزش و جوانان از حمایت های ویژه دکتر گودرزی و مدیران کل استان ها که بیشترین تعامل را برای پیشرفت این دفتر داشتند قدردانی می کنم. 
    

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,315,033
تعداد بازدید امروز : 7,134
تعداد بازدید دیروز : 21,887
آخرین به روزرسانی : 1398/03/01