امروز : چهارشنبه 30 مرداد 1398
   
  • ۸ اردیبهشت ماه

   افتتاح ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج با حضور وزیر ورزش و جوانان

   افتتاح ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج با حضور وزیر ورزش و جوانان

   ورزشگاه 15 هزارنفری آزادی یاسوج صبح روز سه شنبه ۸ اردیبهشت ماه با حضور دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان افتتاح خواهد شد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، ورزشگاه 15 هزارنفری آزادی یاسوج صبح روز سه شنبه ۸ اردیبهشت ماه با حضور دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان و برگزاری مسابقه فوتبال بین تیم هنرمندان و منتخب استان کهکیلویه و بویراحمد، افتتاح خواهد شد.

   احداث این ورزشگاه در زمینی به مساحت حدود 33 هزار مترمربع از سال 1386 آغاز و با هزینه ای حدود 300 میلیارد ریال در سال 1393 آماده بهره برداری گردید.
   ورزشگاه آزادی یاسوج یک ورزشگاه چند منظوره با ظرفیت بیش از 15000 نفر تماشاگر است که فرم کلی آن به صورت بیضی می باشد. علت انتخاب شکل بیضی در این ورزشگاه، می تواند بیشترین میزان دید مطلوب را برای تماشاگر فراهم آورد و از ایجاد کنج نامطلوب پرهیز نماید.
   این ورزشگاه دارای تجهیزات و فضاهای مناسب مطابق با استاندارد فیفا بوده که جهت اخذ سهمیه بازی‌های آسیایی مناسب می باشد. چهار دکل روشنایی به ارتفاع حدود 50 متر و 1200 لوکس و 8 سونای خشک و بخار و 2 جکوزی از جمله آنهاست.
   مهمترین المان معماری این ورزشگاه، ‌ستون‌های مدور پیرامونی آن است که دارای شش درجه زاویه می باشد. اسکوربرد‌این ورزشگاه به صورت تمام رنگی و با قابلیت پخش فیلم همزمان می باشد. همچنین در تمام ورزشگاه دوربینهای مدار بسته نصب گردیده است.
   زمین چمن ورزشگاه یاسوج استاندارد از نوع طبیعی مخصوص مناطق سردسیری کاشت شده و سیستم آبیاری آن شامل دو سیستم اتوماتیک و دستی می باشد. جهت جذب آبهای اضافی در بخش زیرین، زهکش اجرا گردیده است.
   در قسمت مرکزی زمین، کلیه ورزش های دوومیدانی از جمله پیست دو 400 متر، ‌پرتاب نیزه، ‌پرتاب چکش و دیسک، ‌پرش ارتفاع، ‌پرش سه گام و حوضچه آب با پوشش تارتان قابلیت اجرا دارد.
    

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,401,981
تعداد بازدید امروز : 15,642
تعداد بازدید دیروز : 19,103
آخرین به روزرسانی : 1398/05/30