امروز : چهارشنبه 30 مرداد 1398
   
  • مدبر:افتتاح ورزشگاه آزادی یاسوج هدیه کوچکی به ملت بزرگ کهگیلویه و بویر احمد است

   مدبر:افتتاح ورزشگاه آزادی یاسوج هدیه کوچکی به ملت بزرگ کهگیلویه و بویر احمد است

   مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور با بیان اینکه تولد باشکوه ورزشگاه15هزار نفری یاسوج با سعی و تلاش خدمتگزاران دولت اتفاق افتاده است گفت: این ورزشگاه هدیه ی کوچکی به ملت بزرگی که تمامی ایران مدیون حماسه سازی ها و ایستادگی های آنان در طول تاریخ است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مصطفی مدبر صبح امروز در مراسم افتتاح ورزشگاه آزادی یاسوج اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح ورزشگاهی هستیم که حاصل زحمات بی دریغ و پیگیری های عزیزانی است که در جمع ما حضور دارند. ورزشگاه 15هزار نفری شهر یاسوج در سالی به ثمر نشسته است که از طرف رهبر فرزانه ما سال دولت وملت، همدلی وهمزبانی نام گرفته است. تولد باشکوه این ورزشگاه با سعی و تلاش خدمتگزاران دولت، هدیه ی کوچکی است به ملت بزرگی که تمامی ایران مدیون حماسه سازی ها و ایستادگی های آنان در طول تاریخ است.
   وی با بیان اینکه مردان و زنان این استان به شجاعت و صبوری و ایستادگی شهره هستند افزود: کیست که نداند استان کهگیلویه و بویراحمد به روایتی بیشترین اعزام نیرو به جبهه ها را داشته است و بیشتر از نیمی از مردم این استان داوطلبانه در جبهه های جنگ حضور پیدا کرده اند. کیست که هزارو هشتصد شهید پرافتخار و بیش از 10 هزارجانباز این استان را از یاد ببرد؟
   مدبر خاطر نشان کرد: خدا را شاکرم که امروز در جایی حضور پیدا کردم که که صلابت و رشادت مردمانش آنچان است که باید گفت این زاگرس است که به این مردم تکیه داده است و صلابت و استادگی را از ایشان آموخته است. این پایتخت طبیعت ایران با جنگل های وسیع ، چشمه سار ها ، آبشار ها ، رودخانه ها، قلل مرتفع و کشت زارها ی زیبا که همچون گوشه ای از بهشت به نظر می رسد هر ایرانی مومن و وطن دوستی را شیفته ی خودش می کند.
   مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در ادامه افزود: ما امروز شاهد افتتاح این ورزشگاه در سرزمینی هستیم که با وجود داشتن استعداد های انسانی و طبیعی، در انتظار توسعه ی زیر ساخت هایی است که بدان نیاز دارد. توسعه ی ورزش های همگانی ، قهرمانی، آبی و زمستانی ، امر مهمی است که انجام آن باید مورد توجه همه ی ما باشد.
   او ادامه داد: هرچند که ساخت و ایجاد این ورزشگاه در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و در چهار چوب فعالیت های وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی صورت گرفته اما افتتاح آن برای مردم استان قدم کوچکی است که باید آن را ابتدای راهی بدانیم که وظیفه داریم به آن سرعت ببخشیم وآن چه را که شایسته ی چنین مردم و سرزمینی است به جا بیاوریم.
   مدبر در خصوص این ورزشگاه گفت: ورزشگاه آزادی یاسوج یک ورزشگاه چند منظوره با ظرفیت بیش از 1500 تماشاگر است که فرم کلی آن به صورت بیضی طراحی شده تا بیشترین میزان دید مطلوب را برای تماشاگر فراهم آورد و از ایجاد کنج نامطلوب پرهیز شود. این ورزشگاه دارای تجهیزات و فضاهای مناسب مطابق بااستاندارد فیفا است که برای اخذ سهمیه بازی های آسیایی مناسب است. 4 دکل روشنایی به ارتفاع حدود 50 متر ، 1200 لوکس ،8 سونای خشک و بخار و 2 جکوزی از جمله امکانات این ورزشگاه است.
   او مهمترین المان معماری این ورزشگا ه را ستون های مدور پیرامونی آن دانست وافزود: این ستون ها دارای شش درجه زاویه هستند. اسکوربورد این ورزشگاه نیز به صورت تمام رنگی و با قابلیت پخش هم زمان فیلم است.
   مدبر درباره زمین چمن ورزشگاه اظهار داشت: زمین چمن ورزشگاه یاسوج استاندارد، از نوع طبیعی مخصوص مناطق سردسیری کاشته شده است و سیستم آبیاری آن به 2 صورت اتوماتیک و دستی کار می کند. برای جذب آب های اضافی در بخش زیرین، زهکش اجرا شده است. در قسمت مرکزی زمین ، کلیه ورزش های دوومیدانی از جمله پیست دو 400 متر ، پرتاب نیزه، پرتاب چکش و دیسک، پرش ارتفاع ، پرش سه گام و حوضچه آب با پوشش تارتان قابلیت اجرا دارد.
   مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در پایان گفت: امیدوارم افتتاح و مهم تر ازآن حفظ و نگهداری و پویایی این ورزشگاه گوشه ای از استعدادهای ارزشمندی را که در بخش های مختلف ورزش استان وجود دارد بارور سازد که قطعاً چنین خواهد بود.
   65و/5

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,402,522
تعداد بازدید امروز : 16,183
تعداد بازدید دیروز : 19,103
آخرین به روزرسانی : 1398/05/30