امروز : پنجشنبه 31 مرداد 1398
   
  • مسابقات کشتی سنتی گورش انتخابی تیم ملی در شهرستان ترکمن برگزار شد

   مسابقات کشتی سنتی گورش انتخابی تیم ملی در شهرستان ترکمن برگزار شد

   عنوان قهرمانی و سومی رقابتهای کشتی سنتی گورش قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی به نمایندگان گلستانی رسید.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی اداره ورزش و جوانان استان گلستان، مسابقات کشتی سنتی گورش قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی گرامیداشت هفته بسیج(یادواره4000 شهید گرانقدر استان گلستان)در شهرستان ترکمن برگزار شد.

   این رقابتها با شرکت 11 تیم و 100ورزشکار از استانهای سمنان و خراسان شمالی و شهرستانهای بندرترکمن،کلاله،گمیشان،مراوه تپه،آق قلاو گنبد در 8 وزن و با حضور کلهر دبیر فدراسیون روستایی و بازیهای بومی و محلی کشور، طیبی مدیر کل ورزش و جوانان گلستان،سمیعی مدیر کل دفتر روستایی استانداری گلستان ،شیرنگی معاون فرمانداری شهرستان ترکمن، بزونه ریاست انجمن کشتی کشور،سرهنگ زرگری فرماندهی سپاه شهرستان ترکمن،بخشداران،اعضای شورای شهر و خیل عظیم تماشاچیان و مشتاقان به ورزش کشتی سنتی ترکمنی گورش روز پنجشنبه 5 آذر در سالن ورزشی امام رضا(ع) بندرترکمن برگزار شد.

   این دوره از رقابتها که جنبه انتخابی تیم ملی را نیز داشت از حساسیت بالایی برخوردار بود و تمامی قهرمانان ملی که مقامهای آسیایی و جهانی را نیز کسب کرده بودند دراین مسابقات شرکت کردند.

   درخاتمه تیم های سیمین شهر،خراسان شمالی و بندرترکمن به ترتیب مقامهای اول تا سوم را کسب و مدال،حکم،جوایز نقدی و کاپ قهرمانی را دریافت کردند .

    در قسمت رقابت های پهلوان پهلوانان یعقوب کر قهرمان کشتی آلیش جهان از سیمین شهر با شکست رقبای خود توانست مقام پهلوان پهلوانان را از آن خود کند و علاوه بر بازوبند پهلوانی مبلغ5 میلیون تومان نیز جایزه نقدی دریافت کند. نفرات اول و دوم این رقابت ها به اردوی تیم ملی جهت اعزام به رقابت های جهانی روسیه  دعوت خواهند شد.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,413,570
تعداد بازدید امروز : 2,403
تعداد بازدید دیروز : 24,828
آخرین به روزرسانی : 1398/05/30