امروز : سه شنبه 03 اردیبهشت 1398
   
  • صندلی خالی

   آخرین بازی چوگان بدون حضور همیشگی ایلخانی زاده بر گزار شد

   آخرین بازی چوگان بدون حضور همیشگی ایلخانی زاده بر گزار شد

   همانطور که میدانید همیشه گزارش و اخبار و نتیجه رقابت ها مورد نظر بوده است ، اما امروز قصد دارم تا در حاشیه بر گزاری دو روزه بازی های چوگان جام نوروز باستانی از خالی بودن صندلی رئیس فدراسیون چوگان مهندس حمزه ایلخانی زاده یاد کنم .

   تب وتاب برگزاری مجمع انتخابات رئیس فدراسیون چوگان پس از 15 سال در تاریخ 26 اسفند ماه توجه اهالی چوگان را به خود جلب کرده است .

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون چوگان: همیشه گزار ش و اخبار و نتیجه رقابت ها مورد نظر بوده است ، اما امروز قصد دارم تا در حاشیه بر گزاری دو روزه بازی های چوگان جام نوروز باستانی از خالی بودن صندلی رئیس فدراسیون چوگان مهندس حمزه ایلخانی زاده یاد کنم .

   پیشتر نتایج را به تحریر در آوردیم و اطلاعات بازی ها را گفتیم ، خبر نگاران و تهیه کنندگان و بر نامه سازان رسانه ملی هم حضور پر رنگی داشتند از جمله شبکه بین المللی خبر و شبکه سوم سیما و از همه مهمتر پخش مستقیم بر نامه جهان ورزش چوگان و سوارکاری از شبکه رادیو ورزش که از بلند گوهای مجموعه شهداء (قصر فیروزه) هم بطور مستقیم بود که جای تشکر دارد .

   اما در حاشیه این بازی ها زمزمه انتخاب رئیس آینده فدراسیون چوگان بود هر چند هنوز حمزه ایلخانی زاده تا انتخابات روز 26 اسفند ماه کرسی ریاست فدراسیون را به عهده دارد .

   حقیقت این است که وجود حمزه ایلخانی زاده در طول 15 سال خدمات شایانی را در توسعه و ترویج این ورزش ملی و کهن داشته چه افزودن تعدا بازیکن و اسب و ساخت 7 میدان چوگانی که هر میدان 8 برابر زمین فوتبال است اینها جای تعمق دارد که آیا رئیس فدراسیون آینده می تواند فقط با بودجه اندک تخصیص داده شده از سوی وزارت ورزش و جوانان خود را سرپا نگه دارد ، در حالی که این بودجه فقط هزینه بر گزاری دو جام در طول سال را تامین خواهد کرد .

   به نظر میرسد بقای آینده چوگان با حمایت و حضور حامیان چوگانی چون ایشان را می طلبد ،ویدانیم که حمزه ایلخانی زاده عاشق و دلباخته چوگان است پس رئیس آینده باید از این پتانسیل ها استفاده لازم را ببرد .

   این در حالی است که ناظری نماینده نیروی زمینی ارتش که اخیرا هم ارتقاء درجه گرفته اند و از در جه سرگردی به سرهنگی ارتقاء پیدا کرده اند خود یکی از بازوان توانمند فدراسیون چوگان خواهند بود .

   در کنار مسئولان بر گزاری رقابتها از جمله شاپوری رئیس هیئت چوگان استان تهران که خود کاندیدای تصدی برای فدراسیون است و قربانپور مدیر باشگاه نوروز آباد و در بین بازیکنان و تماشاگران حضور مهندس صبری و زارع پور از حامیان چوگان را نباید نادیده گرفت .

   ما امیدواریم تا هر فردی که بر کرسی ریاست فدراسیون می نشیند حتما در حد و اندازه های چوگان باشد و از اهالی چوگانی بیشتر بهره ببرد .

   ما ساده نوشتیم . روان گفتیم و از ضروریات نوشته ها هم کم نگذاشتیم بقیه را شما قضاوت کنید . تا داشته هایمان و آثار ملی ،فرهنگی و تمدن کشورمان به یغما نرود .

   فایلهای پیوست
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,681,519
تعداد بازدید امروز : 1,949
تعداد بازدید دیروز : 21,506
آخرین به روزرسانی : 1398/02/02