امروز : شنبه 27 مهر 1398
   
  • رئیس انجمن تیراندازی جانبازان و معلولین خبر داد:

   برگزاری چهارمین دوره رقابت های آزاد/ خیز برای بازی های پاراآسیایی اندونزی پیش از ریو

   برگزاری چهارمین دوره رقابت های آزاد/ خیز برای بازی های پاراآسیایی اندونزی پیش از ریو

   رقیه اله کرمی از برگزاری چهارمین دوره رقابت های آزاد تیراندازی جانبازان و معلولین پیش از برگزاری بازی های پارالمپیک ریو خبر داد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، رقیه اله کرمی از برگزاری چهارمین دوره رقابت های آزاد تیراندازی جانبازان و معلولین پیش از برگزاری بازی های پارالمپیک ریو خبر داد.
   وی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین پیرامون این خبر گفت: برای چهارمین سال متوالی در تدارک رقابت های آزاد هستیم و خوشحالیم که هر سال این مسابقات با استقبال بیشتری برگزار می شود و کیفیت برگزاری آن نیز در هر دوره افزایش می یابد.
   اله کرمی خاطر نشان کرد: مسابقات امسال نیز همانند دوره های گذشته در 5 مرحله برگزار و در مرحله پنجم یا فینال تکلیف برترین ها مشخص خواهد شد. مسابقات در دو کلاس SH1 و SH2 و هفت ماده P1,P2,R1,R2,R3,R4,R5 انجام می شود.
   رئیس انجمن تیراندازی افزود: مهم ترین دستاورد مسابقات آزاد ایجاد فضایی پویا در این رشته بوده و شاهد آنیم که ورزشکاران به صورت خودجوش از آخرین قوانین و مقررات آگاهی دارند و نسبت به اخبار و رویدادهای این رشته پیگیر هستند. همچنین انگیزه زیادی برای ورزشکاران گمنام اما با استعداد ایجاد شده و این رقابت ها توانسته تاکنون نفرات خوبی را به تیم ملی معرفی کند. علاوه بر این درصدد هستیم ماده هایی را که در آن نفرات زیادی نداریم تقویت کنیم و مسابقات آزاد فرصت خوبی برای این کار است.
   وی در همین زمینه اضافه کرد: به عنوان مثال ترکیب فعلی تیم ملی شامل 5 نفر است که از این میان تنها 2 نفر از ورزشکاران قدیمی هستند و سه ورزشکار دیگر همگی از مسابقات آزاد به تیم ملی راه یافته اند.
   اله کرمی گفت: برای بازی های پاراآسیایی اندونزی در سال 2018، منتظر برگزاری پارالمپیک نیستیم و از حالا برای حضوری موفق در این رقابت ها خیز برداشته ایم. اولین مرحله مسابقات آزاد به زودی برگزار می شود و پس از آن در نظر داریم اردویی آموزشی با حضور نفرات منتخب جشنواره مهر رضوی و نیز نفرات برگزیده مسابقات آزاد برگزار کنیم که طی این اردوهای کوتاه مدت، یکسان سازی روش آموزشی صورت خواهد گرفت و هماهنگی اولیه ایجاد می شود.
   رئیس انجمن تیراندازی خاطر نشان کرد: نفرات برتر چهارمین دوره مسابقات آزاد نیز شناسایی می شوند و پس از برگزاری اردوهای آموزشی ذکر شده، از مجموع نفرات برتر، ترکیب تیم ملی برای حضور در بازی های پاراآسیایی 2018 اندونزی معرفی خواهند شد.
   وی در پایان اذعان داشت: علاقه مندان به حضور در اولین مرحله از چهارمین دوره مسابقات آزاد تا 30 اردیبهشت ماه فرصت دارند با حضور به هیات های استانی نسبت به ثبت نام اقدام نمایند و پایان یافتن ثبت نام تاریخ دقیق مسابقات اعلام خواهد شد. از کلیه هیات استانی نیز درخواست دارم در خصوص اطلاع رسانی مسابقات نهایت همکاری را داشته باشند و نسبت به جذب علاقه مندان و افراد مستعد اقدام کنند.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,710,274
تعداد بازدید امروز : 5,258
تعداد بازدید دیروز : 13,531
آخرین به روزرسانی : 1398/07/26