امروز : پنجشنبه 28 شهریور 1398
   
  • سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان استان قم خبر داد:‌

   کیمته ساماندهی اوقات فراغت استان قم تشکیل شد

   کیمته ساماندهی اوقات فراغت استان قم تشکیل شد

   سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قم خبرداد: کمیته ساماندهی اوقات فراغت با حضور کارشناسان اوقات فراغت دستگاه های اجرایی استان تشکیل شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان از استان قم،‌ علی پارسانیا در این خصوص اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن ایام تعطیلات مدارس، اوقات فراغت و نحوه گذران آن مسئله‌ای پراهمیتی است که دغدغه‌ای بسیاری از والدین است.
   وی بیان کرد: یکی از راهکارهای کیفیت‌بخشی به اوقات فراغت نوجوانان و جوانان آگاهی از کلاس‌ها و برنامه‌های است که دستگاه‌های اجرایی استان برای این قشر برنامه‌ریزی کرده است.
   سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قم افزود: به‌منظور آگاه‌سازی والدین از زمان و مکان و محتوی کلاس اوقات فراغتی که در سطح استان قم برقرار است، سامانه‌ای بانام سامانه اوقات فراغت از سوی این معاونت درسال گذشته راه‌اندازی و در اختیار عموم قرار گرفت.
   پارسانیا بیان کرد: در کمیته ساماندهی اوقات فراغت که با حضور کارشناسان اوقات فراغت دستگاه‌های اجرایی استان تشکیل شد عملکرد دستگاه‌ها در ورود اطلاعات به سامانه اوقات فراغت استان موردبررسی قرار گرفت.
   وی گفت:‌ در این نشست نقطه نظر کارشناسان دستگاه‌ها جهت تکمیل و استفاده بهینه از این سامانه موردبررسی قرار گرفت تا چگونگی غنی‌سازی و مؤثر ساختن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان اقدامات خوبی صورت بگیرد.
   سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قم در مورد ضرورت تشکیل این کمیته با حضور نمایندگان سایر دستگاه‌های اجرایی استان، عنوان کرد: بسیاری از انحرافات جوانان به‌واسطه عدم برنامه‌ریزی صحیح درگذران اوقات فراغت جوانان پدید می‌آید که ما در تلاشیم با برنامه‌ریزی صحیح و کارشناسی شده غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان را از مجاری قانونی ارائه دهیم.
   پارسانیا گفت: با توجه به فضاهای در متن دنیاهای اجتماعی امروز ضرورت احساس مسئولیت نهادهای حکومتی بیشتر می‌شود که جوانان نیازهای خود را از طریق مجاری صحیح برطرف نمایند و نه مجاری خلاف و غیرمجاز که این خود زمینه بزهکاری و انحراف اجتماعی را موجب می‌شود.
   وی تصریح کرد: معاون فرهنگی و امور جوانان ضمن تشکر از دستگاه‌هایی که سال گذشته همکاری خوبی در ورود اطلاعات در این سامانه داشتند تکمیل اطلاعات سامانه توسط دستگاه‌ها را به‌عنوان یک اولویت مهم در ساماندهی اوقات فراغت عنوان نمود.
   سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قم خاطرنشان کرد: چنانچه این اطلاعات به‌موقع و کامل وارد شود خروجی اطلاعات می‌تواند کمک بزرگی در ساماندهی برنامه‌ها، موضوعات، اولویت‌بندی‌ها و پوشش اثربخشی در مناطق مختلف شهر نماید.
   پارسانیا عنوان کرد در این جلسه کارشناسان به ارائه نظرات خود در جهت هم‌افزایی و برنامه‌ریزی منسجم درزمینهٔ اوقات فراغت پرداختند و مقرر شد کلیه دستگاه‌ها ضمن ورود اطلاعات برنامه‌ها تا پایان خردادماه در این سامانه، نسبت به معرفی این سامانه به مخاطبین و عموم مردم همکاری مدام را با دبیرخانه کمیته اوقات فراغت انجام دهند.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,093,957
تعداد بازدید امروز : 2,513
تعداد بازدید دیروز : 21,504
آخرین به روزرسانی : 1398/06/28