امروز : سه شنبه 30 بهمن 1397
   
  • مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام :

   هاشمی سفیر ایثار و جوانمردی ایرانیان در المپیک است

   هاشمی سفیر ایثار و جوانمردی ایرانیان در المپیک است

   مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: علی هاشمی ایثار و جوانمردی ایرانیان و ایلامی ها را در المپیک به نمایش گذاشت.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت و ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام ؛ بهروز حیدرزاده مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام حضور علی هاشمی در المپیک 2016 ریو را یکی از افتخارات بزرگ ورزشی برای این ورزشکار دانست و گفت : المپیک جایگاه بزرگان و نخبگان ورزش دنیا است و حضور در آن آرزو و رویای هر ورزشکاری است، هاشمی این آرزو را برای خود و جامعه ورزش برآورده ساخت . علاوه بر آن برای اولین بار در تاریخ ورزش استان ، دو ورزشکار ایلامی در المپیک حضور داشتند و همه مردم ایلام این رکورد زنی و افتخار آفرینی را با نام هاشمی و نوروزیان در حافظه تاریخی خود ثبت خواهند کرد .
   حیدرزاده هاشمی را سفیر ایثار و جوانمردی ایرانیان خواند و توضیح داد : وقتی ورزشکاری از یک روستا در یک استان مرزی برمی خیزد و با تلاش و عرق ریختن خود را به المپیک می رساند تا در آنجا نام شهدای ورزشکار زمین فوتبال چوار را مطرح کند و فریاد مظلومیت شهیدان را به گوش دنیا برساند، مدال جوانمردی و اخلاق را از مردم دریافت می کند و نیازی به مقام دیگر ندارد .
   وی ادامه داد : این حرکتهای فرهنگی که نشأت گرفته از سرشت پاک و روح بزرگ یک ورزشکار است را با کدام مدال می توان مقایسه کرد؟ هاشمی سفیر ایثار و جوانمردی ایرانیان و ایلامی ها بود و در تمام مدت حضورش در ریو مشغول انجام این ماموریت بود . او حتی لحظه مسابقه هم برادری خود را به اثبات رساند و تا آخرین لحظه در کنار سهراب مرادی ماند و به او روحیه داد . این اخلاق و مرام بسیار بالاتر از مدال های رنگارنگی است که در مسابقات بر گردن ورزشکاران آویخته می شود .
   مدیر کل ورزش و جوانان حضور در المپیک را تجربه بزرگی برای هاشمی و نوروزیان دانست و بیان کرد: انتظار مردم استان از جامعه ورزش امروز خیلی بالاتر رفته است و همه توقع دارند که در دور بعدی المپیک، چندین ورزشکار از فرزندان ایلام به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران داشته باشند و این انتظار مردمی را باید با برنامه ریزی و تلاش مضاعف پاسخ داد، کما اینکه با تجربه ای که هاشمی و نوروزیان در این دور از المپیک کسب کردند زمینه برای مدال آوری انها در توکیو فراهم شده است و این دو ورزشکار طی این چهار سال با توان ، استعداد و تجربه خود حضور درخشانی را در رقابتهای آسیایی و جهانی خواهند داشت .

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,034,013
تعداد بازدید امروز : 16,355
تعداد بازدید دیروز : 22,622
آخرین به روزرسانی : 1397/11/30