امروز : دوشنبه 04 تیر 1397
   
  • مدیر کل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان:

   از طرح ها و ایده های کاربردی جوانان حمایت می کنیم

   از طرح ها و ایده های کاربردی جوانان حمایت می کنیم

   مدیر کل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان با اشاره به حمایت از طرح سامانه مجازی کارآفرینی جوانان گفت: رویکرد وزارت ورزش و جوانان حمایت از ایده های نو و کاربردی جوانان است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان سید جواد رضوی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه در توضیح آخرین وضعیت سامانه مجازی کارآفرینی جوانان که در اردیبهشت ماه جاری همزمان با هفته جوان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان رونمایی شد گفت: اداره کل هماهنگی وساماندهی امور جوانان از طرح های کاربردی که در جهت مسائل و مشکلات روز جوانان باشد حمایت می کند. طرح راه اندازی سامانه مجازی کارآفرینی جوانان نیز از طرح ها و ایده های بود که در جهت یکی از مهمترین دغدغه های روز جوانان یعنی اشتغال مطرح شد و جهت حمایت در دستور کار قرار گرفت.
   وی در خصوص اقدامات حمایتی انجام شده عنوان کرد: طرح سامانه مجازی کارآفرینی جوانان در سال 94 توسط بخش خصوصی که گروهی از جوانان بودند به معاونت ساماندهی امور جوانان ارائه شد و پس از انجام بررسی های اولیه، موضوع این طرح مورد استقبال قرار گرفت. در ادامه با دعوت از مجریان طرح و برگزاری جلسات کارشناسی طرح به حدی از توانمندی که قابلیت ارائه در سطح ملی را داشته باشد رسید.
   وی افزود: این طرح در کمیسیون تخصصی اشتغال و جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان مطرح شد و از دستگاه های مرتبط از جمله وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی خواستیم تا حمایت های لازم در این خصوص را داشته باشند.همچنین تفاهم نامه ای مابین وزارت ورزش و جوانان و مجری این طرح منعقد شد تا حمایت های لازم در این خصوص تا حد توان انجام شود.
   مدیر کل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان در خصوص اطلاع رسانی این سامانه اظهار داشت: از دیگر اقدامات انجام شده در این خصوص مسئله اطلاع رسانی بود که از اهمیت زیادی برخوردار است لذا به تمامی ادارات کل استانی اطلاع داده شد در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند، آدرس سامانه در پورتال رسمی وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت و همچنین این موضوع در برنامه های مختلف صدا و سیما از جمله نشست های خبری مطرح شد.
   رضوی با بیان اینکه این سامانه قابلیت های مختلفی دارد عنوان کرد: متقاضیان پس از مراجعه و ثبت نام در سامانه ابتدا در زمینه مهارت های کارآفرینی تعیین سطح می شوند سپس با دریافت یک اعتبار اولیه رایگان می توانند از بخش های مختلف در جهت افزایش مهارت های کارآفرینی استفاده کرده و وارد سطوح بالاتر شوند.
   مدیر کل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان ارائه مشاوره های شغلی، مشاوره های تامین مالی و به طور کلی موضوعات مرتبط با کسب و کار وکارآفرینی را از جمله مباحث آموزشی سامانه دانست و اظهار داشت: امیدوایم متقاضیان به راحتی بتواند از خدمات و مشاوره های این سامانه استفاده کرده و مهارت لازم برای ورود به بازار کار را کسب کنند.
   رضوی همچنین عنوان کرد: مطابق تفاهم صورت گرفته، در جلسه آتی کمیسیون تخصصی اقتصاد و اشتغال، مجری این طرح در خصوص آخرین وضعیت مراجعه جوانان و فرایندهای انجام شده گزارش جامع ارائه خواهد کرد.
   وی با اشاره به قابلیت آموزش و توانمندسازی سامانه گفت: این سامانه از طریق توانمندسازی جوانان برای ورود به بازار کار در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی قرار دارد و ما حمایت های لازم در این خصوص را تا کنون انجام داده و از این به بعد نیز انجام خواهیم داد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 13,638,628
تعداد بازدید امروز : 18,920
تعداد بازدید دیروز : 26,883
آخرین به روزرسانی : 1397/04/04