امروز : جمعه 02 فروردین 1398
   
  • جدال سنتی ایران و هند این بار در فینال جهانی

   ایران به فینال رقابت های جهانی کبدی رسید

   ایران به فینال رقابت های جهانی کبدی رسید

   تیم ملی کبدی ایران با شکست ۲۸ بر۲۲ تیم کره جنوبی در نیمه نهایی به فینال پنجمین دوره رقابت های جهانی کبدی راه یافت.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کبدی، مرحله نیمه‌نهایی مسابقات جهانی کبدی در احمدآباد هندوستان برگزار شد و تیم ملی کبدی ایران از ساعت ۱۸ بوقت تهران به مصاف تیم کره جنوبی رفت و در نهایت توانست با نتیجه ۲۸ بر ۲۲ حریف خود را مغلوب کند و به فینال مسابقات راه یابد.

   تیم ایران در این دیدار با ترکیب فرهاد رحیمی، ابوالفضل مقصودلو، سلیمان پهلوان، محسن مقصودلو، معراج شیخ، ابوذر مهاجر و فاضل اتراچالی وارد میدان شد و در ادامه بازی غلامعباس کروکی و اسماعیل مقصودلو هم با صلاحدید کادر فنی مقابل کره جنوبی در نیمه دوم بازی کردند.

   تیم کبدی ایران که در مرحله گروهی برابر آمریکا، تایلند، کنیا و ژاپن به برتری رسیده بود، به عنوان تیم دوم گروه راهی مرحله نیمه نهایی شد.

   دومین دیدار مرحله نیمه نهایی را تیم های هندوستان و تایلند برگزار کردند که میزبان مسابقات موفق شددر یک بازی برتر با نتیجه ۷۳ بر ۲۰ تیم تایلند را شکست دهد و حریف ایران در دیدار نهایی شود.

   دیدار فینال روز شنبه، اول آبان ساعت ۱۷:۴۵ بوقت تهران برگزار می‌شود و ملی پوشان کبدی ایران مصمم هستند ضمن جبران شکست فینال بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی جام قهرمانی را در شهر احمدآباد هندوستان بالای سر ببرند.

   غلام‌عباس کروکی، فرهاد رحیمی، سعید غفاری، محمداسماعیل نبی‌بخش، اسماعیل مقصودلو، معراج شیخ، میلاد شیبک، ابوالفضل مقصودلو، سلیمان پهلوان، فاضل اتراچالی، محسن مقصودلو، محمدتقی پایین‌محلی، هادی تاجیک و ابوذر مهاجر در این رقابت‌ها ترکیب تیم کبدی ایران را تشکیل می دهند.

   پنجمین دوره رقابت های کبدی قهرمانی جهان از ۱۶ مهر تا ۲ آبان با شرکت ۱۲ کشور در شهر احمدآباد هندوستان در حال برگزاری است و فردا با برگزاری دیدار فینال به پایان می رسد.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,025,063
تعداد بازدید امروز : 16,133
تعداد بازدید دیروز : 13,197
آخرین به روزرسانی : 1398/01/02