امروز : چهارشنبه 01 خرداد 1398
   
  • گزارش سفر نمایندگان مجلس به ریو

   از دیدار با سفیر ایران تا تجلیل از نخستین مدال آور طلای پارالمپیک ریو

   از دیدار با سفیر ایران تا تجلیل از نخستین مدال آور طلای پارالمپیک ریو

   جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که برای بررسی وضعیت کاروان ورزشی ایران در مسابقات پارالمپیک به ریو سفر کرده اند در نشستی مشترک با محمد علی قانع زاده سفیر کشورمان در برزیل حضور یافتند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت ،در ابتدای این نشست، سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل، گزارشی از آمادگی این سفارتخانه برای خدمات دهی به ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی ارائه و سیر روابط رو به گسترش ایران با برزیل را تشریح کرد.
   قانع زاده همچنین به برنامه های دولت برزیل در یکی دو دهه اخیر اشاره کرد و این سیاست ها را باعث ایجاد تحولات مثبت اجتماعی و اقتصادی در این کشور دانست.
   وی، رشد اقتصادی قابل توجه، از زیر خط فقر خارج شدن چند میلیون نفر مستمند، تامین مسکن افراد کم درآمد، تغییرات مثبت علمی، تلاش برای تامین نیروهای متخصص با اعطای بورسیه های تحصیلی و تحول در نظام آموزشی را از جمله نتایج این سیاست ها برشمرد.
   سفیر کشورمان در برزیل با تاکید بر اینکه تحولات سیاسی رخ داده در برزیل مانعی در توسعه روابط ایران و برزیل ایجاد نخواهد کرد؛ از نمایندگان مجلس برای استحکام این روابط که منافع هر دو کشور را در پی خواهد داشت،استمداد طلبید.
   محمدرضا تابش رییس فراکسیون ورزش مجلس نیز به نمایندگی از حاضرین در نشست، ازخدمات قانع زاده سفیر کشورمان در برزیل تقدیر و سپاسگزاری کرد.
   نماینده مردم اردکان با تصریح بر سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می باشد مبنی برمحدود نکردن ارتباط با یک بخش جغرافیایی خاص در دنیا و توسعه روابط با همه کشورها، خصوصا کشورهایی که روحیه ضد استکباری دارند و در عرصه دیپلماسی و مقاطع حساس از مواضع ایران حمایت کرده اند عنوان داشت: روابط ایران و برزیل از قدمت حدود یکصد سال برخوردار است و در زمینه های اقتصادی،فنی و ورزشی،به ویژه بعد از رفع تحریمها، این کشور می توان تامین کننده مناسبی برای رفع نیازهای تکنولوژیک وتخصصی باشد.
   در این نشست، نمایندگان مجلس از حمایتهای موثر سفارت ایران از ورزشکاران کشورمان برای تسهیل حضور در بازیهای المپیک و پاراالمپیک ریو تقدیر و اعلام کردند مجلس شورای اسلامی برای توسعه روابط ایران با مردم و کشور برزیل و رفع مشکلات احتمالی موجود، آمادگی لازم را دارد.

   **تجلیل از اولین مدال آور طلای کاروان پارالمپیک ریو
   همچنین نمایندگان از سارا جوانمردی اولین مدال آور طلای کاروان پارالمپیک ریو تجلیل کردند.
   رئیس فراکسیون ورزش و نمایندگان عضو کمیسون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از هیات اعزامی به ریو،از سارا جوانمردی که اولین مدال طلای پارالمپیک را در رشته تیراندازی ماده تپانچه بادی ۱۰ متر بانوان به ارمغان آورد تقدیر و سپاسگزاری کردند.
   رییس فراکسیون ورزش مجلس در این دیدار ،کسب مدال طلا توسط بانوی ورزشکار کشورمان و تبدیل مدال برنز المپیک قبلی به طلا را حاکی از زحمات بی وقفه و تلاشهای خستگی ناپذیر خانم جوانمردی دانست.
   محمدرضا تابش دستیابی به این موفقیت بزرگ را از طرف ملت شریف ایران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وی تبریک گفت و از زحمات مربیان و سایر دست اندرکاران به ویژه حمایتهای پدر و مادر این قهرمان و دعای خیر ملت شریف ایران که بسترساز این موفقیت بزرگ بود،تقدیر نمود.
   نماینده مردم اردکان همچنین با اعلام حمایت مجلس از ورزشکاران خصوصا پارالمپیکی ها که در مصوبه اخیر مجلس و استقلال کمیته ملی پار المپیک تجلی یافت، کسب مدال طلا و برنز پارالمپیک توسط بانوان پرافتخار ایرانی را نشان دهنده نبوغ،استعداد و روح سلحشوری آنان دانست.
   نایب رئیس فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: واقعیت حضور زنان در عرصه های اجتماعی،سیاسی، اقتصادی وفرهنگی باید جدی گرفته شود و از حاکم کردن سلایق تنگ نظرانه که عرصه را برفعالیت بانوان محدود می سازد، پرهیز شود.
   تابش عنوان داشت: وقتی در عالی ترین سطح؛ رهبری معظم انقلاب اسلامی پیروزی خانمی که در المپیک موفق به کسب مدال شده را به صورت ویژه تبریک می گویند و رییس جمهور محترم نیز به رفع موانع فعالیتهای بانوان تاکید دارند، دیگر بهانه ای برای اعمال سلایق شخصی وجود ندارد.
   وی در پایان تاکید کرد: این نسل و بویژه بانوان ما با تکیه بر هویت ایرانی-اسلامی خویش، قابلیتها و استعدادهایشان را به منصه ظهور رسانده اند و باید به آنها اعتماد کرد.
   در این دیدار خانمها فاطمه ذوالقدر و طیبه سیاوشی نیز با تبریک کسب این پیروزی؛ عزم کمیسون فرهنگی و فراکسیونهای زنان و ورزش مجلس شورای اسلامی برای رفع موانع فراروی فعالیتهای اجتماعی و ورزشی بانوان را جزو اولویتهای کاری خویش اعلام کردند.

   **ادای دین به ملت بزرگ ایران و جامعه زنان مستعد و توانمند کشور
   به گزارش فراسخن از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، سارا جوانمردی که توانست مدال طلای مسابقات پارالمپیک ریو را کسب کند، گفت: امیدوار است با کسب این مدال دین خویش را نسبت به پدر و مادرم که همواره حامی و مشوقم بوده اند، ملت بزرگ ایران و جامعه زنان مستعد و توانمند کشور،ادا کرده باشم.
   وی ازحمایت دولت و وزارت ورزش وکمیته پارالمپیک و نمایندگان مجلس ،همچنین مربیش قدردانی نمود و ابراز امیدواری کرد برخی موانع موجود برسر فعالیتهای زنان درچامعه برداشته شود و قهرمانان پارالمپیکی نیز نیز همانند المپیکی ها موردحمایت قانونی قرار گیرند 

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,307,937
تعداد بازدید امروز : 38
تعداد بازدید دیروز : 21,887
آخرین به روزرسانی : 1398/02/31