امروز : دوشنبه 07 خرداد 1397
   
  • آغاز بازیهای ورزشی ارامنه ایران در ورزشگاه آرارات

    آغاز بازیهای ورزشی ارامنه ایران در ورزشگاه آرارات

   چهل و هشتمین دوره بازی های المپیک ارامنه ایران سه شنبه شب در مراسم ویژه ای با حضور حجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام در ورزشگاه آرارات تهران آغاز شد.   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان از ایرنا دراین دوره از بازیها، 800 ورزشکار از ایران، ارمنستان و گرجستان در ٩ رشته با یکدیگر رقابت می کنند.
   در مراسم افتتاحیه ، کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک، استاندار تهران، عبدالحمید احمدی معاون وزیر ورزش و جوانان، سجادی سفیر ایران در ارمنستان، نمایندگان اقلیت های مذهبی در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر، سفیر ارمنستان در تهران و رییس کمیته ملی کشور ارمنستان حضور داشتند.
   به دلیل همزمانی این بازی ها با هشتاد و پنجمین سالگرد انتشار روزنامه ارمنی زبان آلیک، این بازی ها به نام این روزنامه نامگذاری شده است.
   'عرش نیلگون، ارض آرام و میهن مقتدر' شعار این دوره از بازی های بازی های المپیک ارامنه است.
   درادامه تیم های شرکت کننده از شهرهای مختلف ایران و همچنین ورزشکاران حاضر در بازی ها از کشورهای ارمنستان و گرجستان رژه رفتند.
   در این دوره از بازی ها ١٦ تیم حضور دارند.
   احمدی معاون وزیر ورزش در این مراسم در سخنانی گفت: برگزاری چهل و هشتمین دوره بازی های ارامنه را تبریک می گویم و امیدوارم ورزشکاران بتوانند ارزش های فنی و اخلاقی خود را به نمایش گذاشته و از ورزش برای تعالی روح و جامعه خود استفاده کنند.
   وی از باشگاه آرارات به عنوان یکی از قدیمی ترین باشگاه های کشور که ورزشکاران فراوانی را تربیت کرده است، برای برگزاری این بازی ها قدردانی کرد.
   در این دوره از بازی ها ورزشکارانی از شهرهای تهران، تبریز، اصفهان، شاهین شهر، رشت، ارومیه، و کشورهای ارمنستان و گرجستان در 9 رشته ورزشی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,885,968
تعداد بازدید امروز : 11,535
تعداد بازدید دیروز : 26,478
آخرین به روزرسانی : 1397/03/07