امروز : شنبه 05 خرداد 1397
   
  • بازدید معاون امور ورزش بانوان از مسابقات سنگنوردی جوانان و نوجوانان آسیا

   شهریان: باید برنامه ریزی دقیق تر و نگاه ویژه تری به سنگنوردی داشت

   شهریان: باید برنامه ریزی دقیق تر و نگاه ویژه تری به سنگنوردی داشت

   معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان نگاه متوازن فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی به ورزش زنان و مردان را دلیل توسعه رشته سنگنوردی دانست.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان رباب شهریان ، در حاشیه بازدید از مسابقات سنگنوردی جوانان و نوجوانان آسیا که با حضور یازده کشور در باشگاه پیام تهران درحال برگزاری است،  میزبانی مسابقات و رویداهای مهم  ورزشی توسط  فدراسیونها  را از شاخصه های مهم در برنامه ریزی فدراسیونها اعلام کرد و با ارزشمند توصیف کردن آن در سطح آسیا از مسئولان فدراسیون که چنین کار تخصصی را پیگیری کردند قدردانی کرد .
   او در ادامه سخنانش عوامل توسعه رشته سنگنوردی در بخش بانوان را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد : نگاه یکسان و متوازن در فدراسیون در خصوص  حضور بانوان باعث شده که 50 درصد از اعضای تیم را بانوان تشکیل دهند .
   معاون وزیر با توضیح این موضوع که رشته سنگنوردی در بین جوانان علاقمندان  بسیاری دارد  به ویژگی هیجانی بودن آن اشاره کرد و ادامه داد: با تکیه براین شاخصه ها می توان زمینه جذب جوانان و نوجوانان را مهیا کرد .
   وی با اشاره به پتانسیل های موجود در این رشته اظهار امیدواری کرد ورزشکاران ما بتوانند در بازی های آسیایی  2018  جاکارتا سهم خوبی از مدال ها داشته باشند .
   شهریان همچنین حضور این رشته در بازی های المپیک 2020 را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت : برای کسب موفقیت در این رویداد مهم  باید ضمن برنامه ریزی دقیق ، نگاه ویژه تری را به این رشته داشته باشیم  تا شاهد حضور پررنگ و نتیجه بخش  بانوان باشیم.
    وی در ادامه سخنانش  ارتقاء علمی مربیان بانوی این رشته با هدف توسعه آن در حوزه قهرمانی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت : در این راستا تلاش شده از مهارتهای فنی و علمی مربیان خارجی برای آموزش مربیان بهره بگیریم .

    

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,844,858
تعداد بازدید امروز : 18,652
تعداد بازدید دیروز : 19,009
آخرین به روزرسانی : 1397/03/05