امروز : دوشنبه 07 خرداد 1397
   
  • جشنواره یک روزه مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت

   دکتر شعبانی بهار :توسعه پایدار ورزش همگانی به تعامل بین دستگاهی نیاز دارد

   دکتر شعبانی بهار :توسعه پایدار ورزش همگانی به تعامل بین دستگاهی نیاز دارد

   معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش وجوانان در جشنواره یک روزه مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت که صبح امروز در ساختمان شماره یک وزارتخانه برگزار شد گفت : توسعه پایدار ورزش همگانی برای ایجاد نشاط اجتماعی و ارتقاءسطح سلامتی به تعامل بین دستگاهی نیاز دارد .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان در این جشنواره دکتر شعبانی بهار با تاکید بر توسعه ورزش همگانی با هدف ارتقاء سطح سلامتی، این اقدام را امری بین دستگاهی دانست.
   وی به تاکید رئیس جمهوری در خصوص توسعه ورزش همگانی و ورزش بانوان اشاره کرد و برنامه های وزارت ورزش و جوانان در جهت عمومی سازی ورزش که در راستای ارتقاء سطح سلامتی و نشاط اجتماعی است را مورد توجه قرار داد و گفت: نتیجه تلاش های ما دراین خصوص دستیابی به رقم 21 درصدی در گرایش مردم به ورزش همگانی است .
   دکتر شعبانی بهار در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه های سایر دستگاه ها در بخش ورزش همگانی، توسعه پایدار در این حوزه را منوط به تعامل و همکاری های مشترک همه دستگاه ها اعلام کرد.
   وی با تشکر از اقدامات پیشگیرانه وزارت بهداشت و درمان که منتج به ارتقاء سطح سلامتی است ، افزود : این وزارتخانه به دلیل نگاه ویژه اش به مقوله تندرستی ، در خصوص پیشگیری و حوزه های موثر بر سلامت توفیقات خوبی داشته است که جای قدر شناسی دارد .
   معاون وزیر ورزش و جوانان در ادامه سخنانش همچنین گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته برای عمومی سازی ورزش ارائه کرد.
   وی در ادامه با مهم خواندن نقش سایر دستگاههای اجرایی در عمومی سازی ورزش ورزش اظهار داشت :جلساتی را برگزار کردیم و ضمن بهره مندی از نقطه نظرات و بررسی چگونگی اجرایی کردن آنها علاوه بر اینکه به یک دانش افزایی دست پیدا یافتیم از این نکات مطرح شده در این نشستها در ایجاد و طراحی برنامه های توسعه ورزش همگانی بهره گرفتیم .
   دکترشعبانی بهار با تاکید بر این نکته که وزارت بهداشت و درمان و وزارت وزارت ورزش و جوانان نگرش مشترکی بر سلامت محوری دارند از مسوولان وزارت بهداشت ودرمان خواست که در حوزه ی پیشگیری وابتلاء بیماری های غیر واگیر از پتانسیل وزارت ورزش وجوانان بهره بگیرد .
   او به کارکردهای ورزش در بخش های مختلف از جمله فرهنگ ، سیاست ، اقتصاد ، عزم واتحاد ملی ، اوقات فراغت و... اشاره و تاکید کرد : نگاه ما به مقوله ارتقاء سلامتی با وزارت بهداشت و درمان ، نگاه مشترکی است وبی تردید با تعامل بیشتر می توان به نتایج مطلوبی دست پیدا کرد .

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,886,030
تعداد بازدید امروز : 11,597
تعداد بازدید دیروز : 26,478
آخرین به روزرسانی : 1397/03/07