امروز : دوشنبه 31 اردیبهشت 1397
   
  • با رویکرد نشاط و شادابی و کاهش فقر حرکتی زنان و دختران جوان

   شهریان: جشنواره فرهنگی ورزشی بانوان سمن های جوانان کشور برگزار می شود

   شهریان: جشنواره فرهنگی ورزشی بانوان سمن های جوانان کشور برگزار می شود

   معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: دختران و زنان فعال در سازمان های مردم نهاد جوانان سراسر کشور در جشنواره فرهنگی ورزشی با رویکرد نشاط و شادابی و کاهش فقر حرکتی شرکت خواهند کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، رباب شهریان گفت: با توجه به ضرورت توسعه سلامت پایدار و کاهش عوارض فقر حرکتی در بین زنان و دختران کشور، معاونت امور ورزش بانوان در تعامل با معاونت ساماندهی امور جوانان به منظور بهره مندی از ظرفیت سمن های جوانان، جشنواره فرهنگی ورزشی بانوان فعال سمن های کشور را برگزار می کند.
   وی تصریح کرد: سمن ها به عنوان بازوی اجرایی دولت و حلقه ی واسط بین مردم و دولت، می توانند اهداف و دستاورد های این جشنواره فرهنگی ورزشی را میان زنان و دختران جوان توسعه دهند.
   معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان افزود: فراهم کردن بسترهای لازم جهت ایجاد انگیزه برای توسعه ورزش همگانی در بین زنان و دختران جوان تصمیم گیر و تصمیم ساز و همچنین همگانی شدن ورزش در قشر بانوان با رویکرد کاهش آسیب های جسمی و فقر حرکتی از اهداف کلان این جشنواره است.
   ارتقای ارزش ها و فضایل اخلاقی در بین زنان فعال جامعه، ترویج فرهنگ ورزش عمومی زنان و دختران و خانواده ها با رویکرد اصلاح سبک زندگی، ارتقای سلامت زنان به عنوان محور خانواده، ایجاد نشاط و شادابی و ارتقاء سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی زنان و دختران و فرصت سازی برای بهره مندی بانوان از امکانات و تجهیزات، از اهداف اختصاصی جشنواره فرهنگی ورزشی بانوان فعال سمن های کشور است که شهریان به آن ها اشاره کرد.
   وی همچنین از برگزاری سه کارگاه آموزشی تحت عناوین « کارگاه آموزشی با رویکرد توسعه ورزش همگانی، سلامت محوری زن و خانواده »، « کارگاه آموزشی با محوریت کاهش فقر حرکتی زنان و دختران جوان » و « کارگاه آموزشی آسیب شناسی اجتماعی ویژه زنان و دختران » همزمان با برگزاری این جشنواره خبر داد و افزود: در این کارگاه های آموزشی از اساتید برجسته کشور برای آموزش و انتقال مفاهیم کارگاه ها به بانوان جوان استفاده خواهد شد.
   معاون وزیر ورزش و جوانان، مشارکت زنان و دخترانی که به عنوان تصمیم گیر و تصمیم ساز در سمن ها فعالیت می کنند را یکی از ویژگی های بارز این جشنواره دانست و افزود: زنان و دختران شرکت کننده باید حداقل سه ماه سابقه عضویت در یک سمن را داشته باشند و سمن مربوطه نیز باید توسط ادارات کل ورزش و جوانان استان ها معرفی شده باشد.
   شهریان در پایان با تاکید بر این که کلیه استان های کشور به مدت یک هفته این جشنواره را به مناسبت دهه مبارکه فجر برگزار خواهند کرد، گفت: بانوان در این جشنواره در 5 رشته ورزشی دارت، بدمینتون، بولینگ، آمادگی جسمانی و یک رشته گروهی به انتخاب استان با هم رقابت می کنند.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,730,999
تعداد بازدید امروز : 21,948
تعداد بازدید دیروز : 25,433
آخرین به روزرسانی : 1397/02/31