امروز : دوشنبه 31 اردیبهشت 1397
   
  • به منظور حمایت از بسکتبال بانوان

   وزیر ورزش و جوانان به رییس فدراسیون بین المللی بسکتبال نامه نوشت

   وزیر ورزش و جوانان به رییس فدراسیون بین المللی بسکتبال نامه نوشت

   در راستای حمایت از حضور بانوان محجبه در رقابت های بین المللی بسکتبال مسعود سلطانی فر با رییس فیبا مکاتبه کرد

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان در راستای حمایت از بسکتبال بانوان، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان با ارسال نامه ای به ریاست فدراسیون بین المللی بسکتبال "هوراسیو موراتوره" خواستار حضور بانوان مسلمان جهان با حجاب اسلامی در رقابت های بین المللی بسکتبال شد.
   متن کامل نامه مذکور به این شرح است:
   "جناب آقای هوراسیو موراتوره
   ریاست محترم فدراسیون بین المللی بسکتبال
   همانگونه که اطلاع دارید بسکتبال طرفداران بسیار زیادی در بین زنان و مردان جامعه ما دارد و فعالیت های این رشته در سطح گسترده ای جریان دارد و بانوان علاقمند زیادی در باشگاه ها و تیم های ورزشی در رده های مختلف سنی عضویت دارند.
   تیم های ورزشی زنان کشورمان با پوشش اسلامی در طی بیش از 35 سال گذشته در مسابقات و رویدادهای بین المللی، جهانی و بازی های المپیک در رشته هایی مانند تکواندو ، کاراته، ووشو، دو و میدانی، تیراندازی و رشته های تیمی مانند والیبال، هندبال، فوتسال و فوتبال حضوری فعال داشته اند.
   با توجه به بند 7 ماده 2 منشور المپیک یکی از اهداف کمیته بین المللی المپیک رعایت اصل تساوی و برابری زنان و مردان و تشویق و حمایت از توسعه ورزش زنان در تمام سطوح و ابعاد آن می باشد فرصت را مغتنم شمرده و به اطلاع می رساند:
   در حال حاضر تیم های بسکتبال زنان ایران بسیار فعال بوده و در راستای برنامه های پیش بینی شده برای توسعه بسکتبال زنان در کشور ما، نیاز به ایجاد انگیزه بیشتر برای آنان می باشد.
   به منظور اشاعه بیشتر اصول المپیک توقع دارد جنابعالی شرایطی را فراهم کنید تا حضور زنان مسلمان ایران و بانوان 57 کشور عضو سازمان همکاری های اسلامی که بیش از 50 درصد جمعیت آنان مسلمان می باشد با پوشش اسلامی در مسابقات بسکتبال در سطح بین المللی و جهانی میسر گردد.
   در پایان ضمن تشکر از همه حمایت های جنابعالی یادآور می شود پوشش و لباس زنان ایران با هماهنگی آن فدراسیون و در نظر گرفتن قوانین ملی کشور ما طراحی و ارائه خواهد شد."
   مسعود سلطانی فر
   وزیر ورزش و جوانان
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,730,924
تعداد بازدید امروز : 21,873
تعداد بازدید دیروز : 25,433
آخرین به روزرسانی : 1397/02/31