امروز : دوشنبه 04 تیر 1397
   
  • شبی به یادماندنی در جمع پیشکسوتان والیبال

   سلطانی فر: وزارتخانه ما وزارتخانه شنوا خواهد بود

   سلطانی فر: وزارتخانه ما وزارتخانه شنوا خواهد بود

   وزیر ورزش و جوانان در مجمع پیشکسوتان والیبال گفت: امیدوارم جامعه ورزش از آموخته‌ها، تجربیات و اطلاعات شما استفاده کند

   «من بچه بودم که آقای اسکویی در رادیو گزارش می کردند.» شوخی وزیر ورزش و جوانان با مجری برنامه، فضای سالن را عوض می کند. سلطانی فر دقایقی کنار مسعود اسکویی، گزارشگر پیشکسوت رادیو می ایستد و با او خوش و بش می کند. جمعیتی که در سالن دور هم جمع شده اند، به افتخار اسکویی دست می زنند.
   سالن هگمتانه هتل المپیک، ساعت 8 سه شنبه شب. بهانه دور هم جمع شدن این زنان و مردان پا به سن گذاشته، اولین مجمع پیشکسوتان والیبال است که به همت صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان برگزار شده. تعدادی از آن ها به نمایندگی از بقیه روی سن می روند و از مشکلاتشان می گویند. دکتر ملکی که زمانی بازیکن تیم ملی بوده و حالا جراح قلب است، از هم دوره ای هایش می خواهد به سلامتی شان اهمیت بدهند و بیشتر ورزش کنند.
   قبل از او منوچهر زندی، دبیرکل سابق انجمن خبرنگاران و عکاسان ورزشی، که حالا مدیرعامل باشگاه پیشکسوتان ورزش شده، از بی توجهی به پیشکسوتان در مجامع فدراسیون ها گلایه می کند.
   محمد جمشیدی، مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش ایران و محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال هم به عنوان میزبانان مراسم، به پیشکسوتان خوشمامد می گویند. آن ها می گویند امیدوارند بتوانند در آینده هم دوباره این بزرگان را دور هم جمع کنند.
   نوبت به وزیر ورزش و جوانان می رسد. مسعود سلطانی فر مثل بیشتر سخنرانی های چند وقت اخیرش، از محمود گودرزی، وزیر پیشین ورزش و جوانان تشکر می کند. او می گوید خوشحال است که در جمع پیشکسوتان حاضر شده. تعریف می کند که وقتی داورزنی و جمشیدی به این دورهمی دعوتش کرده اند، بی درنگ قبول کرده و علی رغم جلسات فشرده این روزهای هیات دولت، با اشتیاق خودش را به هتل المپیک رسانده است.
   سلطانی فر در بخشی از حرفهایش به جایگاه پیشکسوتان اشاره می کند و می گوید:«امیدوارم جامعه ورزش از آموخته‌ها، تجربیات و اطلاعات شما استفاده کند. من خدا را شاکرم که توفیق پیدا کردم به‌عنوان خدمتگزار جامعه ورزش و جوانان انتخاب شوم و این را به‌عنوان یک فرصت طلایی در زندگی‌ام می‌بینم. نقطه قوت ما در وزارتخانه این خواهد بود که بتوانیم از تجربیات و آموخته‌های پیشکسوتان استفاده کنیم.»
   وزیر ورزش و جوانان، وزارتخانه خود را "وزارتخانه شنوا" معرفی می کند و می گوید منتظر شنیدن نظرات پیشکسوتان در همه رشته ها خواهد بود.
   مراسم با تقدیر از 20 ستاره سال های دوره والیبال به پایان می رسد. محمد شریف زاده، محمد درانی، داریوش جمالی، اشرف رحیمیان، حسن کرد، بیژن روح الهی، علی عطایی، جهانگیر قوام، مینا فتحی، کاظم نفر، مسعود صالحیه، یدالله کارگر پیشه، خسرو ابراهیم، کاوه سرحدی، روح انگیز بنده نواز، پری فردی، ناصر میرفخرایی، محمود چایچی، عزیز پرتوی و امیر حیدری یکی یکی روی سن می آیند و لوح تقدیرشان را از دست وزیر می گیرند.
   دورهمی پیشکسوتان والیبال، مهمانان غیر والیبالی هم دارد. از تیمور غیاثی و پرویز سیروس پور و بهرام افشارزاده تا مجید احتشام زاده و امیر ایلیاوی و ناصر نوآموز. سلطانی فر همه آن ها را می شناسد و تقریبا از هر کدام شان خاطره ای تعریف می کند. خاطراتی دقیق. سر میز شام داستان قهرمانی تیمور غیاثی در بازی های آسیایی 1974 تهران را توضیح می دهد. اینکه "نی ژیکین" حریف چینی تیمور غیاثی نتوانسته رکورد غیر رسمی اش را تکرار کند و غیاثی 2 متر و 21 سانتی متر پریده و طلا گرفته.
   مراسم که تمام می شود، مثل همیشه خبرنگاران وزیر را دوره می کنند. در مورد تغییرات احتمالی وزاتخانه می پرسند. قابل پیش بینی است که بخشی از سوال ها درباره شایعه تغییر مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باشد. سلطانی فر در پاسخ به این سوال ها می گوید:« فعلاً هیچ بحثی برای تغییر نداریم و سیاست ما تثبیت مدیریت است. یکی از سیاست‌ها ما این بود که از بانوان‌مان حمایت کنیم. امیدوارم بتوانیم به‌خوبی از ظرفیت بانوان هم استفاده کنیم تا موجب رشد ورزش شود.»
   در پایان یک شب خاطره انگیز، مهمان ها یکی یکی خداحافظی می کنند. سلطانی فر هم با جمع خداحافظی می کند اما شب والیبالی او هنوز به پایان نرسیده:« من هر هفته والیبال بازی می‌کنم و به نوعی والیبالی هستم.»
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 13,621,771
تعداد بازدید امروز : 2,063
تعداد بازدید دیروز : 26,883
آخرین به روزرسانی : 1397/04/04