امروز : جمعه 27 مهر 1397
   
  • مراسم گرامیداشت زنده یاد پرویز دهداری

   دکتر سلطانی فر: همچنان به چهارچوب فرهنگی و اخلاقی زنده یاد دهداری در ورزش نیاز داریم

   دکتر سلطانی فر: همچنان به چهارچوب فرهنگی و اخلاقی زنده یاد دهداری در ورزش نیاز داریم

   وزیر ورزش و جوانان از چهارچوب فرهنگی و اخلاقی زنده یاد پرویز دهداری به عنوان نیاز امروز ورزش و فوتبال ایران یاد کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد پرویز دهداری که عصر امروز در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد گفت : امروز می خواهیم یاد و خاطره مردی را گرامی بداریم که اسوه اخلاق، فرهنگ، جوانمردی، اقتدار و مدیریت بود.از دوران جوانی که فوتبال را با جدیت دنبال می کردم اقتدار مدیریتی و آن نظم و انظباط زنده یاد دهداری را هنوز به یاد دارم.
   وزیر ورزش و جوانان پرویز دهداری را به دلیل روحیه جوانمردی و اخلاق و توانمندی که از آن برخوردار بود، در تاریخ ورزش ایران جاودانه دانست.
   دکتر سلطانی فر از حضور پیشکسوتان و قدیمی های فوتبال ایران در این مراسم که سال ها برای اعتلای این ورزش تلاش کرده اند ، به نیکی یاد کرد و از زنده یاد دهداری به عنوان بنیانگذار مکتبی نام برد که حاکمیت اخلاق در آن حرف اول را می زند.
   وزیر ورزش و جوانان گفت: امروز از دهداری قبل از آنکه از توانمندی های او بگویند ،از اصول و مبانی اخلاقی این معلم اخلاق سخن به میان می آورند چرا که او در فرآیندی که در دوران بازیکنی و مربیگری سپری کرد بیشتر به رعایت اصول اخلاقی پایبند بود و خود را ملزم به رعایت آن می دانست و شاگردانش را در این مکتب پرورش داد.
   دکتر مسعود سلطانی فر از پرویز دهداری به عنوان فردی یاد کرد که در مقاطعی تصمیمات سختی هم گرفت که موجبات فصل جدیدی در فوتبال ایران شد و افزود: زنده یاد دهداری مجموعه جوانی را جایگزین کرد که نتیجه گرفت و این مهم نشان دهنده این است که انسان های بزرگ در شرایط سخت تصمیمات حساسی را اتخاذ می کنند و موجب پدید آمدن فصل جدیدی در آن ورزش می شود.
   وزیر ورزش و جوانان بار دیگر با اشاره به شاخصه های اخلاقی زنده یاد دهداری از چهارچوب فرهنگی و اخلاقی او که با اعتقاد کامل اجرا می کرد اظهار داشت: اکنون نیز ورزش و فوتبال ایران نیازمند این مکتب اخلاقی هستند.
   دکتر سلطانی فر به رعایت اصول اخلاقی و جوانمردی از سوی جامعه ورزش تاکید کرد و اظهار داشت: افرادی که اسوه و الگوی یک نسل بوده اند نباید فراموش شوند و امروز هم باید آن مکتب را زنده نگاه داشت.
   وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدوارم در ورزش شرایطی به وجود آید که دهداری ها زیادی ظهور و رشد کنند.
   در این مراسم با حضور وزیر ورزش و جوانان از کتاب مکتب دهداری رونمایی شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,498,753
تعداد بازدید امروز : 10,157
تعداد بازدید دیروز : 18,725
آخرین به روزرسانی : 1397/07/27